“My goal as an educator is that every afternoon, kids are chomping at the bit to come back tomorrow”.

Pasja+wizja+działanie to równanie oznaczające sukces
                                                                                   Marylin King

LISTOPAD 2019

7 listopada 2019 r. Iga Jasiota z klasy 4 a, Małgorzata Ficek z klasy 5 c oraz Patrycja Pilarz z klasy 7 c reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Katowic w Badmintonie Dziewcząt - grupa młodsza, które odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 53. Dziewczęta wywalczyły II miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Katowic i awans do zawodów rejonowych.

PAŹDZIERNIK 2019

Anna Ksiądz 7b jest laureatem konkursu polsko - japońskiego "Chodź pokażę Ci mój kraj" z okazji 100 lecia polsko- japońskiej przyjaźni , a jej praca znalazła się w 15 wybranych na wystawę w Tokio. Laureaci otrzymają paczki-niespodzianki, a ich prace trafią na specjalną wystawę podsumowującą konkurs.
Pracę Ani można podziwiać podczas Festiwalu Polskiego, który odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Tokio.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

29 października 2019 r. podczas Mistrzostw Katowic Szkół Podstawowych w Badmintonie Dziewcząt - grupa starsza, drużyna w składzie
Aleksandra Jasiota 7a
Oliwia Pilarz 8a
zajęła I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Ksiądz 7b wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad pt. "Drogi przyszłości".
Trzymamy kciuki!
Powodzenia!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji konkursu „List do taty” zorganizowanego przez biuro senatora Leszka Lichoty.
Celem akcji było zwrócenie uwagi na rolę ojca w życiu dziecka.
Uczennica naszej szkoły – Lena Soboń otrzymała wyróżnienie, zaś pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania za udział w akcji.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Koordynatorem konkursu w szkole była p. Marta Kazuch.

WYNIKI KONKURSU NA SŁOWNIK "ŚLĄSKO - NIEMIECKI"
I miejsce Magdalena Duda 7c
II miejsce Dorota Antosz 7a
III miejsce Patrycja Pilarz 7c
Koordynatorzy konkursu: p. Alina Olszewska, p. Marta Kazuch

WRZESIEŃ 2019

Miejski Dom Kultury "Koszutka" Filia "Dąb" w ramach obchodów 100. lecia Powstań Śląskich zorganizował konkurs plastyczny pt. "POWSTANIEC ŚLĄSKI".
Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali:
Maciej Dyl 3a
Weronika Delijewska 6c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Ksiądz (klasa 7b) wzięła udział w Polsko- Japońskim konkursie "Chodź pokażę Ci mój kraj"  z okazji 100 lecia polsko- japońskiej przyjaźni.  Trzymamy kciuki!

Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział uczniów w Dniach Wełnowca - Józefowca oraz w konkursie "Nakręć się na klimat".

12 czerwca 2019 r. odbyło się wręczenie dyplomów w projekcie
Katowickiej Wielkiej Ligi Czytelnictwa. W kategorii klas V - VIII
Tytuł II Wicemistrza Katowic Wielka liga 2019 otrzymała drużyna Siedemnastki w składzie:
Emilia Jagielska 5d
Zuzanna Krot 5b
Maria Śmietańska 6b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!.