Międzynarodowy Turniej Szermierczy w szabli – 3 MEMORIAŁ RAFAŁA SZNAJDERA

W dniu 13 kwietnia 2019 roku w Sosnowcu odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy w szabli – 3 MEMORIAŁ RAFAŁA SZNAJDERA.

Turniej odbywał się w trzech kategoriach wiekowych.

W najmłodszej kategorii (dzieci) wiekowej w swym pierwszym turnieju z naszej szkoły wystartowała Michalina Walczak, która po grupie eliminacyjnej w, w której zanotowała dwa zwycięstwa wygrała swoje dwie walki pucharowe i ostatecznie zajęła III miejsce. Należy zaznaczyć iż Michasia okazała się najmłodszą uczestniczką turnieju.

W średniej kategorii (młodzik)  z naszej szkoły wystartowało 6 uczniów ( zawodników 3 i 3 zawodniczek).

W kategorii chłopców wszyscy nasi uczniowie w eliminacjach grupowych, niektórzy wygrali w nich j nawet po kilka walk, i wszyscy awansowali do fazy pucharowej.

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca:

29. Igor Koczwara

36. Aleksander Świerz

42. Maciej Walczak

Również w kategorii dziewcząt wszystkie nasze zawodniczki z powodzeniem walczyły eliminacjach grupowych. Do fazy pucharowej, udało się awansować Oliwi Gogole.

Miejsca dziewcząt na tym turnieju to:

24. Oliwia Gogoła

36. Lena Stawiarz

39 Joanna Szanecka

Zawody można uznać za bardzo udane, szczególnie iż był to dla naszych uczniów jeden z pierwszych startów na zawodach w kategorii młodzika a mieli już okazję powalczyć w międzynarodowym gronie. Gratulacje za każde zadane trafienie, za wygraną walkę i za ambicje. Tak 3mać

Simple Image Gallery Extended