BIP

Uwaga

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce na szable 2014

W dniach 14 - 15 czerwca 2014 r.odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce na szable w Hali Sportowej "Kolejarz" Katowice.

Organizatorami zawodów byli:

 • Polski Związek Szermierczy
 • Śląski Związek Szermierczy
 • K. S. Kolejarz'24 w Katowice
 • Śląski Urząd Marszałkowski
 • Szkoła Podstawowa Nr 17 Katowice

 

Z klasy sportowej startowało 11 uczniów (6 zawodników i 5 zawodniczek).

 

W sobotę 14 czerwca 2014 r. odbyły się zawody indywidualne.

 

W kategorii dziewcząt wszystkim naszym zawodniczkom udało się przejść pierwszą i drugą eliminację grupową i w komplecie awansować do fazy pucharowej. W tej fazie zawodów wszystkie dziewczyny przeszły pierwszą rundę i awansowały do „32” turnieju. W kolejnej rundzie aż trzem naszym zawodniczkom udało się awansować dalej do pierwszej szesnastki turnieju, w tej fazie odbyły się walki o finałową ósemkę i swoją walkę pewnie wygrała Marta Jakimowicz, która w kolejnej walce o strefę medalową nieznacznie uległa późniejszej wicemistrzyni Polski.

Miejsca dziewcząt na tym turnieju  to: 

7. Marta Jakimowicz,  

szabla1 0001

13. Karolina Gądzik,
16. Emilia Gwardyś, 

30. Konstancja Kołton,

31. Julia Kaczmarczyk.

 

Należy zaznaczyć, że Marta Jakimowicz była pierwszą zawodniczką z rocznika 2001 w tym turnieju.

 

W kategorii chłopców wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem przeszli  dwie eliminacje grupowe, wygrywając w nawet po kilka walk i awansowali w komplecie do fazy pucharowej. Pierwszą eliminacje pucharową udało się przejść trzem naszym zawodnikom, a Konrad Sewerynek wygrał swoją kolejną walkę z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem i awansował do pierwszej szesnastki turnieju.

 

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca:

16. Konrad Sewerynek,

23.Mikołaj Tyla,

26. Daniel Maciaszek,  

38. Ksawery Czajkowski,

39.  Jan Ploska.

 

Na uwagę zasługuje, iż Konrad Sewerynek był drugim zawodnikiem ze swojego rocznika.

 

W niedzielę 15 czerwca 2014 r. odbyły się zawody drużynowe, w których drużyna dziewcząt po emocjonującym meczu w ćwierćfinale,  w którym nieznacznie uległa  drużynie AZS-AWF Warszawa ( 36 do 34 ) wygrała kolejny mecz i ostatecznie zajęła VI miejsce.

szabla1 0002

 

Drużyna chłopców wygrała swój pierwszy mecz o awans do pierwszej ósemki z zawodnikami Pałacu Katowice, w ćwierćfinale przegrała z późniejszymi mistrzami z TMS Sosnowiec, a w meczach o miejsca 5-8 wygrała z drużyną z Konina i zajęła również VI miejsce.

 

szabla1 0003

 

 

Wyniki naszych zawodników  są bardzo dobre i stanowią pozytywną prognozę  na przyszłe lata.

 • DSC_0319
 • DSC_0320
 • DSC_0321
 • DSC_0322
 • DSC_0323
 • DSC_0327
 • DSC_0328
 • DSC_0329
 • DSC_0331
 • DSC_0332
 • DSC_0333
 • DSC_0335
 • DSC_0337
 • DSC_0338
 • DSC_0340
 • DSC_0345
 • DSC_0346

Simple Image Gallery Extended
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.