BIP

Uwaga

25 lat Konwencji o Prawach Dziecka

kpd

Trudno dziś wyobrazić sobie ochronę praw dziecka bez Konwencji o Prawach Dziecka. Dziś jest ona uznawana za dokument o znaczeniu podstawowym dla międzynarodowej ochrony praw człowieka. Dlatego też z dumą możemy podkreślać, że jej powstanie jest jednym z najcenniejszych polskich osiągnięć na arenie międzynarodowej w dziedzinie walki o prawa dzieci.

Na Polsce jako inicjatorze prac nad stworzeniem Konwencji ciąży szczególne zobowiązanie do pielęgnowania i stałego urzeczywistniania postanowień Konwencji w codziennym życiu.

Uchwalenie przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka niewątpliwie będzie sprzyjało dyskusji o prawach dziecka, będzie również doskonałym momentem do realizacji ciekawych zajęć i przedsięwzięć związanych z poszerzaniem wiedzy na temat praw najmłodszych obywateli.

Poniżej przekazuję link do spotu najnowszej kampanii społecznej RPD oraz plakatów

Link do spotu i plakatów

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i Ministra Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka oraz przypadającą również w tym dniu 25. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

List Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Edukacji Narodowej

Dla uczniów naszej szkoły Szkolny Rzecznik Praw Ucznia przygotował pokaz multimedialny oraz gazetkę w holu szkoły. W każdej klasie w tym dniu zostaną przypomiane zapisy Konwencji o Prawach Dziecka oraz pojawią się okolicznościowe gazetki.

20141119 162945




Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.