BIP

Uwaga

ŚWIETLICOWE SADZENIE ROŚLINEK Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Dzień Ziemi był inspiracją do akcji sadzenia roślin w doniczkach. W ramach zajęć świetlicowych od dnia 19 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli przygotowania do siania nasion.

W tym celu nauczyciele świetlicy przygotowali między innymi nasiona, ziemię, doniczki, konewkę, rękawiczki i zabrali się do pracy. Udało się zainteresować projektem rodziców, którzy zorganizowali nasiona i sprzęt ogrodniczy. W doniczkach zasadzono różne nasiona między innymi fasoli, cukinii, poziomek, lawendy, arbuza, słonecznika, rzodkiewki, szczypiorku, cynia daciowa i różnego rodzaju kwiatków. Opiekę nad roślinkami sprawowali „dyżurni” odpowiedzialni za podlewanie i wystawianie roślin na słońce. W czasie zajęć dzieci współpracowały ze sobą w zespołach i dzieliły się doświadczeniami. Znaczna część zadań powstała z inicjatywy dzieci. 23 kwietnia mogliśmy zauważyć zielone łodyżki wyrastające z ziemi, z zasadzonych 18 nasionek wyrosło i przetrwało ok. 10 doniczek. Fasola, dynia cukinia, szczypiorek, słonecznik, cynia i poziomki były gotowe do przesadzenia. 15 maja pomimo pochmurnej pogody udało nam się wsadzić do ziemi rośliny, zostały podsypane ziemią i podlane. Czekamy, aż szkolny ogródek będzie coraz większy. Dzięki tej akcji dzieci nauczyły się rozpoznawać różne rodzaje roślin, dowiedziały się, gdzie i w jaki sposób można dbać o roślinność,  nauczyły się planowania, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów oraz współpracy w grupie. Wszystkie te działania przyczyniły się do rozwijania w dzieciach pasji ogrodniczej.

Koordynatorem akcji mgr Dominika Gajzner przy współpracy wychowawców świetlicy szkolnej

 

 Galeria zdjęć:

 

s11 s12

s13 s14

s15

 

 

 

 

 

 
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.