KOLOROWY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

ZADANIA DLA KLAS:

- klasy 4 – napisz na kartce miłe słowo po angielsku,  zrób zdjęcie i prześlij,

- klasa 5 – stwórz hasło na temat życzliwości,

- klasy 6 i 7 – wykonaj dowolną pracę plastyczną na temat „Co znaczy być życzliwym?”,

- klasy 8 – napisz rymowankę o życzliwości.

Bardzo prosimy  o wykonanie zadań i przesłanie nam efektów swojej pracy do  19.11.2020: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KOLOROWY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Klasy I- VIII

W ramach „Kolorowego Tygodnia Życzliwości” świętować będziemy 20.11.2020

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawem dziecka. Każda szkoła może nadesłać maksymalnie trzy prace w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I-IV oraz V-VIII. Prace mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie. Skany lub zdjęcia prac plastycznych wraz z imieniem i nazwiskiem autora  ( lub autorów), wiekiem, klasą oraz zgodą rodzica/opiekuna na udział w konkursie ( Zał.2) proszę nadsyłać do 9.12.2020 na adres:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Do wygrania są tablety, czytniki e-booków, głośniki bezprzewodowe, piłki, piórniki czy plecaki.

Prace będzie oceniać komisja w składzie : Alina Olszewska- Rzecznik Praw Ucznia, Marta Kazuch oraz Tamara Jamróz- Samorząd Uczniowski .

Serdecznie zapraszamy

Zachęcamy również całą szkołę do udziału w projekcie „ Oddam szalik w dobre ręce”

Pomysł z szalikami zaczął się w USA, ale szybko rozprzestrzenia się na inne kraje.

Tysiące ludzi biorą swoje szaliki, kupują lub robią na drutach, a następnie związują je wokół pnia drzew w parkach i wzdłuż dróg w dzielnicach wielu miast.

Te szaliki są prezentem dla ludzi biednych, bez dachu nad głową, którzy są narażeni na zimno.

Ciepłe szaliki są do wzięcia bezpłatnie dla każdego, kto ich potrzebuje. Do szalika można dołączyć informację: „ Nie, ja się nie zgubiłem. Zabierz mnie ze sobą, jeśli jest Ci zimno” 😉

Zapraszamy do udziału w projekcie i przesłaniu zdjęcia ze swoim „szalikowym drzewkiem” na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Zdjęcie szalikowych drzewek ze strony: dobrewiadomości.net.pl

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLOROWYM TYGODNIU ŻYCZLIWOŚCI. CZEKAMY NA WASZE PRACE!

Koordynatorzy: p. Alina Olszewska – Rzecznik Praw Ucznia

1. Marta Kazuch- Samorząd Uczniowski