BIP

Uwaga

Dzień Praw Dziecka

„ Nie ma dzieci -są ludzie” Janusz Korczak

Dnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia ważnego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych- Konwencji o Prawach Dziecka ( ang. Convention on the Rights of the Child). W tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. UNICEF stoi na straży tych praw na całym świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Dlatego wielu uczniów i nauczycieli przyszło w tym dniu na niebiesko i w ten sposób przyłączyli się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy angażują się w globalną akcję UNICEF #GoBlue.

 

 

1

 

Ten dzień „spędziliśmy” z Januszem Korczakiem- człowiekiem, który kochał dzieci i dbał o ich prawa. Prawa Dziecka ustanowione przez Janusza Korczaka widniały na drzwiach wszystkich sal szkolnych jak np. : prawo do radości, do szacunku, do wyrażania swoich myśli i uczuć, do bycia sobą, do niepowodzeń i łez i w końcu do nauki poprzez zabawę. Dzieci i młodzież naszej szkoły uczestniczyły również w konkursach : „ Janusz Korczak – mój portret”, „ List do Janusza Korczaka”, konkurs dla dzieci z klas I-III na okładkę do książek autorstwa Janusza Korczaka oraz odbył się również konkurs wiedzy o Januszu Korczaku. Uczniowie z klas młodszych oglądali prezentację o Januszu Korczaku, pokazaną przez p. A. Glinkowską oraz p. J. Dziubę. A dzieci ze świetlicy miały okazję posłuchać fragmentu książki autorstwa Janusza Korczaka „ Król Maciuś na bezludnej wyspie” czytanej przez panią Alinę Olszewską. Na długiej przerwie uczniowie i nauczyciele przypomnieli sobie grę w gumę, klasy czy kręgle. Prawo do uczestnictwa w zabawach i nauki przez zabawę, należy do jednych z ważniejszych postulatów Konwencji Praw Dziecka. Każdy rodzaj zabawy rozwija umiejętności konieczne dla odniesienia sukcesu szkolnego i uczy współpracy w grupie.    

 

                                                                                                                                          Rzecznik Praw Ucznia

 

                                                                                                                                               Alina Olszewska                        

 

 

GALERIAGALERIA

 

 

 
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.