BIP

Uwaga

Międzynarodowy Turniej Szermierczy Challenge Wratislawia 2014

Rewelacyjnie spisali się zawodnicy klasy sportowej na Międzynarodowym Turnieju Szermierczym Challenge Wratisławia, które odbyły się 31 marca 2014 r. we Wrocławiu. Zawody są uważane za największy turniej szermierczy dzieci i młodzików na świecie. W tym roku w samej szermierce na szable wystartowało ponad 500 uczestników.

Wszystkim naszym dziesięciu reprezentantom udało się wygrywać walki w grupie.

W turnieju dziewcząt czterem naszym zawodniczkom udało się awansować do fazy pucharowej.
Najlepiej spisała się Julia Kaczmarczyk, która zajmując 17 miejsce była drugą Polką w turnieju. Marta Jakimowicz zajęła 23 miejsce, czwarta z zawodniczek z Polski. Kolejne miejsca naszych dziewczyn to 38 – Karolina Gądzik, 43- Konstancja Kołtoń, 68 – Emila Gwardyś.

W turnieju chłopców wystartowało ponad 100 zawodników. Czwórce z naszych uczniów udało się zakwalifikować do fazy pucharowej. Najlepiej spisał się Konrad Sewerynek, który wygrywając cztery walki pucharowe jako jedyny z Polaków awansował do najlepszej ósemki turnieju.

k sewerynek warsaw challenge 2

Niewiele do tego wyniku zabrakło Danielowi Maciaszkowi, który uległ w walce o finał reprezentantowi Węgier. Ostatecznie zajął 14 miejsce, co było 3 lokatą Polaka w tym turnieju. Jest to ogromny sukces i postęp, gdyż w zeszłorocznym turnieju Daniel był najlepszym zawodnikiem z Polski, zajmując 64 miejsce, czyli poprawił wynik o 40 miejsc. Pozostałe miejsca naszych uczniów to Mikołaj Tyla 55, Ksawery Czajkowski 60, Jan Ploska 72.

Podsumowując, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie nie tylko dla tego, że zajęli wysokie miejsca na tle zawodników z innych klubów w Polsce, ale przede wszystkim dla tego, że umiejętnie podejmowali walkę z zawodnikami zagranicznymi, niejednokrotnie wygrywając, co stanowi dobrą prognozę dla ich dalszej kariery.

Szczegółowe wyniki na stronie http://www.challengewratislavia.pl

Galeria zdjęć:

  • DSC_0228
  • DSC_0229
  • DSC_0230
  • DSC_0231
  • DSC_0232
  • DSC_0233
  • DSC_0234
  • DSC_0235
  • DSC_0236
  • DSC_0237

Simple Image Gallery Extended
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.