Festiwal Nauki 2017

logo Festiwalu Nauki 2017

22 lutego 2017 r. odbył się

Festiwal Nauki "Odkrywamy talenty".

festiwal 2017 tlo 1

Koordynatorami tego dnia były: p. Bogumiła Pocheć, p. Dagmara Pazio, p. Tamara Jamróz, p. Ewelina Zbrońska - Langner.

Na festiwal przybyli przedstawiciele różnych Kół Naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Prelegenci przygotowali ciekawe, pełne niespodzianek pokazy swojej działalności.

festiwal nauki sp17 2017 1  festiwal nauki sp17 2017 3   festiwal nauki sp17 2017 6

Uczniowie klas I - II mieli okazję posmakować zamrożone żelki oraz spróbować, jak smakuje suchy lód. Para buchała, eksperymenty się udały, dzieci świetnie się bawiły.

Uczniowie klas III - VI dowiedzieli się ciekawostek o mapach synoptycznych, trzęsieniach ziemi oraz minerałach.

Na koniec wystąpił Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice Uniwersytetu Śląskiego pod kierunkim P. Barbary Uracz wraz z zespołem.

festiwal nauki sp17 2017 50  festiwal nauki sp17 2017 46   festiwal nauki sp17 2017 51

Podczas Festiwalu ogłoszono wyniki konkursów zorganizowanych z okazji Festiwalu: "Mozaika - figury i kolory", "Nauka w rebusach" oraz wyniki konkursu na plakat o DBI i "Bezpiecznie korzystamy z urządzeń multimedialnych".

Wyniki konkursów z okazji Festiwalu Nauki 2017

Konkurs plastyczny "Bezpiecznie korzystamy z urządzeń multimedialnych" 2017