Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w szabli młodzików w Koninie 2013

W dniu 20 kwietnia 2013 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w szabli młodzików w Koninie (roczniki 1999 do 2001) .

Z klasy sportowej startowało w nim 12 uczniów (6 zawodników i 6 zawodniczek).

W kategorii chłopców wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem przeszli pierwszą eliminacje grupową, wygrywając w niej nawet po kilka walk. Z drugiej eliminacji do walk pucharowych awansowało trzech zawodników.

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca:

• Konrad Sewerynek 21,
  • Daniel Maciaszek 26,
  • Jan Ploska 27,
  • Alex Korpas 33,
  • Mikołaj Tyla 35,
  • Ksawery Czajkowski 38.

Należy zaznaczyć, że do fazy pucharowej dotarło tylko 5 zawodników z rocznika 2001, a przed Konradem, Danielem i Janem był tylko jeden z nich.

W kategorii dziewcząt czterem naszym zawodniczko udało się przejść pierwszą eliminację grupową, a do fazy pucharowej zakwalifikowała się jedna zawodniczka.

Miejsca dziewcząt na tym turnieju to:

• Marta Jakimowicz 21,
  • Karolina Gądzik 33,
  • Julia Kaczmarek 39,
  • Emilia Gwardyś 41,
  • Konstancja Kołtoń 46,
  • Weronika Jaskuła 47.

Na uwagę zasługuje, iż Marta była drugą zawodniczką ze swojego rocznika.

Biorąc pod uwagę, iż uczniowie naszej szkoły byli najmłodszym rocznikiem na tych zawodach i będą mogli startować w tej kategorii jeszcze przez dwa lata wyniki ich są bardzo dobre i stanowią pozytywną prognozę na przyszłe lata.

• konin
  • konin1