BIP

Uwaga

Park Tradycji klasa 5b 2017

park tradycji 5b 05.04 1   park tradycji 5b 05.04 27

5 kwietnia 2017 r. wyruszyliśmy na zwiedzanie kolejnego miejsca na Szlaku Zabytków Techniki. Odwiedziliśmy Siemianowickie Centrum Kultury Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich.

Autobusem linii 110 udaliśmy się do Siemianowic Śląskich. Na miejscu przywitał nas przewodnik, który oprowadził nas po wspaniale wyposażonym budynku i opowiedział o ciężkiej pracy górników w okolicznych kopalniach. Mieliśmy okazję jechania windą górniczą. Widzieliśmy chodnik górniczy, maszyny, lampy górnicze, piękne stroje i sztandary. W sali kinowej oglądaliśmy film o patronce górników Św. Barbarze.

Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do pobliskiej siłowni na wolnym powietrzu, gdzie daliśmy upust swojej radości. Wycieczka udała się. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Galeria zdjęć
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.