•  Zadzwoń do nas
  •  32 2581889

Search HP

Ogólnopolski Turniej Szermierczy Młodzików „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kamionkach w szabli dziewcząt i chłopców” – Kamionki – 09.11.2019.

W dniu 9 listopada 2019 r odbył się Ogólnopolski Turniej  w szabli młodzików  Kamionkach koło Poznania . Z naszej szkoły startowało   7 uczniów (3  zawodników i  4 zawodniczki).

 

W zawodach wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem walczyli w  eliminacjach grupowych, niektórzy  wygrali w nich  nawet po kilka walk, i wszyscy awansowali do fazy pucharowej w której w większości wygrała swoją pierwszą walkę.

Najlepszy wynik uzyskała Zuzanna Krot której udało  się awansować do najlepszej szesnastki turnieju a w 32 byli jeszcze Igor Koczwara, Borys Krawczyk, Oliwia Gogoła, Lena Stawiarz i Kinga Ciociorko

 

Miejsca dziewcząt w turnieju młodziczek to:

14. Zuzanna Krot

22. Oliwia Gogoła

25. Lena Stawiarz

32. Kinga Ciociorko

 

 

 Chłopcy zajęli odpowiednio miejsca kategoria młodzika:

17.Igor Koczwara

22.Borys Krawczyk

48.Oskar Wiśniewski

 

Cieszy to że zawodnicy zaczęli poprawiać swoje wcześniejsze błędy i nie było osoby, która wyjechałaby z Wielkopolski bez zwycięstwa

 

 

 

 

Drugie miejsce Michaliny i finał Igora na Ogólnopolskim Turnieju Szablowym w Milanówku

 

W dniu 19 października  2019 r odbył się Ogólnopolski  Turniej Szermierczy Dziewcząt i Chłopców” Milanowska Szabla” 

 

Turniej odbywał się w dwóch  kategoriach wiekowych - uczniowie naszej szkoły startowali w kategorii dzieci  i  w kategorii młodzika.

 

W kategorii dzieci – dziewczęta wystartowała Michalina Walczak. Zawodniczce udało się przejść eliminacje grupową, w której wygrała wszystkie swoje walki.

 

Michalina w fazie pucharowej wygrała dwie walki  i  dopiero w ścisłym finale o pierwsze miejsce  musiała uznać wyższość rywalki, zajmując bardzo wysokie II miejsce. 

 

 

W kategorii chłopców - młodzik wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem walczyli eliminacji grupowej awansując do fazy pucharowej, a Maciej Walczak, Olek Świerz, i Igor Koczwara awansowali do  najlepszej 32 zawodów. W 32 Igor najpierw pokonał zawodnika z Warszawy, a w drugim pojedynku po świetnej walce wygrał z zawodnikiem rozstawionym z numerem 3 z Grodziska i awansował do najlepszej 8 turnieju.  

 

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca:

  1. Igor Koczwara 18. Aleksander Świerz 24.Maciej Walczak 34 Borys Krawczyk 

 

W kategorii młodziczek – dziewcząt, wszystkim naszym zawodniczko udało się przejść eliminacje grupową, w której każda z nich wygrała parę walk. Dziewczyny dzielnie walczyły w pucharach  a Kindze Ciociorko i Oliwii Gogole udało się awansować do najlepszej 32 turnieju.

 

Miejsca dziewcząt na tym turnieju to: 21 Oliwia Gogoła 30.Kinga  Ciociorko  33.Lena Stawiarz

 

Wyjazd na zawody można uznać za bardzo udane, szczególnie drugie miejsce Michaliny i finał Igora ale także bardzo dobre walki wszystkich naszych zawodników z których jesteśmy bardzo zadowoleni.  :-)

 

Ogólnopolski Turniej Szermierczy Dzieci w szabli dziewcząt i chłopców „Młodzi Waleczni” – Ząbki – 05.10.2019.

W dniu 5 października 2019 r odbył się Ogólnopolski Turniej  w szabli młodzików i dzieci w Ząbkach koło Warszawy . Z naszej szkoły startowało   10 uczniów (5  zawodników i  5 zawodniczek).

 

W zawodach wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem walczyli w  eliminacjach grupowych, niektórzy  wygrali w nich  nawet po kilka walk, i wszyscy awansowali do fazy pucharowej w której w większości wygrała swoją pierwszą walkę.

Najlepszy wynik uzyskała Michalina Walczak która w kategorii dzieci zajęła III miejsce , a w kategorii młodzików Maciejowi Walczakowi udało się awansować do najlepszej szesnastki turnieju a w 32 byli jeszcze Igor Koczwara, Aleksander Świerz, Zuzanna Krot i Lena Stawiarz

 

 W  kategorii dzieci – dziewczęta:

 

  1. Michalina Walczak

 

Miejsca dziewcząt w turnieju młodziczek to:

 

  1. Zuzanna Krot18
  2. Lena Stawiarz
  3. Oliwia Gogoła
  4. Olga Krot

 

 

 Chłopcy zajęli odpowiednio miejsca kategoria młodzika:

 

  1. Maciej Walczak
  2. Igor Koczwara
  3. Aleksander Świerz
  4. Oskar Wiśniewski
  5. Michał Matura

 

 

 

 

Wyjazd na zawody można uznać za poprawili w większości swe miejsca z poprzedniego turnieju., a wyniki które zajęli są bardzo dobre.

 

Mistrzostwa Podkowy Leśnej w szermierce na szable -2019

W dniu 29 września 2019 r odbył się  Turniej Szermierczy Dziewcząt i Chłopców” Podkowiańska Szabla”.

Turniej odbywał się w dwóch  kategoriach wiekowych -   przedstawiciele  naszej szkoły startowali w  kategorii dzieci i w kategorii młodzika.

 

W kategorii  dzieci świetnie spisała się Michalina Walczak która wygrała dwie walki pucharowe i zajęła bardzo wysokie III miejsce

W kategorii chłopców - młodzik wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem walczyli eliminacji grupowej i wszyscy awansowali do najlepszej 32 zawodów.

 

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca:

 

  1. Igor Koczwara ,18. Maciej Walczak, 26. Aleksander Świerz

 

 

Wyjazd na zawody można uznać za bardzo udane, szczególnie iż nasi zawodnicy    i mieli potraktować te zawody ściśle szkoleniowo.

 

Obóz Szermierczy Dźwirzyno 2019

 

 

W dniach od 30 lipca do 12 sierpnia 2019 roku w Dźwirzynie odbył się obóz szermierczy, w którym wzięli udział  uczniowie naszej szkoły. Oprócz treningów sportowo-szermierczych, gier i zabaw odbywających się dwa razy w ciągu każdego dnia na hali sportowej w Dźwirzynie, uczestnicy mieli okazję skorzystać z zajęć w terenie i nad morzem. Próbowali swoich sił w parku liniowym, rowerach wodnych  i kajakach, uczestniczyli w zajęciach w aquaparku. W godzinach wieczornych dla zawodników organizowano ciekawe zajęcia a także ognisko.

 

« November 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Szkoła Podstawowa Nr 17 im Tadeusza Kościuszki

ul. Dekerta 1 40-140 Katowice

  • Telefon  32 2581889
  • sekretariat@sp17.com.pl
Template by JoomlaShine