BIP

Uwaga

Obchody związane z nadchodzącym Świętem Niepodległości

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyły się huczne obchody związane z nadchodzącym Świętem Niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu, gdzie przypomnieli sobie jakie są symbole narodowe. Rys historyczy przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony, flagi i godła w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Pamięć tamtych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały piosenki o tematyce patriotycznej oraz wspólne odśpiewanie hymnu.  Dzieci w formie pantomimy przedstawiły  historię rozbiorów Polski oraz uzyskiwania niepodległości. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.  Na koniec uczniowie z wychowawcami przeszli na pamiątkowe zdjęcie pod portretem Józefa Piłsudskiego. Dodatkowo dla upamiętnienia historycznych wydarzeń w każdej klasie znajduje się gazetka tematyczna przypomninająca o historii naszej Ojczyzny oraz wydarzeniach związanych z tą tak ważną rocznicą.

 

Galeria
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.