BIP

Uwaga

Uroczystość 100-lecia Odzyskania Niepodległości

30 PAŹDZIERNIKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 17 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI ODBYŁY SIĘ UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE ZE 100 - LECIEM NIEPODLEGŁOŚCI, KTÓRYCH WSPÓŁORGANIZATOREM BYŁ ZWIĄZEK GÓRNOŚLĄSKI ORAZ JEDNOSTKA POMOCNICZA NR 11 WEŁNOWIEC - JÓZEFOWIEC.

DSC02720             DSC02686  

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą świętą w Kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych, w której uczestniczyli zaproszeni goście oraz delegacje klas wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 17. Następnie odbył się uroczysty apel w budynku szkoły. Pani Dyrektor mgr Aleksandra Musioł przywitała zaproszonych gości.

 

W uroczystości wzięli udział:

  • Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krystyna Panek, Pani Aleksandra Niesyto, Pani Teresa Liguzińska - reprezentujące Urząd Miasta Katowice
  • ks. Dariusz Niesiobęcki - Proboszcz Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych
  • Przewodnicząca Pani Mariola Para - Hewig, Pan Piotr Orszulik - Rada Jednostki Pomocniczej Nr 11 Wełnowiec - Józefowiec
  • Pan Janusz Kminikowski - Wiceprezes Koła Związku Górnośląskiego Katowice Wełnowiec Józefowiec
  • Wiceprezes Jarosław Caputa, Pan Karol Rusecki - Stowarzyszenie Mieszkańców, Przyjaciół, Sympatyków Wełnowca - Józefowca REVITA
  • Pani Lidia Korzeniewska - Drapacz - Kierownik Miejskiego Domu Kultury "Dąb"
  • Pani Anna Wątroba - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 im Wojciecha Korfantego
  • Pan Ignacy Walenty Nendza - reprezentujący I Szczep Harcerzy im. Obrońców Katowic

 

Nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół wraz z pocztami sztandarowymi:

- z XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego

- z Gimnazjum nr 9 im. Romualda Traugutta

- ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Wojciecha Korfantego

- ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki

 

Apel uświetniło widowisko słowno - muzyczne: "Oblicza ojczyzny" w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Anny Glinkowskiej i pana Marcina Szymik we współpracy: oprawa literacka pani Hanna Wilk, oprawa plastyczna: pani Paulina Bocheńska, pani Tamara Jamróz, pani Iza Cichy. Poczet sztandarowy przygotował pan Mirosław Rusinowski i pani Marta Kazuch - opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Część oficjalną Uroczystości poprowadził uczeń Tomasz Syrkiewicz.

 

Po apelu goście i reprezentacje klas wraz z nauczycielami udały się pod pomnik Powstańców Śląskich na skwerze W. Fojkisa, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

 

GALERIA

 

 
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.