•  Zadzwoń do nas
  •  32 2581889

Search HP

Rodzaj innowacji: Innowacja metodyczna.   Realizator : Alicja Baranowska
Termin wdrożenia:  Od października 2020r.  do czerwca 2021r.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA – „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna”

Świat – dziś tak bardzo kosmopolityczny, nie zwraca już uwagi na podstawowe aspekty przynależności każdego człowieka do osobnej kultury. Niniejsza innowacja pedagogiczna posłuży kształtowaniu postawy przywiązania do kraju, wprowadzeniu dziecka w świat nie tylko wartości uniwersalnych, ale naszych - polskich.

Jednym z głównych celów kształcenia w szkole podstawowej jest wspieranie ucznia w rozpoznawaniu własnych predyspozycji i określaniu drogi dalszej edukacji.

Innowacja Pedagogiczna

“Rozszerzona rzeczywistość czyli magia w świetlicy szkolnej”

Innowacja pedagogiczna ,,Edukacja zdrowotna w czasach pandemii”

Inspiracją do napisania innowacji pedagogicznej ,,Edukacja zdrowotna w czasach pandemii”,  jest obecna sytuacja na całym świecie, ludzi zmagających się z  koronawirusem SARS-Cov-2. Edukacja zdrowotna powinna towarzyszyć nam cały czas, gdyż w naukach medycznych i naukach o zdrowiu wiele się zmienia. Okres „społecznej kwarantanny” był momentem, by przeanalizować swoje nawyki żywieniowe, zadbać o aktywność fizyczną, którą pomimo ograniczeń, można prowadzić nawet w domu. Warto również zastanowić się nad tym, jak będziemy dbać o zdrowie własne i bliskich, kiedy pandemia wygaśnie. Bądźmy odpowiedzialni i zaangażowani w dbałości o zdrowie, a będziemy się nim cieszyć.

Realizacja innowacji jest szansą, by stworzyć szkołę: nowoczesną, bezpieczną, przyjazną dla uczniów, rodziców i nauczycieli, szkołę dążącą do poprawy i zwiększenia kontroli nad zdrowiem.

Innowacja metodyczna- „Smartfon do zadań specjalnych”

wykorzystanie aplikacji na smartfona do celów edukacyjnych i rozwojowych uczniów. TIK na języku niemieckim.

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach

Autor: Alina Olszewska

Temat: „ Smartfon do zadań specjalnych”

Rodzaj: Innowacja pedagogiczna- metodyczna

Data rozpoczęcia: 01.10.2019

Data zakończenia: 31.05.2021

Zakres innowacji

Adresatami innowacji są uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (zajęcia rewalidacyjne) oraz uczniowie klas 7 i 8 ( język niemiecki)  Czas realizacji to rok szkolny 2020/2021 od 01.10.2020 do 31.05.2020 z możliwością kontynuowania w następnym roku szkolnym.

Autor: Marta Kazuch

Temat: „Wspomnień  czar” - poezja klas VIII.

Rodzaj: Innowacja metodyczna

Data rozpoczęcia: 01.10.2020

Data zakończenia: 30.04.2021

Zakres innowacji

Adresatami innowacji są uczniowie klasy 8b oraz 8c. Działania będą realizowane na lekcjach języka polskiego (dwa razy w miesiącu). Czas realizacji to rok szkolny 2020/2021.

Cel główny:

Głównym założeniem pracy na innowacyjnych zajęciach jest rozwijanie kreatywności uczniów poprzez pisanie przez nich autorskich tekstów poetyckich.

Innowacja pedagigiczna „Kultura na co dzień”

Autor: Alina Olszewska, Marta Kazuch

Temat: „Kultura na co dzień”

Data rozpoczęcia: 01.10.2020

Data zakończenia: 30.03.2021

Zakres innowacji

Adresatami innowacji są uczniowie klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach. Działania będą realizowane na zajęciach dodatkowych (raz w miesiącu). Czas realizacji: od października 2020 do marca 2021 r.

Innowacja będzie wprowadzana w Szkole podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach. Realizowana będzie w szczególności z uczniami klas I-III  na zajęciach świetlicowych.

Template by JoomlaShine