W dniu 14 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji parkingowej w ramach projektu Miejska dżungla, organizowanego przez Urząd Miasta Katowice.

Celem projektu jest łamanie barier mentalnych i stereotypów występujących w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne przeszkadzające osobom niepełnosprawnym w pełnym uczestnictwie w życiu społecznym. Projekt realizowany jest od marca 2009 r. Nasi uczniowie sprawdzali na parkingach przy centrum handlowym Silesia City Center czy kierowcy parkujący na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych posiadają ważne karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Często w wirze zakupów kierowcy nie zwracają uwagi na to gdzie parkują samochody i utrudniają osobom niepełnosprawnym dotarcie do sklepu. Rozdawaliśmy także ulotki i naklejki informacyjne. W akcji wzięli udział uczniowie: Maja Matysiok, Kinga Gostkowska, Michał Bewersdorf i Nikodem Okrajni. Organizator wyjścia - Pani Anna Pietrzczyk dziękuje uczniom za zaangażowanie i Pani Monice Matysiok za pomoc.
Anna Pietrzczyk