Uwaga

"Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w szermierce na szable" Katowice 2017

Zwycięstwo Pawła Norasa i Alicji Gontarz w turnieju

„Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w szermierce na szable”.

26 lutego 2017 r. hala sportowa „Kolejarz” w Katowicach gościła najmłodszych szablistów i szablistki, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Śląska Szkół Podstawowych, którego współorganizatorem wraz z Klubem Sportowym „Kolejarz’24” Katowice oraz Śląskim Związkiem Szermierczym była nasza szkoła.

Uczniowie naszej szkoły zdominowali turniej dla dzieci, zdobywając dwa pierwsze miejsca zarówno w konkurencji chłopców,. jak i dziewcząt.

W kategorii chłopców zwyciężył Paweł Noras z Kolejarza 24 Katowice, który w finale nieznacznie pokonał Adama Purgała.

W kategorii dziewcząt tytuł  wywalczyła Alicja Gontarz z Kolejarza 24 Katowice, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Zuzannę May.