•  Zadzwoń do nas
  • A-
  •  +

Search HP

DUŻA ODZNAKA REGIONALNA „ŚLĄSK”

1. Dużą Odznakę Regionalną mogą zdobywać uczniowie klas IV – VIII.
  2. Poszczególne zadania należy wykonać w roku szkolnym 2021/2022 (do końca maja)
  3. Realizację zadań należy potwierdzać u nauczycieli koordynatorów.
  4. Aby zdobyć dużą Odznakę Regionalną należy zrealizować 10 z 12 zadań, przy czym obowiązkowa jest realizacja jednego z dwóch zadań (zadanie 1 lub 5).
  5. Realizacje zadań dokumentujemy w formacie doc i przesyłamy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
  6. W warunkach pandemii koronawirusa wycieczki można odbyć wirtualnie (wystarczy wpisać adres strony internetowej zwiedzanego obiektu do dokumentu doc)

Uwaga ! zeszyt = dokument word w formacie doc.

W razie pytań do konkursu proszę pisać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zwycięzca otrzyma nagrodę, a także ODZNAKĘ REGIONALNĄ z rąk PANI DYREKTOR na koniec roku szkolnego 2021/2022

PROJEKT EDUKACYJNY „WODA W NAS I WOKÓŁ NAS”

dla klas V i VI, I półrocze roku szkolnego 2021/2022

„Woda w nas i wokół nas”

Projekt przeznaczony jest dla Uczniów klas V i VI, I półrocze 2021/2022

Polega na wykonaniu prezentacji multimedialnej lub lapbooka na temat wody obecnej w naszym organizmie i w organizmie roślin/zwierząt. Dotyczy również wody obecnej w naszym otoczeniu, jak i zużytej do wyprodukowania niezbędnych człowiekowi produktów pokarmowych i odzieży.

Cele projektu

PROJEKT EDUKACYJNY „JAK URZĄDZENIA ELEKTRONICZNE WPŁYWAJĄ

NA NASZ ORGANIZM?” dla klas VII i VIII, I półrocze roku szkolnego 2021/2022

„Jak urządzenia elektroniczne wpływają na nasz organizm?”

Projekt przeznaczony jest dla Uczniów klas VII i VIII, I półrocze 2021/2022

Dnia 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Projekt edukacyjny "Żyj zdrowo i aktywnie" będzie realizowany w II półroczu 2020/2021 w klasach IIb, IIIa, IIIb.

Projekt został przygotowany po to, aby pokazać uczniom zalety świadomego odżywiania się, ma nauczyć ich dokonywania wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze, a tym, co szkodliwe choć smaczne.

W celu promowanie znajomości własnego regionu szkoła realizuje projekt " Odznaka regionalna Śląsk" . W roku szkolnym 2020/2021  obowiązują następujące zasady:

Projekt na Lapbook w klasie 6a

Projekt Edukacyjny - “Spojrzenie w przeszłość - historia w chemii” projekt przeznaczony dla uczniów klas 7 i 8

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu w parach, prezentacji multimedialnej o tematyce dotyczącej historycznych odkryć chemicznych.

Cel konkursu:

• Wzbudzenie szacunku i uznania dla osiągnięć naukowców sprzed wieków
  • Przedstawienie chemii jako nauki przyrodniczej, w której prawa rządzące podlegają ciągłej weryfikacji w zależności od stopnia rozwoju metodyki badań
  • Kształtowanie kompetencji kluczowych tj. informatycznych, porozumiewania się w języku ojczystym oraz poczucia inicjatywy i przedsiębiorczości

Termin: I półrocze 2020/2021 (klasy VII)

II półrocze 2020/2021 (klasy VIII)

Koordynatorzy: Kamila Serwicka, Katarzyna Wojtków

Projekt Szkolny "Żarówka czy świetlówka?" - projekt dla klas 8. II Półrocze 2020/2021

Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły nr 17

Śląska Szkoła Ćwiczeń