Mistrzostwa Polski Młodzików Szermierce KOnin 2016

11 czerwca 2016 r. wybrani uczniowie klasy sportowej (kolejni uczniowie będą brać udział w Ogólnopolskim Turnieju za tydzień) wzięli udział w Mistrzostwach Młodzika w szermierce, które odbywały się w Koninie.

W kategorii chłopców wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem walczyli w eliminacjach grupową, wygrywając w niej nawet po kilka walk. Z drugiej eliminacji do walk pucharowych awansowało dwóch zawodników.

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca:

Michał Pradela 50

Filip Józefowski 56

Adam Purdał 64

Szymon Smykała 71

Na uwagę zasługuje, iż Michał Pardela był pierwszym zawodnikiem ze swojego rocznika.

W kategorii dziewcząt świetnie spisała się Alicja Gontarz, która awansowała do pierwszej 32 turnieju zajmując ostatecznie 26 miejsce.

Biorąc pod uwagę, iż uczniowie naszej szkoły byli najmłodszym rocznikiem startującym na Mistrzostwach i będą mogli startować w tej kategorii jeszcze przez dwa, a co niektórzy trzy lata, wyniki ich są bardzo dobre i stanowią pozytywną prognozę na przyszłe lata.

Galeria zdjęć:

• konin11_06