BIP

Uwaga

XV Miejski Konkurs Recytatorski

KR144W dniu 15.05. 2018 r. odbył się XV Miejski Konkurs Recytatorski „Jesteśmy Dziećmi Europy” pod hasłem „A TO POLSKA WŁAŚNIE...”- wiersze o tematyce patriotycznej.

Tegoroczna edycja została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice dr Marcina Krupy. Konkurs otworzyła Dyrektor szkoły pani Aleksandra Musioł, która przywitała uczestników, podkreślając szczególny charakter konkursu: jubileusz i Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice. Piętnasta edycja, to szczególna okazja dla uczczenia 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Życząc uczestnikom satysfakcji z udziału i wspaniałych prezentacji.

Jury w składzie: pani Anna Nowak – specjalista ds. edukacji w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora , instruktor teatralny, pani Lidia Korzeniewska – Drapacz – kierownik Miejskiego Domu Kultury „Dąb”, pani Danuta Waszek - kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 6 w Katowicach po przesłuchaniu 32 recytatorów z 9 katowickich szkół podstawowych przyznało następujące nagrody:

 

Wyniki Konkursu:

 

W kategorii I – III:

 

I miejsce: Zofia Mielentiewa z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Katowicach

 

II miejsce: Emilia Ciupińska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Katowicach

 

III miejsce: Kasper Makselon ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach

 

W kategorii klas IV – VII:

 

I miejsce: Anna Czarnecka ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach

 

II miejsce: Kamil Winczakiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach

 

III miejsce: Kamila Kudla ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Katowicach

 

Wyróżnienia: Zuzanna Wośko ze Szkoły Podstawowej nr 53, Jagoda Kot ze Szkoły Podstawowej nr 48.

 

Jury wysoko oceniło występy recytatorów, jak również wkład pracy nauczycieli. Koordynatorzy konkursu Anna Glinkowska , Anna Pietrzczyk dziękują i gratulują uczestnikom.

Zapraszamy do udziału w XVI edycji – za rok.

 

 GALERIA ZDJĘĆ:

 

 

 

 

 
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.