Pasowanie na czytelnika 2014

23 kwietnia 2014 r. w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbyła się w bibliotece w małej szkole ważna uroczystość dla uczniów pierwszych klas – pasowanie na czytelnika Szkoły Podstawowej nr 17.

Pierwszoklasiści najpierw wysłuchali krótkiego programu, pt. „Książka mój przyjaciel” przygotowanego przez starsze koleżanki z klasy VI c: Julię Kaczmarczyk, Martę Jakimowicz i Emilię Gwardyś. Następnie pani bibliotekarka zapoznała uczniów z kodeksem czytelnika.

Kodeks czytelnika

• Nie wyrywaj kartek.
  • Nie pisz w książce.
  • Nie zaginaj rogów.
  • Używaj zakładki.
  • Nie wycinaj ilustracji.
  • Nie jedz w czasie czytania.
  • Szanuj książki.

Po krótkiej rozmowie na temat książek rozpoczęła się część oficjalna spotkania, czyli pasowanie na czytelnika oraz towarzyszące temu uroczyste ślubowanie.

My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad, i z Twych mądrości
Od dziś korzystać usilnie.

Przyrzekamy!!!

Na pamiątkę tego wydarzenia „świeżo upieczeni” czytelnicy otrzymali zakładki oraz pamiątkowe dyplomy dla klas. Organizatorem spotkania była Pani Anna Marzec.

• DSC00814
  • DSC00819