Planeta Energii

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

planeta energi 2017

W roku szkolnym 2017/2018 będziemy kontynuować udział w programie edukacyjnym „Planeta Energii”. Program będzie prowadzony w klasach I-III i rozpocznie się w lutym 2018 r.

Jego celem jest:

• propagowanie wiedzy o energii elektrycznej;
  • kształtowanie odpowiednich postaw.

W ramach programu dzieci dowiadują się czym jest prąd oraz jakie są jego podstawowe źródła.

Koordynatorem programu jest pani Dagmara Pazio.

Realizacja programu:

W ramach ogólnopolskiego programu„Planeta Energii”

• przeprowadzono w klasie 3c zajęcia „Historia oświetlenia”
  • pokazano dzieciom film „Co się wydarzyło na Planecie Energii”.

Celem zajęć było uzmysłowienie dzieciom poprzez zabawę, jak bezpiecznie i oszczędnie korzystać z prądu oraz propagowanie wiedzy o energii elektrycznej”.

W klasach I - III ogłoszono konkurs „Bezpieczne korzystanie z prądu”.

Prace plastyczne zostały wysłane do organizatora konkursu.

Jeden z trzecioklasistów napisał wiersz:

Kolego, koleżanko, z prądem nie ma żartów.

Ostrożnie, musisz na niego uważać,

By potem pomocy nie szukać u lekarza!

Nie szarp za kabel, gdy chcesz wyciągnąć wtyczkę,

Bo to grozi nieszczęściem – to nie żart oczywiście.

Gdy masz mokre dłonie, nie dotykaj sprzętu

By uniknąć bardzo niemiłego dla ciała efektu.

Bezpiecznie korzystaj z prądu

I dbaj o swoje bezpieczeństwo,

Mówi Ci to kolega, który o prądzie wie wszystko.

Udział w programie został zakończony w maju 2018 r.

Galeria zdjęć:

• planeta_energii_2018
  • planeta_energii_2018_1
  • planeta_energii_2018_2
  • planeta_energii_2018_3

Simple Image Gallery Extended

Koordynatorem programu była p. Dagmara Pazio.

Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/2017 już po raz czwarty przystąpiła do programu edukacyjnego "Planeta Energii" skierowanego do nauczycieli i uczniów klas I - III.

Jego głównym celem jest:

• propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, w tym źródeł jej wytwarzania,
  • nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

Koordynatorem programu w roku szkolnym 2016/2017 mgr Jolanta Syrek

Realizacja programu:

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach z Programu „Planeta Energii”. W roku szkolnym 2016/2017 zrealizowano :

Klasy I

• „Od łuczywa do żarówki energooszczędnej”
  • „Jak to się dzieje, że żarówka świeci’

Klasy II

• „Gdy zostaje sam w domu”
  • „Czy możliwe jest życie bez elektryczności”

Klasy III

• „Latawiec, ryba i śmieci”
  • „Dziwne zachowanie balonów”

Uczniowie z zainteresowaniem chłonęli wiedzę o bezpiecznym i racjonalnym użytkowaniu energii elektrycznej, w tym źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu o niebezpieczeństwach jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń, o rozważnym zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych .Szczególnie ciekawe okazały się tematy w klasie III- ciej , które były połączone z warsztatami plastycznymi.

Galeria zdjęć

planeta energii 2016

Nasza szkoła w roku szkolnym 2015/2016  już po raz trzeci przystąpiła do programu edukacyjnego "Planeta Energii" skierowanego do nauczycieli i uczniów klas I - III.

Jego głównym celem było:

• nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.
planeta energii 2016 4   planeta energii 2016 2    planeta energii 2016 3  planeta energii 2016 1

17 czerwca 2016 r. odbył się apel podsumowujący dla uczniów klas III.

Laureaci konkursu "Żarówkowy stwór"

stwor 1   stwor 2  stwor 3 stwor 4

Koordynatorem programu była p. Tamara Jamróz.

Rok szkolny 2014/2015

Planeta Energii

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do programu edukacyjnego "Planeta Energii" skierowanego do nauczycieli i uczniów klas I - III

Jego głównym celem jest:

• roli w codziennym życiu, niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych czy nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

Koordynatorem programu jest p. Dagmara Pazio.

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w wybranych przez wychowawców tematach z programu "Planeta energii".

Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusjach dotyczących prądu elektrycznego, jego zastosowania i oszczędzania.

W klasie 3a został przeprowadzony konkurs

"Gdyby na świecie nie było żarówek"

I miejsce Agata Schmidt, Jan Gryglaszewski

II miejsce Mateusz Wózik, Iga Jaskólska

III miejsce Radosław Sulowski,Oliwia Pilarz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 20150121_083022
  • 20150121_083030
  • 20150121_083034
  • 20150121_083044
  • 20150121_083052

Rok szkolny 2013/2014

Drugoklasiści na Planecie Energii

Uczniowie klasy 2b oraz 2a wraz z wychowawcami p. Joanną Bochynek i p. Dagmarą Pazio realizują program edukacyjny „Planeta energii”. Jego głównym celem jest propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej.

Uczniowi wzięli udział w zajęciach:

• „Od łuczywa do żarówki energooszczędnej”
  • „Gdy zostaję sam w domu”
  • „Czy możliwe jest życie bez elektryczności?”

Drugoklasiści byli bardzo zainteresowani podjętymi tematem. Żywo uczestniczyli w dyskusjach na temat prądu elektrycznego i jego zastosowania. Dzielili się wzajemnie ciekawymi spostrzeżeniami i pomysłami.

Dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia związane z tematyką udzielania pierwszej pomocy osobom porażonym przez prąd. Wspólnie z wychowawcami wykonały gazetki ścienne informujące o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego użytkowania urządzeń elektrycznych.

Został również ogłoszony przez p. J. Bochynek konkurs plastyczny na nowatorski projekt żarówki energooszczędnej. Ze śmiałych pomysłów powstały fantastyczne prace.

Zwycięzcy konkursu:
I miejsce Alicja Matyasik 2b