Święto Matematyki 2016

swieto matematyki 2016 3   swieto matematyki 2016  swieto matematyki 2016 1 swieto matematyki 2016 2

14 marca 2016 r. obchodziliśmy Święto Matematyki 2016

pod hasłem "Baw się, śmiej się, czytaj z nami..."

połączone z Dniem Talentów.

O g. 8:00 rozpoczął się uroczysty apel inaugurujący całodniowe obchody Święta Matematyki.

Dzisiaj w naszej szkole,

Matma nam króluje,

mamy piękną wiosnę,

każdy już to czuje.

Chcemy się dziś bawić,

miło spędzić czas,

matematyczne asy są

tutaj wśród nas.

Dzisiejsze święto jest wspaniałą okazją do zaakcentowania ogromnej roli matematyki w życiu człowieka. Każdego dnia żyjemy w świecie liczb, symboli i znaczeń – obniżka, podwyżka, waga, odległość, czas itp. Poprzez matematykę poznajemy otaczające nas środowisko przyrodnicze.
Chcemy wam pokazać, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

W krótkiej inscenizacji pt. "Kłótnia liczb" przybliżono najważniejsze własności liczb pierwszych, cyfr 0 i 1 oraz bohaterki dnia - liczby π.

Galeria zdjęć - Przedstawienie pt. "Kłótnia liczb"

Apel przygotowały Panie: p. Bogumiła Pocheć i p. Ewelina Zbrońska - Langner wraz z uczniami zarówno klas starszych, jak i młodszych.

Pani Dyrektor Aleksandra Musioł wręczyła dyplomy i nagrody za udział w konkursach plastyczno - literackich zorganizowanych z okazji Święta Matematyki:

"Matematyka pod stopami"

"Matematyka jest wszędzie"

"Matematyczna wyliczanka"

Wyniki konkursów z okazji Święta Matematyki 2016

swieto matematyki 14.03 8

Galeria zdjęć

Uczniowie klas I - III otrzymali z rąk Pani Dyrektor karty pracy z prościutkimi zadaniami, kolorowankami, łamigłówkami.

zadania klasa 1  zadania klasa 2  zadania klasa 3

Natomiast uczniów klas IV - VI zaproszono do zabawy z matematyką na każdej przerwie - przygotowano stoliki z łamigłówkami, zagadkami oraz słodkie cukierki. Zadania opracowała p. Anna Kaczmarek.

Galeria zdjęć - Współzawodnictwo w zadaniach losowych

W obiekcie przy ul. Józefowskiej również świętowano. Klasy 1b, 1c, 1d, 2a, 2b stworzyły ze swoich prac piękne plakaty, które zaprezentowały podczas apelu.

klasa 1c 1b  klasa 1d klasa 2a  klasa 2b

Pani Wicedyrektor Katarzyna Czyż wręczyła klasom karty pracy oraz dyplomy i nagody zwycięzcom konkursów.

Galeria zdjęć mała szkoła

W tym dniu każdy przekonał się, że

Matma nie jest wcale nudna!

Matma nie jest taka trudna!

To królowa nauk wszelkich.

Trzymaj z nią – a będziesz wielki.