Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeżeli  nie, to doskonały moment na to, by przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść wielkie zmiany! Będzie się działo. Koniec. I kropka!

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”).

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasza sala wypełniona była kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie pooglądały film jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu:
są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.
Uczniowie wykonali prace plastyczne z kropką w roli głównej.
Tego dnia było kolorowo i radośnie.