Tydzień Życzliwości 2018

W dniu 14.11.2018 roku w naszej szkole rozpoczął się TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI pod  hasłem „Hello week”. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w apelu inaugurującym to wydarzenie, podczas którego przedstawiona została historia DNIA ŻYCZLIWOŚCI. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć film, który uświadomił wszystkim, że warto czynić dobro, bo one zawsze do nas powróci. W dalszej części programu (podczas pierwszego apelu) głos zabrała Pani Wicedyrektor Justyna Niedźwiecka zaś w trakcie trwania drugiego mogliśmy usłyszeć Panią Wicedyrektor Katarzynę Czyż, które przywiesiły liście z miłymi hasłami do „życzliwego drzewka”.

Oto harmonogram naszych działań:

Zadania dla klas (prace należy oddać do 20.11.2018):

- klasa I-III

14.11 - środa- apel, przygotowanie w klasach schematów kwiatków, omówienie zasad zdobywania płatków

15.11 - czwartek- przygotowanie w klasach ,,Życzliwych  kopert”- życzliwa poczta

16.11 - piątek-Podpowiedzi, jak być życzliwym- gazetka w holu szkoły

19.11 - poniedziałek-Nić porozumienia- stworzenie pracy na odrysowanych dłoniach

20.11 - wtorek- wykonanie emotek na dzień podsumowania projektu

21.11 - środa- apel podsumowujący, uczniowie przychodzą w kolorowych strojach do szkoły

- klasy IV:  „Życzliwym być to dobra sprawa” - stworzenie haseł na temat życzliwości, które będą wywieszone na drzwiach poszczególnych klas,

„Kwiat  życzliwości” – dopinanie płatków z „życzliwymi uczynkami”.

- klasy V  i VI– „Pomoc koleżeńska w mojej klasie” – plakat klasowy.

- klasy VII i VII – „Pozdrowienia z różnych stron świata” – plakaty.

W ramach Tygodnia Życzliwości na holu szkoły będzie wywieszone „Drzewko życzliwości” , do którego uczniowie dopinają liście z miłymi hasłami (14.11.2018 do 20.11.2018)

- 21.11. - uczniowie całej szkoły ubierają się  w kolorowe stroje.

- W ramach podsumowania projektu uczniowie, którzy zaangażują się w jego przygotowanie  będą mieli możliwość uczestniczenia  w projekcji filmu.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziały w projekcie i zaangażowaniu się w powyższe działania.

Koordynatorami projektu w „dużej szkole” są p. Ewa Krawczyk i p. Marta Kazuch natomiast w „małej szkole” p. Tamara Jamróz

GALERIA