Akcja: Narodowe czytanie

Dzisiaj 10 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. To właśnie ta książka została wybrana przez Parę Prezydencką i innych głosujących do czytania na forum.

Podczas dziesiejszych zajęć wszystkie klasy w trakcie lekcji Języka polskiego miały możliwość zapoznania się z fragmentami tektów „Przedwiośnia.

DSC05362                    DSC05360

Scenariusze lekcji do wszystkich klas wykonanała Pani Hanna Wilk, natomiast notkę biograficzną o pisarzu zrobiła Pani Anna Sosna.

Klasy 4 i 5 podczas zajęć z nauczycielem polonistą zapoznały się z fragmentem tekstu, który opisywał przedwiośnie jako porę roku.
Następnie uczniowie mieli za zadanie stworzyć rysunki ukazujące ich rozumienie przedwiośnia jako przejścia z zimy w wiosnę.

Klasy 6 czytały fragmenty poświęcone Szklanym Domom i tworzyły tabelki, do których wpisywały informacje zawarte w tekście. Z kolei klasy 7 i 8 zapoznały się z fragmentami, które dotyczyły Balu w Odolanach. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć plan chronologiczny.

DSC05383

Lekcja „Narodowego czytania” była ciekawym doświadczeniem dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji „Narodowe Czytanie 2018” w bibliotece naszej szkoły odbył się także konkurs literacko - plastyczny zatytułowany Moja wizja szklanych domów Po odczytaniu przez bibliotekarza fragmentów „Przedwiośnia” uczniowie klas IV – VIII tworzyli własne niepowtarzalne dzieła.

DSC02351

Wszystkim wydarzeniom tego dnia towarzyszyła przygotowana w holu wystawa poświęcona postaci Stefana Żeromskiego, jego życiu i twórczości. Na wystawie znalazły się również najpopularniejsze dzieła pisarza.

DSC02355

Organizatorkami konkursu oraz wystawy były panie bibliotekarki: Anna Marzec i Iwona Rechowicz.

GALERIA