BIP

Uwaga

Katowicka „Siedemnastka” w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” 2016

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Wielka Liga Czytelników” miał na celu wyłonienie najlepszych czytelników ze szkół podstawowych oraz promocję czytelnictwa.

I Etap (szkolno - biblioteczny) polegał na tym, że uczestnicy musieli przez wiele miesięcy czytać książki z listy konkursowej i rozwiązywać do nich testy. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie były oceniane przez szkolnego koordynatora. Najlepsi czytelnicy z każdej zgłoszonej placówki (po trzy osoby z każdej kategorii wiekowej kl. 1-3 i 4-6) uczestniczyli w II etapie, czyli półfinale wojewódzkim, gdzie zmagali się z pisaniem bardzo trudnego testu ze znajomości treści książek wyznaczonych wcześniej przez organizatora. Półfinał odbył się 15 kwietnia 2016 r., a uczestniczyli w nim uczniowie z 16 województw. Ogółem do konkursu przystąpiły 242 placówki z całej Polski. Półfinał w naszym województwie odbył się w RODN „WOM” w Katowicach i brały w nim udział 64 szkoły lub biblioteki w obu kategoriach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowały w półfinale następujące drużyny:

kl. 1-3

Zuzanna Krot 2b

Emilia Jagielska 2d

Dorota Antosz 3a

kl. 4-6

Jan Gryglaszewski 4a

Tymon Dziechciarz 4b

Piotr Gryglaszewski 6a

Drużyna kl. 4-6 zdobyła 94 punkty na 100 i została LAUREATEM PÓŁFINAŁU. Tym samym zakwalifikowała się do III etapu – ogólnopolskiego finału WLC, który odbędzie się 4 czerwca 2016 r. w Katowicach. Tylko 7 drużyn z całej Polski otrzymało tytuł LAUREATA i one wezmą udział w finale. Jest to ogromny sukces dla naszej szkoły, a przede wszystkim dla uczestników konkursu.

Bardzo im gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Trzymamy kciuki!!!

Drużyna kl. 1-3 zaprezentowała również wysoki poziom wiedzy czytelniczej zdobywając 89 punkty na 100. Wszystkim uczestnikom WLC z naszej szkoły należą się podziękowania za wielomiesięczny trud i wytrwałość w czytaniu książek oraz rozwiązywaniu testów.

Koordynatorem szkolnym WLC była Pani Anna Marzec.

Więcej informacji:

Wyniki WLC

Lista laureatów WLC
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.