Świetliczaki w bibliotece

W dniu 17 maja 2018 roku dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wybrały się do zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 6, a głównym hasłem tej wizyty było: Nieograniczona (do) wolność czytania.

W trakcie wizyty dzieci oglądały mnóstwo książek umieszczonych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Kryminałów dla dzieci”. Dużą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju pozycji z trójwymiarowymi ilustracjami, atlasów o podwodnym życiu, zwierzętach i dinozaurach. Dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki, i jak należy o nie dbać. Spotkanie zakończyło się wspólnym czytaniem fragmentów wybranych przez dzieci książek. Książki czytała kierownik biblioteki Pani Danuta wraz z chętnymi uczniami.

Wyjście zorganizowały nauczycielki świetlicy szkolnej p. Joanna Dziuba oraz p. Dominika Gajzner.

Galeria zdjęć:

b1