Międzynarodowy Turniej Szermierczy "Grodziska Szabla" 2018

W dniu 19 maja 2018 r odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dziewcząt i Chłopców” Grodziska Szabla” II Memoriał Jerzego Pawłowskiego.

Turniej odbywał się w wielu kategoriach wiekowych - w kategorii dzieci z klasy sportowej startowało 10 uczniów (5 zawodników i 5 zawodniczek).

W kategorii chłopców wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem walczyli eliminacji grupowej w dwóm naszym zawodnikom ( Igorowi Koczwarze i Borysowi Krawczykowi) udało się nawet wygrać w niej wszystkie walki. Po eliminacjach dokończenie turnieju odbyło się w formie pucharowej, a do najlepszej finałowej ósemki zakalikowali się Borys i Maciej.

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca:

5. Borys Krawczyk

8. Maciej Walczak

10. Dawid Dudek

13. Aleksander Świerz

17. Igor Koczwara

W kategorii dziewcząt wszystkim naszym zawodniczko udało się przejść eliminacje grupową, w której każda z nich wygrała parę walk. Dziewczyny dzielnie walczyły w pucharach a Zuzannie Krot udało się awansować do najlepszej ósemki turnieju.

Miejsca dziewcząt na tym turnieju to:

6. Zuzanna Krot

9. Lena Stawiarz

12. Oliwia Gogoła

17. Joanna Szanecka

18. Natalia Tywonek

Wyjaz na zawody można uznać za bardzo udane, szczególnie iż nasi zawodnicy dopiero zaczynają starty w tego typu zawodach i mieli potraktować te zawody ściśle szkoleniowo.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w kategorii starszej ( młodzik ) wysokie miejsce 7 zajął uczeń naszej szkoły Adam Purgał.

• IMG_20180519_124322a

Simple Image Gallery Extended