BIP

Uwaga

"Wielka Liga Czytelników" 2017

plakat-wlc 566x800 

Katowicka Siedemnastka po raz drugi w finale

Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

 

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Wielka Liga Czytelników” miał na celu wyłonienie najlepszych czytelników ze szkół podstawowych oraz promocję czytelnictwa.

  • I Etap (szkolno - biblioteczny) polegał na tym, że uczestnicy musieli przez wiele miesięcy czytać książki z listy konkursowej i rozwiązywać do nich testy. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie były oceniane przez szkolnego koordynatora.
  • Najlepsi czytelnicy z każdej zgłoszonej placówki (po trzy osoby z każdej kategorii wiekowej kl. 1-3 i 4-6) uczestniczyli w II etapie, czyli półfinale wojewódzkim, gdzie zmagali się z pisaniem bardzo trudnych testów ze znajomości treści książek wyznaczonych wcześniej przez organizatora. Półfinał odbył się 21 kwietnia.

Naszą szkołę reprezentowały w półfinale następujące drużyny:

kl. 1-3

Zuzanna Krot 3b

Emilia Jagielska 3d

Wiktoria Kaleta 3d

kl. 4-6

Maria Śmietańska 4b

Jan Gryglaszewski 5a

Tymon Dziechciarz 5b

  • Drużyna kl. 4-6 zdobyła 88 punktów na 100 i zakwalifikowała się do III etapu – ogólnopolskiego finału WLC, który odbędzie się 27 maja w Katowicach. Tylko 18 drużyn z całej Polski weźmie udział w finale. Lista wyników półfinału TUTAJ

Jest to ogromny sukces dla naszej szkoły, a przede wszystkim dla uczestników konkursu. Tym bardziej, że już po raz drugi nasza szkoła dostała się do finału (w tamtym roku szkolnym zdobyliśmy trzecie miejsce w Polsce).

Bardzo im gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Trzymamy kciuki!!!

  • Drużyna kl. 1-3 zaprezentowała również wysoki poziom wiedzy czytelniczej zdobywając 84 punkty na 100. Wszystkim uczestnikom WLC z naszej szkoły należą się podziękowania za wielomiesięczny trud i wytrwałość w czytaniu książek oraz rozwiązywaniu testów.

Koordynatorem szkolnym WLC jest Pani Anna Marzec.
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.