Mistrzostwa Polski Młodzików Szermierce Warszawa 2013

W dniach 15 - 16 czerwca 2013 r. wybrani uczniowie klasy sportowej wzięli udział w Mistrzostwach Młodzika w szermierce, które odbywały się w Warszawie.

Z klasy sportowej startowało w nim 10 uczniów (5 zawodników i 5 zawodniczek).

W sobotę odbywały się zawody indywidualne.

W kategorii dziewcząt trzem naszym zawodniczko udało się przejść pierwszą eliminację grupową, a do fazy pucharowej zakwalifikowała się jedna zawodniczka.

Miejsca dziewcząt na tym turnieju to: 27 Marta Jakimowicz, 33 Emilia Gwardyś 35 Karolina Gądzik, 39 Julia Kaczmarek, , 47 Konstancja Kołton,.

Marta Jakimowicz była trzecią zawodniczką z rocznika 2001 w tym turnieju.

W kategorii chłopców wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem przeszli pierwszą eliminacje grupową, wygrywając w niej nawet po kilka walk. Z drugiej eliminacji do walk pucharowych awansowało dwóch zawodników.

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca: Daniel Maciaszek 35, Jan Ploska 37, Konrad Sewerynek 43, Ksawery Czajkowski 46 ,Mikołaj Tyla 47.

Na uwagę zasługuje, iż Daniel Maciaszek był drugim zawodnikiem ze swojego rocznika.

W niedziele odbyły się zawody drużynowe, w których drużyna dziewcząt zajęła 7 miejsce wygrywając mecz dwa mecze, a drużyna chłopców była 10 wygrywając jeden mecz. Należy zaznaczyć iż obydwa nasze zespoły były najmłodsze w stawce startujących.

Biorąc pod uwagę, iż uczniowie naszej szkoły byli najmłodszym rocznikiem startującym na Mistrzostwach i będą mogli startować w tej kategorii jeszcze przez dwa lata wyniki ich są bardzo dobre i stanowią pozytywną prognozę na przyszłe lata.

• zs1
  • zs2