VII Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej

27 listopada 2017r. w bibliotece szkolnej odbył się VII Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej. Wzięło w nim udział czternastu uczniów z klas IV - VII.
Na początku prowadząca imprezę powitała wszystkich uczestników konkursu oraz życzyła powodzenia i dobrej zabawy podczas zmagań gwarowych.

Recytacje były oceniane przez jury w składzie: Pani Wicedyrektor – Katarzyna Czyż, Pani bibliotekarka – Ewa Kotarba i Pan Marcin Szymik - nauczyciel muzyki.

Uczniowie mogli otrzymać punkty w trzech kategoriach: sprawne posługiwanie się gwarą, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po naradzie jury ogłosiło wyniki:
I miejsce zajęła uczennica klasy IVd – Julia Cichoń
II miejsce wywalczyła uczennica klasy IVd – Anna Czarnecka
III miejsce zdobył uczeń klasy Vb – Kamil Winczakiewicz

Wyróżnienie otrzymały uczennice: Emilia Jagielska – kl. IVd oraz Kinga Sapota – kl. VIb.

W trakcie konkursu nie tylko można było wysłuchać pięknych tekstów w gwarze śląskiej (np. „Oda do krepla", „Lyń", „Śląski Hilary"), ale również pośpiewać regionalne piosenki (np. „Karliku, Karliku", „Szła dzieweczka"). Część muzyczną przygotował Pan Marcin Szymik. Organizatorką konkursu była Pani Anna Marzec.
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 6 grudnia w czasie obchodów Dnia Regionalnego.

Konkurs recytatorski w gwarze śląskiej 2017