VIII Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej

27 listopada 2018r. w bibliotece szkolnej odbył się VIII Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej. Wzięło w nim udział jedenastu uczniów z klas IV - VIII.

023

Na początku Pani Wicedyrektor Justyna Niedźwiecka powitała wszystkich uczestników konkursu oraz życzyła powodzenia i dobrej zabawy podczas zmagań gwarowych.

Recytacje były oceniane przez jury w składzie: Pani Agnieszka Gładysz, Pani Anna Marzec i Pan Marcin Szymik. Uczniowie mogli otrzymać punkty w trzech kategoriach: sprawne posługiwanie się gwarą, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po naradzie jury ogłosiło wyniki:

I miejsce zajęła uczennica klasy Vd – Julia Cichoń

II miejsce wywalczył uczeń klasy VIb - Kamil Winczakiewicz

III miejsce zdobył  uczeń klasy VIIIc – Krzysztof Uliasz

Wyróżnienia otrzymały uczennice: Emilia Jagielska – kl. Vd, Aleksandra Jach – kl. Va oraz Kinga Buzdygoń – kl. VIa.

051

W trakcie konkursu nie tylko można było wysłuchać pięknych tekstów  w gwarze śląskiej  (np. „Glacoki”, „Tydziyń”, „Ślonsk”), ale również pośpiewać regionalne piosenki (np. „Karliku, Karliku”, „Szła dzieweczka”). Część muzyczną przygotował Pan Marcin Szymik. Organizatorką konkursu była Pani Anna Marzec.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w czasie obchodów Dnia Regionalnego.

GALERIA