BIP

Uwaga

IV Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2017

IV dzien praw dziecka 2017

Niech się wreszcie każdy dowie

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to także człowiek,

Tyle, że jeszcze mały...

/Marcin Brykczyński/

W tym roku po raz czwarty odchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Z okazji tego święta, Rzecznik Praw Ucznia w szkole p. Ewelina Zbrońska - Langner przygotowała wiele ciekawych inicjatyw.

  • Konkurs plastyczno - literacki pt. "Jesteśmy dziećmi i mamy swoje prawa". Zadaniem uczestników było wypowiedzenie się na temat praw i obowiązków swoich oraz swoich rówieśników, praw przestrzeganych lub łamanych.
 praw Wyniki konkursów dzien praw dziecka 2017 3
  • Konkurs wiedzy pt. "Jesteśmy dziećmi i mamy swoje prawa". Uczniowie podczas lekcji zajęć komputerowych i informatyki mieli okazję wypełnić on-line formularz konkursowy udzielając odpowiedzi na pytania dotyczące ich praw, wynikających z Konwencji o Prawach Dziecka oraz ze statutu szkoły.

    Zachęcamy do wypełnienia formularza.

  • 22 listopada 2017 r. reprezentanci klas IV - VII uczestniczyli w spotkaniu z P. Podinsp. Małgorzatą Biernacką z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Katowicach poświęconemu przestrzeganiu praw dziecka. Z tej okazji odbył się pokaz multimedialny, dyskusja oraz recytacja wiersza Marcina Brykczyńskiego "O prawach ucznia" przez uczestników spotkania.

Pokaz multimedialny

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursów oraz spotkania za udział i zaangażowanie.

Pamiętajmy, że dzieci mają swoje prawa.

Galeria zdjęć

 

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji IV Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2017

ODPD 2017 podziekowanie
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.