BIP

Uwaga

Konkurs matematyczno - przyrodniczy

W dniu 16 maja odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo – Matematyczny dla uczniów klas czwartych, w którym uczestniczyło 60 uczniów z siedemnastu katowickich szkół podstawowych.

I etap konkursu polegał na indywidualnym rozwiązaniu zestawu 20 zadań zamkniętych z przyrody i matematyki. W II etapie uczniowie zmagali się drużynowo z 5 zadaniami otwartymi.

Finalistami konkursu zostali:
I miejsce SP nr 29 oraz SP nr 58
II miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4

 

Galeria

Piknik rodzinny 2019

logo16 maja 2019 roku odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem "Uczeń w Europie". Piknik ten organizowany był w celu podsumowania dwuletniego projektu Erasmus + "Otwórz się na zmiany- nowoczesny nauczyciel we współczesnej Europie." Zebranym uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom przedstawiono efekty pracy projektów e-Twining realizowanych w naszej szkole, przypomniano style uczenia się, a także założenia projektu Erasmus +.

Czytaj więcej: Piknik rodzinny 2019

Potyczki Ekonomiczne- finał ogólnopolski

Fundacja Mlodziezowej Przedsiebiorczosci 546W dniach 9-11 maja 2019 roku uczniowie klasy VII a: Jan Gryglaszewski, Irena Hertlein oraz Agata Schmidt wraz z nauczycielem matematyki p. Anną Kaczmarek uczestniczyli w ogólnopolskim finale konkursu Potyczki Ekonomiczne organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który odbywał się w siedizbie Narodowego Banku Polskiego.

Czytaj więcej: Potyczki Ekonomiczne- finał ogólnopolski

Janek jest inny” – warsztaty o tolerancji i życzliwości

Janek jest inny” – warsztaty o tolerancji i życzliwości

30 kwietnia Fundacja „Po pierwsze” z panią Beatą Górny, pedagogiem specjalnym i terapeutą ze Szkoły Podstawowej Arka Noego w Katowicach przeprowadziły warsztaty dla klas I-III na temat autyzmu w ramach projektu „Inny nie znaczy gorszy”. Celem spotkania było ukazanie dzieciom inności wśród dzieci i dorosłych oraz uwrażliwienie ich na tematy szacunku i empatii dla osób chorych bądź niepełnosprawnych. Każda klasa otrzymała książkę Heleny Kraljic „Janek jest inny”. Fundatorem książek jest Fundacja „Po pierwsze”. Warsztaty skłoniły dzieci do chwili refleksji nad losem chorych osób oraz istoty tolerancji i życzliwości względem każdego. Organizatorem spotkania była p. Iwona Rechowicz.

1

 

Galeria

Rodzice czytają dzieciom

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Umberto Eco

 

„Rodzice czytają dzieciom”

 

9 maja w ramach akcji promującej czytelnictwo „Rodzice czytają dzieciom” zaproszono na zajęcia do klasy Ia p. Ewę, mamę Danusi, która zapoznała dzieci z lekturą Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Podczas zajęć dzieci odpowiadały na pytania, wykonywały zadania związane z lekturą, a na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcie z wozem strażackim w tle.

Bardzo dziękujemy p. Ewie za zaangażowanie i poświęcony czas.

Organizatorem spotkania była p. Iwona Rechowicz.

 

Galeria
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.