Wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach 2015

W środę 2 grudnia 2015 roku uczniowie klas 2a i 2 b wyjechali na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Dzieci zwiedziły tam multimedialne muzeum. Po dopasowaniu wszystkim uczestnikom wycieczki ochronnych kasków, grupy wraz z przewodnikiem zjechały windą - szybem „Anioł” - 40 m pod ziemię. Spacer podziemnymi korytarzami trwał około 1 godziny. Atrakcją było też przepłynięcie łodziami do szybu „Żmija”. W jednej z komór na dzieci czekał Skarbnik z prezentami. Uczniowie wysłuchali kilku górniczych legend. Zwiedziły także Skansen Maszyn Parowych.

Dzieci miały możliwość obserwacji kopalni, poznania historii terenów Tarnowskich Gór i ciężkiej pracy górników, górniczych legend i zwyczajów.

To była bardzo ciekawa i udana wycieczka.

• DSCN0014
  • DSCN0019