Pasowanie na czytelnika 2015

DSC04332

27 maja 2015 r. odbyła się w bibliotece w małej szkole ważna uroczystość dla uczniów klas pierwszych – "Pasowanie na czytelnika Szkoły Podstawowej nr 17".

Pierwszoklasiści najpierw wysłuchali krótkiego programu pt. „Książka mój przyjaciel” przygotowanego przez starszych kolegów z klasy V a, VI a, VI b: Aleksandrę Sierż, Wiktorię Pawliszewską, Piotra Gryglaszewskiego i Jędrzeja Gortela.

Następnie pani bibliotekarka zapoznała uczniów z kodeksem czytelnika.

Kodeks czytelnika

1. Nie wyrywaj kartek.
  2. Nie pisz w książce.
  3. Nie zaginaj rogów.
  4. Używaj zakładki.
  5. Nie wycinaj ilustracji.
  6. Nie jedz w czasie czytania.
  7. Szanuj książki.

Po krótkiej rozmowie na temat książek rozpoczęła się część oficjalna spotkania, czyli pasowanie na czytelnika oraz towarzyszące temu uroczyste ślubowanie.

My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad, i z Twych mądrości
Od dziś korzystać usilnie.

Przyrzekamy!!!

Na pamiątkę tego wydarzenia „świeżo upieczeni” czytelnicy otrzymali zakładki. Organizatorem spotkania była Pani Anna Marzec.

• DSC04323
  • DSC04324