Konkursowy regulamin - wyzwanie dal tych co lubią myśleć:)

Cele konkursu:

• rozwijanie zainteresowań,
  • utrwalanie treści matematycznych,
  • doskonalenie logicznego myślenia, umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych
    oraz wytrwałości w rozwiązywaniu łamigłówek umysłowych,
  • wdrażanie do samodzielności działania i myślenia.

Termin:

Etap pierwszy

Uczniowie rozwiązują zadanie raz w miesiącu (w pierwszym lub drugim tygodniu )
                        – październik, listopad, grudzień, luty, marzec.

Etap drugi

Zwycięzcy I etapu rozwiązują zadanie raz w miesiącu (w pierwszym lub drugim tygodniu )

– kwiecień, maj.

Warunki udziału w konkursie:

• Na początku każdego miesiąca uczniowie rozwiązują przygotowane zadania matematyczne w obecności wychowawcy.
  • W dniu rozwiązywania testów są one przekazane przez wychowawcę opiekunowi szkolnego konkursu (A. Wasilewska).

Formy oceny:

Pierwszy etap zakończony zostaje podliczeniem uzyskanych punktów w zadaniach z poszczególnych miesięcy. Wyniki zostają przekazane w marcu. Do kolejnego etapu przechodzi 10 uczniów z najwyższymi wynikami. Drugi etap wyłania trójkę zwycięzców konkursu.

W czerwcu 2020 roku nastąpi podsumowanie całorocznej punktacji i ogłoszenie wyników.

Przewiduje się dyplomy i nagrody dla zwycięzców.

mgr A.Wasilewska

Zadania skonstruowane są w formie zadań – etap I i II „Łamigłówki, zagadki, puzzle”