Ratujemy i uczymy ratować

wosp

Koordynator programu

Joanna Dziuba

GDYBY CO DZIESIATY MIESZKANIEC ZIEMI POTRAFIŁ UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY, OCALIŁOBY TO MILION LUDZI ROCZNIE!!!

„Ratujemy i uczymy ratować" to program przygotowany i pilotowany przez

Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Znalezione obrazy dla zapytania ratujemy i uczymy ratować

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole realizowane były zajęcia w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować". Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowym schematem pierwszej pomocy. W trakcie zajęć wiedza teoretyczna była wsparta ćwiczeniami praktycznymi na fantomach otrzymanych przez nasza szkołę z WOŚP.

W tym roku  zajęcia odbywały się zgodnie z podanymi poniżej zagadnieniami:

• bezpieczeństwo ratownika i wołanie o pomoc,
  • sprawdzanie przytomności oraz oddechu,
  •  jak prawidłowo wezwać karetkę pogotowia - ważne numery,
  • pozycja boczna ustalona,
  • oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej
  • łańcuch przeżycia.

Zajęcia przeprowadzono w klasach II c i II d. Tematy zrealizowane w klasach II w minionym roku szkolnym podczas lekcji to:

1. Wprowadzenie do tematyki pierwszej pomocy. Łańcuch przeżycia.
  2. Bezpieczeństwo ratownika oraz wołanie o pomoc. Sprawdzanie przytomności.
  3. Jak prawidłowo wezwać karetkę pogotowia? Ważne numery telefonów.
  4. Sprawdzanie oddechu.
  5. Pozycja boczna ustalona.
  6. Oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej.

Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności na fantomach oraz korzystali z książeczek do nauki pierwszej pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczniowie otrzymali również tekturowe telefony do nauki prawidłowego wzywania pogotowia.

Uczniowie naszej szkoły niezwykle chętnie i aktywnie uczestniczą w opisanych zajęciach. Tematyka pierwszej pomocy jest lubiana przez uczniów i wywołuje wiele pozytywnych emocji.

Koordynatorem i realizatorem programu w szkole jest Pani Joanna Dziuba.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wcześniejsze lata:

Cała Polska Uczy Ratować

Rok 2015/2016

Pomoce do nauki:

Fundacja zapewnia podstawowe pomoce naukowe do prowadzenia lekcji pierwszej pomocy z dziećmi.

20160112 120003 800x480   20160112 120012 800x480   DSC 3307 800x600   DSC 3312 600x800

Na zakończenie roku szkolnego każdy uczeń klasy II, który został przeszkolony w ramach zajęć pierwszej pomocy otrzymał od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odblaski w postaci czerwonych serduszek. Mają one przypominać uczniom o tym aby być bezpiecznym i widocznym na drodze.

serce WOSP

Rok 2014/2015

Uczniowie naszej szkoły niezwykle chętnie i aktywnie uczestniczą w opisanych zajęciach. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieczą się ćwiczenia praktyczne na fantomach. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu wzbogacając wiedzę i umiejętności dzieci.

Pomoce do nauki:

Uczniowie uczestniczący w Programie RUR otrzymali od WOŚP apteczki pierwszej pomocy.

ratujemy 001

Konkurs z zakresu pierwszej pomocy „Ważne numery” 2014

Uczniowie podczas zajęć prowadzonych przez p. Joannę Dziubę.

• zdjcie 0294
  • zdjcie 0297

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Podczas zajęć uczniowie  zapoznają się z podstawowym schematem pierwszej pomocy. W trakcie zajęć wiedza teoretyczna jest wsparta ćwiczeniami praktycznymi na fantomach otrzymanych przez nasza szkołę z WOŚP.

W tym roku  zajęcia odbywają się w klasach II c i d, zgodnie z podanymi poniżej zagadnieniami:

• bezpieczeństwo ratownika i wołanie o pomoc,
  • sprawdzanie przytomności oraz oddechu,