10 stycznia 2020r dwunastu uczniów naszej szkoły udało się na Uniwersytet Śląski by od środka poznać pracę biologów.

Na młodych naukowców czekały warsztaty, wykłady, konkursy.

Dowiedzieli się czym między innymi są woskowisjki, w jaki sposób zwierzęta siebie uwodzą, co wpływa na proces spalania, jak wpłynąć na poprawę klimatu.

Mieli możliwość obserwowania różnych eksperymentów chemicznych, zajrzenia przez mikroskop w "świat wodny". Poznali sposób na przetrwanie w dżungli dzięki samodzielnie zrobionym filtrze do wody.

Zobaczyli świat pszczół i odkryli jak można pomóc naszym latającym przyjaciołom. Każdy zabrał do domu roślinę miododajną, aby dzięki swojej opiece nad nią wpływać na poprawę życia pszczółek.

Uczennica klasy 7b Amelia zajęła 2 miejsce w konkursie wiedzy o uwodzeniu zwierząt. Gratulujemy.

Wszyscy prowadzący chwalili naszych uczniów za ich ciekawość świata, którą prezentowali ciekawymi pytaniami oraz własnymi pomysłami rozwiązań.

Koordynatorzy wyjścia: Mirosława Malczewska, Agnieszka Gawor