"Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w szermierce na szable" Katowice 2017

Zwycięstwo Pawła Norasa i Alicji Gontarz w turnieju

„Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w szermierce na szable”.

26 lutego 2017 r. hala sportowa „Kolejarz” w Katowicach gościła najmłodszych szablistów i szablistki, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Śląska Szkół Podstawowych, którego współorganizatorem wraz z Klubem Sportowym „Kolejarz’24” Katowice oraz Śląskim Związkiem Szermierczym była nasza szkoła.

Uczniowie naszej szkoły zdominowali turniej dla dzieci, zdobywając dwa pierwsze miejsca zarówno w konkurencji chłopców,. jak i dziewcząt.

W kategorii chłopców zwyciężył Paweł Noras z Kolejarza 24 Katowice, który w finale nieznacznie pokonał Adama Purgała.

W kategorii dziewcząt tytuł  wywalczyła Alicja Gontarz z Kolejarza 24 Katowice, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Zuzannę May.

Wyniki końcowe:

Chłopcy:

1. Paweł Noras, Kolejarz24 Katowice

2. Adam Purgał, Kolejarz24 Katowice

3. Szymon Smykała, Kolejarz24 Katowice

3. Jakub Wątroba, Kolejarz24 Katowice

5. Rudy Kacper, Kolejarz24 Katowice

8. Pradela Michał, Kolejarz24 Katowice

10. Krzysztof Uliasz, Kolejarz24 Katowice

Dziewczyny:

1. Alicja Gontarz, Kolejarz24 Katowice

2. Zuzanna May, Kolejarz24 Katowice

10. Magdalena Kita, Kolejarz24 Katowice

Na koniec zawodów każdy z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkowy medal od organizatorów, a najlepsze miejsca zostały nagrodzone pucharami.

• katowice_26_1
  • katowice_26_2