Problem z głowy

Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej

„Problem z głowy”.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej „Problem z głowy”.

Spełniając założenia programu, podczas zajęć uczyliśmy dzieci podstawowych zasad profilaktyki zdrowotnej.

Staraliśmy się wpajać uczniom tolerancję wobec osób, które mogą być dotknięte tym problemem.

Kolejne tematy zajęć to:

1. Poznajmy się.
  2. Jak uniknąć spotkania z Panem Wszą?
  3. Odwiedziny Pana Wszy - czyli co zrobić, gdy swędzi głowa?

Na podsumowanie programu higienistka szkolna przeprowadziła pogadanki w klasach na temat „Jak zapobiegać szerzeniu się wszawicy?”.

Uczniowie otrzymali dodatkowo małe broszurki „Wygraj z wszawicą!”.

Koordynator: Mariola Gałach

Rok szkolny 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas I-III przystąpili do pierwszej edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej „PROBLEM Z GŁOWY”,

który podejmuje działania zapobiegające szerzeniu się wszawicy w szkołach.

Celem programu jest:

- zwiększenie świadomości postępowania z wszawicą wśród dzieci i rodziców,

- nauka dzieci podstawowych zasad profilaktyki zdrowotnej oraz tolerancji dla osób, które mogą być chore,

- uświadomienie rodziców jak przeciwdziałać wszawicy ,

Podczas zajęć z programu uczniowie dowiedzą się:

- co to jest wszawica,

- dlaczego należy jej zapobiegać,

- jak postępować w sytuacjach, gdy „swędzi głowa”,

- jak być tolerancyjnym wobec osób dotkniętych tym problemem.