Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dziewcząt i Chłopców” Grodziska Szabla” 2019

W dniu 25 maja 2019 r odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dziewcząt i Chłopców” Grodziska Szabla” III Memoriał Jerzego Pawłowskiego.

Turniej odbywał się w wielu kategoriach wiekowych - uczniowie naszej szkoły startowali w kategorii dzieci dwie osoby i osiem w kategorii młodzika.

W kategorii dzieci – dziewczęta wystartowały dwie nasze uczennice. Zawodniczko udało się przejść eliminacje grupową, w której każda z nich wygrała parę walk.

Świetnie spisała się Michalina Walczak która wygrała dwie walki pucharowe i zajęła bardzo wysokie III miejsce ( należy zaznaczyć iż Michalina ma jeszcze rok startów w tej kategorii wiekowej )

W walkach pucharowych Olga Krot nieznacznie 7-8 przegrała swą walę z późniejszą wicemistrzynią i zajęła ostatecznie 9 miejsce.

W kategorii chłopców - młodzik wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem walczyli eliminacji grupowej a Maciejowi Walczakowi udało się awansować do najlepszej 32 zawodów.

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca:

21. Maciej Walczak

34. Igor Koczwara

45. Dawid Dudek

50. Aleksander Świerz

55. Oskar Wiśniewski

W kategorii młodziczek - dziewcząt wszystkim naszym zawodniczko udało się przejść eliminacje grupową, w której każda z nich wygrała parę walk. Dziewczyny dzielnie walczyły w pucharach Zuzannie Krot i Oliwii Gogole udało się awansować do najlepszej 32 turnieju.

Miejsca dziewcząt na tym turnieju to:

30. Zuzanna Krot

31. Oliwia Gogoła

39. Lena Stawiarz

Wyjazd na zawody można uznać za bardzo udane, szczególnie iż nasi zawodnicy dopiero zaczynają starty w tej kategorii i mieli potraktować te zawody ściśle szkoleniowo.

• 20190525_110150
  • 20190525_125647