BIP

Uwaga

Osiągnięcia naszych uczniów i szkoły

Osiągnięcia naszych uczniów

 w indywidualnych dyscyplinach

 

Filip Wrona MUKS Tenis Katowice

 

 Aleksandra Jasiota Badminton

 

 Jakub Druch Hokej

 

 Agnieszka Czuchra Badminton

 

Anna Czuchra Badminton

 

Patrycja Pilarz Badminton

 

Bartłomiej Trombik DUE

 

 jedlinski pilka   pirkos pilka

 Mistrzostwo Polski Młodzików w szabli 2015 Absolwenci

 

Listopad 2017

 

W I Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym "Jesień myszką malowana"

w kategorii klas IV - V 

I miejsce Anna Ksiądz 5b

Wyróżnienie Artur Bojarski 5b

Prace konkursowe "Jesień myszką malowana" 2017

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

jan gryglaszewski 6a konkurs recytatorski 29.11     Marysia smietanska 5b konkurs recytatorski 29

  

anna ksiadz eko bajka 2017

 

27 listopada 2017 r. uczniowie Paweł Golc kl. I b, Iga Jasiota kl.II a, Dominika Malecha kl.III d wytypowani w ramach eliminacji szkolnych reprezentowali szkołę na XVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Katowicach. Wśród klas pierwszych I miejsce zdobył Paweł Golc.

pawel golc 1 27.11

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

23 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 53 im. Stefana Żeromskiego w Katowicach odbył się rejonowy etap XXIII edycji Konkursu Wiedzy Biblijnej. 81 uczestników z 26 szkół zmagało się z pytaniami dotyczącymi Ewangelii wg św. Marka. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Gryglaszewski 6a i Tomasz Syrkiewicz 6a, którzy zdobyli odpowiednią ilość punktów w etapie szkolnym. Możemy być dumni, ponieważ Janek zajął II miejsce i przeszedł do finału diecezjalnego.

Jan Gryglaszewski 6a konkurs wiedzy biblijnej 2017

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie, który odbędzie się pod koniec stycznia!

 

Wyniki konkursów z okazji IV Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2017

 

17 listopada 2017 r. podczas IV Wojewódzkiego Festiwalu Talentów Kamil Winczakiewicz 5b zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Koncert laureatów połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 6 grudnia 2017 r. w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" filia "Dąb" w Katowicach.

Festiwal Talentow Kamil Winczakiewicz     kamil winczakiewicz 5b festiwal talentow 2017

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Halowy Turniej Piłki Nożnej Katowickich Szkół Podstawowych 2017

 

Konkurs plastyczny "Zdrowo jemy i szybko rośniemy" 2017

 

Październik 2017

 

Eliminacje w piłce nożnej 2017

 

KONKURS PLASTYCZNY „W MOJEJ DZIELNICY”

 

Mistrzostwa Katowic w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

Wrzesień 2017

 

Szkolny konkurs literacko - plastyczny „Postać panny młodej” 2017

 

Czerwiec 2017

 

certyfikat anna glinkowska 2017

 

podziekowania MOS 2017

 

podziekowanie  baterie 2017

 

Konkurs plastyczny na „Najładniejszą zakładkę do książki” 2017

 

jan gryglaszewski 5a dyktando 2017   malgorzata pardela 6c dyktando 2017  michal pardela 6c dyktando 2017

 

 koldasz 4c galileoang  pardela  6c galileoang

 

Uczniowie klas I - III  naszej szkoły uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w Miedzyświetlicowym Konkursie Plastyczno – Literackim "Zwierzęta duże i małe".Organizatorem była świetlica w SP 22 im. Juliusza Słowackiego w Katowicach. Uczennice klasy trzeciej naszej szkoły zostały laureatkami pierwszego i drugiego miejsca!

I miejsce Julia Cichoń

julia cichon 3d zwierzeta

II miejsce Oliwia Gogoła

zwierzeta

Cieszymy się bardzo i gratulujemy!

 

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie ,,Pięknie Czytam”. Jury wyróżniło zwycięzców:

I miejsce Bianka Korneluk i Franek Mendrela

II miejsce Barbara Chmielowska

III miejsce Iga Jasiota

pieknie czytam 1a

Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!!!

 

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie ,,Pięknie Piszę”. Wszyscy bardzo się starali. Jury wyróżniło zwycięzców:

I miejsce Weronika Popowicz

II miejsce Iga Jasiota i Paweł Grajek

pieknie pisze 1a

 Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!!!

 

II Lekooatletyczne Mistrzostwa Wełnowca w Biegach Przełajowych 2017

 

6 czerwca 2017 r. rezprezentacja klas piątych wzięła udział w II Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno - Finansowym FINANSOMAT dla uczniów klas piątych szkół podstawowych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 27 im. prof. Wł. Szafera w Katowicach.

III miejsce zajął Jan Gryglaszewski 5a.

finansomat 2017   finansomat 2017 1

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

6 czerwca 2017 r. uczniowie Siedemnastki wzięli udział w X edycji Międzyszkolnego Konkursu BIEG PATROLOWY zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1 w Katowicach. Uczestnicy mieli do pokonania nie tylko konkurencje sportowe, ale także zadania z wiedzy polonistycznej, historycznej, przyrodniczej, matematycznej oraz z języka angielskiego. Reprezentacja w składzie: Małgorzata Pardela, Wiktoria Zipper, Olaf Kopała, Michał Pardela, Filip Wrona zajęła III miejsce.

bieg patrolowy 2017

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

3 czerwca 2017 r. podczas uroczystych obchodów Dni Wełnowca - Józefowca wręczono dyplomy i nagrody w konkursie plastycznym "Logo Dni Wełnowca - Józefowca".

zofia dobrowolska 4b logo dni welnowca 

I miejsce

Zofia Dobrowolska 4b

 anna ksiadz 4b logo dni welnowca

II miejsce

   Anna Ksiądz 4b  

podziekowanie za dni welnowca 2017

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 nauka dla ciekawskich 2017  podziekowanie woda 2017

 

Maj 2017

 

XIV Drużynowy Konkurs Matematyczny "∏ - kuś" 2017

 

Lekkoatletycznych Mistrzostwach Wełnowca 2017 

 

Anna Ksiądz zajęła ll miejsce w konkursie plastycznym pt. "Przyjaciel zwierz moimi oczyma" w trakcie Zwierzynalia 2017 Park Śląski V Ogólnopolski Zjazd  Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt 

anna ksiadz 4b zwierzynalia  1  anna ksiadz 4b zwierzynalia  2 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego

"Rozkosze Łamania Głowy" 2016/2017

 

Konkurs "Pięknie czytam" 2017

 

Mały Ratownik 2017

 

"Wielka Liga Czytelników" 2017

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego 2017

 

Miejski Konkurs Profilaktyczny "Tarcza Sznupka" 2017

 

maria smietanska 4b galileo j.ang 2017

 

Kwiecień 2017

 

Świetlicowy Konkurs Recytatorski "W świecie wierszy Jana Brzechwy" 2017

 

27 kwietnia 2017 r. odbył się VI Konkurs Gryfny Godki w Piekarach Śląskich. Do konkursu przygotowywała uczniów P. Anna Marzec.

Maria Śmietańska 4b zdobyła III miejsce.

maria smietanska 4b godki

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Międzyszkolny konkurs piosenki "Let's sing" 2017

 

Świetlicy konkurs świąteczny pt. "Wielkanocne wierszowanie" 2017

 

25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 51 w Katowicach odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Gwarze Śląskiej "Śląskie jest piękne". Do konkursu przygotowywała uczniów P. Anna Marzec.

III miejsce zdobyła Maria Śmietańska 4b.

 maria smietanska 4b slaskie jest piekne  maria smietanska 4b 25.04

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

21 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pn. "Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić" zorganizowanym w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2017" w województwie śląskim. W kategorii szkoły podstawowe

II miejsce zdobyła Anna Ksiądz 4b.

anna ksiadz 4b sznupek 21.04  anna ksiadz 4b razem bezpieczniej  anna ksiadz 4b razem bezpieczniej 1
anna ksiadz 4b sznupek 21.04 1   anna ksiadz 4b sznupek 21.04 2 anna ksiadz 4b sznupek 21.04 3 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

jan gryglaszewski 5a 

 

"Mały Mistrz - Mata w Każdej Szkole" 2017

 

5 kwietnia 2017 r. na zakończenie rekolekcji wielkopostnych ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą ilustrację wybranej stacji Drogi Krzyżowej.

 

W kategorii klas I - III

I miejsce Lena Soboń 2 a

II miejsce Amelia Grabowska 2d

II miejsce Igor Chorębała 3d

III miejsce Julia Gola 2b

 

W kategorii klas IV - VI

I miejsce Zofia Dobrowolska 4b

II miejsce Anna Ksiądz 4b

II miejsce Ligia Dziewulska 6a

III miejsce Jacek Leśniowski 4b

rekolekcje 05.04 24Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Marzec 2017

 

30 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 20 w Katowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji".

W kategorii klas III I miejsce zdobyła Aleksandra Jach 3a

aleksandra jach 3a rec 30.03

Wyróżnienie:

Maja Tywonek 3b            Dawid Oleś 3a

maja tywonek 3b rec 30.03          Dawid oles 3a rec 30.03

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

maria smietanska 4b czyt

 

Międzyszkolny Konkurs "Cztery pory roku" 2017

 

W konkursie "Moja planszówka" zorganizowanym w ramach Projektów Profilaktyczno - Wychowawczych przez Miejski Dom Kultury "Koszutka" Filia "Dąb" w Katowicach grą "Walka o honor" I miejsce zdobyli uczniowie klasy 6c w składzie: Jakub Druch, Marcel Guzy, Szymon Smykała, Igor Beyger, Jakub Wątroba, Filip Józefowski.

 walka o honor 6c  walka o honor 6c 1

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

15 marca 2017 r. Oliwia Gogoła 3d i Kamil Winczakiewicz 4b wzięli udział w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2017”w Młodzieżowym Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach. Kamil zajął II miejsce (I miejsca jury nie przyznało) i zakwalifikował się do etapu regionalnego. Oliwii i Kamilowi dziękujemy za wspaniały występ. Kamilowi życzymy powodzenia w eliminacjach regionalnych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2017”, które odbędą się w Teatrze Korez w Katowicach.

kamil winczakiewicz 4b maly ork

 

Luty 2017

 

Wyniki konkursów z okazji Festiwalu Nauki 2017

 

Półfinały Mistrzostw Katowic w Grach i Zabawach Ruchowych 2017

 

bianka korneluk sznupek 15.02.2017

 

Konkurs plastyczny "Bezpiecznie korzystamy z urządzeń multimedialnych" 2017

 

Styczeń 2017

 

 patrycja pilarz 4c badminton   oliwia pilarz 5a badminton

 

maja matysiok 2a collage 2017

 

Wyniki konkursu "Szukamy bombki" 2016

bombka sp17

I miejsce

zdobyły

Maja Matysiok 2a

Barbara Błaszczyk 3a

Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!

 

Grudzień 2016

 

Gry i zabawy - awans SP 17 2016 

 

14 grudnia 2016 r. odbył się konkurs czytelniczy "Cukierek i jego świat" dla uczniów klas II i III.

 

I miejsce Anna Czarnecka 3d
II miejsce Filip Piech 2c
III miejsce Łukasz Zuberek 2d

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

W listopadzie 2016 r. dziewięciu podopiecznych naszej świetlicy szkolnej przystąpiło do  XIX Edycji Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna" zorganizowanego przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 7 im. A. Mickiewicza w Gliwicach. W tym roku nadesłano 1453 prace plastyczne ze 133 Szkół Podstawowych.

III miejsce

zdobyła

Anna Ksiądz 4b

anna ksiadz 4b kartka bozonarodzeniowa 2016     anna ksiadz 4a karta bozonarodzeniowa 2016 zdjecie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

wyroznienie zaadoptuj rzeke 2016     podziekowanie zaadoptuj rzeke 2016

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego Rozkosze Łamania Głowy 

 

Konkurs „Zabawy z ortografią” został zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 5 w Katowicach. Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie klas IV-VI. Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu gry lub zabawy ortograficznej z wykorzystaniem dowolnych środków i technik plastycznych.

II miejsce zdobyła

Magdalena Duda 4c

magdalena duda 4c ortografia

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

aleksandra rutkowska 2a album      aleksandra rutkowska 2a album1

 

Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2016

 

jan gryglaszewski multitest matematyka 2016     jan gryglaszewski multitest polski 2016     maria smietanska multitest matematyka 2016

 

 1 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 36 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Katowicach odbył się Rejonowy XXII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej z zakresu Ewangelii według Św. Mateusza  Hasłem konkursu był fragment:

TY JESTEŚ MESJASZ, SYN BOGA ŻYWEGO z Ewangelii Mt 16, 16.

I miejsce zajął Jan Gryglaszewski 5a

biblijny 2016  jan gryglaszewski 5a biblijny rej 2016 biblijny 2016 1 

 kwalifikując się tym samym do Diecezjalnego etapu Konkursu Biblijnego.

Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów i pogłębiania wiedzy biblijnej.

W przygotowaniu do Konkursu pomagała mu S. Katarzyna Zdanowska (katechetka).

 

Listopad 2016

 

VI Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej 2016

 

25 listopada 2016 r. odbył się Wojewódzki Festiwal Talentów zorganizowany przez Miejski Dom Kultury "Koszutka" - Filia Dąb.

Link do informacji na stronie MDK "Koszutka"
W kategorii małe formy teatralne

I miejsce

Kamil Winczakiewicz 4b

Wyróżnienie

Antoni Nowowiejski 1a

W kategorii taniec

Wyróżnienie

Kamil Winczakiewicz 4b

Jakub Wątroba 6c

kamil winczakiewicz 4b festiwal 2016  festiwal talentow 2016  antoni nowowiejski 1a festiwal 2016
kamil winczakiewicz 4b festiwalI     kamil winczakiewicz 4b festiwalII    antoni nowowiejski 1a festiwal2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

igor koczwara 3d mat 23.11

 

23 listopada 2016 r. drużyna w składzie: Klara Pińkowska 3a, Zuzanna Krot 3b oraz Emilia Jagielska 3d pod kierunkiem P. Anny Marzec zdobyła I miejsce w III Miejskim Konkursie Czytelniczym o Puchar Dyrektora SP 65 w Katowicach "Ronja w Szkole Dobrych Manier".

puchar czytelniczy 23.11 czytelniczy razem 23.11

medal czytelniczy 23.11 medal czytelniczy 23.11 1

 czytelniczy 23.11 1  czytelniczy 23.11 2  czytelniczy 23.11 3
  czytelniczy 23.11  

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Konkurs „Witaminy jemy, więc zdrowo żyjemy” 2016

 

Halowy Turniej Piłki Nożnej Katowickich Szkół Podstawowych 2016 

 

Konkurs plastyczny "Projekt opakowania wyrobów tytoniowych zniechęcający do palenia" 2016

 

Październik 2016

 

Konkurs plastyczny "Jak dbam o swoje bezpieczeństwo w szkole?" 2016

 

Konkurs plastyczny na znaczek 'Przyjaciel zwierząt" 2016

 

milena grzelachowska 4a instalacja

 

nudna matma maria smietanska 4b

 

17 października 2016 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kopała Olaf, Ścigała Dominik, Wrona Filip, Jedliński Piotr, Gwizdek Kamil, Wasylewicz Borys, Pirkos Paweł, Hadzik Bartłomiej rozgrywała mecze w ramach eliminacji w piłce nożnej o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych zajmując II miejsce w grupie i awansując do półfinałów.

druzynasp17 2016

 

Prace konkursowe "Obrazki z Sienkiewicza" 2016

 

Czerwiec 2016

 

nai 2016

 

Konkurs PCK „Promocja zdrowego stylu życia – Mały Ratownik” 2016

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" 2016 

 j kaczmarek 6b fox 2016     l jakimowicz 6b fox 2016

 

Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny "Bajkowe drzewko w dowolnej porze roku" 2016

 

Konkurs pięknego pisania 2016

 

Szkolny Konkurs Matematyczny "Rozkosze Łamania Głowy" 2015/2016
Zwyciężyli
 
Wśród klas IV
I miejsce  SCHMIDT AGATA 4a - 104 p.
II miejsce JAN GRYGLASZEWSKI 4a -101 p.
III miejsce TYMON DZIECHCIARZ 4b - 98 p.
 
Wśród klas V
I miejsce  MAŁGORZATA PARDELA 5c - 83 p.
II miejsce ANNA CZUCHRA 5c -70,5 p.
III miejsce MAKSYMILIAN WACH 5a - 59 p.
 
Wśród klas VI
I miejsce  PIOTR GRYGLASZEWSKI 6a - 91,5 p.
II miejsce SZYMON ADAMASZEK 6b -81,5 p.
III miejsce DAWID SIEKAŃSKI 6a - 69,5 p.
 
Serdecznie podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu, a szczególne
gratulacje dla uczniów, którzy uczestniczyli we wszystkich, czyli IV etapach konkursu.
 Koordynator: mgr inż. Bogumiła Pocheć

 

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego 2016

 

3 czerwca 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach odbył się Turniej Czytelniczy "Tajemnice archeo"

I miejsce zdobyła drużyna w składzie:

Agnieszka Czuchra 6b, Wiktoria Wojtyczka 6b, Jakub Kaczmarek 6b

agnieszka czuchra 6b archeo 2016     wiktoria wojtyczka 6b archeo 2016    jakub kaczmarek 6b archeo 2016

Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!

 

 Szkolny Konkurs Anglista Roku 2016

anglista roku klas4 2016Jan Gryglaszewski 4a

anglista roku klas5 2016  Michał Pardela 5c  

anglista roku klas6dz 2016  Amelia Rucińska 6a 

anglista roku klas6ch 2016  Jakub Kaczmarek 6b

 2 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 51 w Katowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas drugich "Mistrz pięknego czytania - 2016"

I miejsce

Hanna Zielińska 2c

 hanna zielinska 2d czytanie 2016 450x800

Wyróżnienie

 Emilia Jagielska 2d

 mistrz czytania 2016 800x449

 hanna zielinska 2c czytanie 2016    dyplom piekne czytanie 2016   emilia jagielska 2d czyatnie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

dyplom makulatura1 2016     podziekowanie aga trzemzalska makulatura 2016
 dyplom pola nadziei 2016    dyplom bepieczna droga 2016     dyplom przyslowia 2016

 

W konkursie plastycznym "Jan Paweł pl - przyjaciel dzieci"zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 im. Jana Pawła ll oraz Przedszkole Niepubliczne im. M. Laury Meozzi w Katowicach

Milena Grzelachowska 3a

zajęła 

III miejsce w kategorii klas I - III

milena grzelachowska papiez 2016

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

"Sportowa wiosna z Siedemnastką" 2016

 

Szkolny Konkurs Religijno - Historyczny "1050 lat chrześcijaństwa w Polsce"

I miejsce Jan Gryglaszewski 4a

II miejsce Tomasz Syrkiewicz 4a

II miejsce Tymon Dziechciarz 4b

III miejsce Agata Schmidt 4a

III miejsce Jakub Kaczmarek 6b

dzien sportu 01.06 24

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Miejski Konkurs Profilaktyczny "Wyjazd na bezpieczne wakacje"

II miejsce zdobyła

Anna Ksiądz 3b

 anna ksiadz 3b sznupek 2016    anna ksiadz 3b bezpieczne wakacje    anna ksiadz 3b sznupek 2016 1

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Maj 2016

 

Bieg Patrolowy 2016

 

  puchar bramkarz fair play 2016    kibicuje fair play 2016    puchar fair play 2016

 

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Wełnowca 2016

 

borys krawczyk 2d maly ratownik     anna fojkis 6a maly ratownik

 

W konkursie matematycznym dla klas czwartych "π-kuś" drużyna w składzie:Agata Schmidt, Jan Gryglaszewski oraz Tymon Dziechciarz zajęła II miejsce.

pikus2    pikus2    pikus3

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W grze miejskiej "Ważne obiekty Katowic" obie drużyny z naszej szkoły zajęły II miejsce.

 gramiejska 480x640

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 

Wyróżnienie

W kategorii MALUCH klasa 3

Śmietańska Marysia

Markowicz Adam

Pilarz Patrycja

W kategorii MALUCH klasa 4

Jan Gryglaszewski

W kategorii BENIAMIN klasa 6

Gryglaszewski Piotr

Rucińska Amelia

Soboszek Adrian

Adamaszek Szymon

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W konkursie matematycznym MAŁA OLIMPIADA MTEMATYCZNA wśród 14 laureatów ze szkół katowickich aż 3 jest uczniami naszej szkoły!

Dawid Siekański

Piotr Gryglaszewski 

Szymon Adamaszek

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 

Kwiecień 2016

 

mom piotr gryglaszewski 6a     mom dawid siekanski 6a     mom szymon adamaszek 6b

 

29 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 w Katowicach odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku".

III miejsce

Aleksandra Jach 2a

ola jach poryroku 2016

Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!

 

Konkurs "Eko - przyjaciel planety Ziemia" zorganizowany przez Urząd Miasta w Katowicach

podziekowanie eko 2016

I miejsce otrzymali:

Aleksandra Rutkowska 1a

Artur Bojarski 3b

artur bojarski 3b eko 2016

Wyróżnienie otrzymała:

Nicole Gawlik 2b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 V KÔNKURS GRYFNY GODKI

28 kwietnia 2016 r.

Wyróżnienie

Kamil Winczakiewicz

kamil wiczakiewicz 3b gryfna godka 2016

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

III edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Gwarze Śląskiej

"Śląskie jest piękne"

25 kwietnia 2016 r.

Wyróżnienie

Kamil Winczakiewicz

kamil winczakiewicz 3b gwara

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 amelia rucinska 6a konkurs mat   anna fojkis 6a konkurs mat     jakub terlecki 6a konkurs mat

 

Olimpus sesja zimowa - język angielski, matematyka, przyroda

 

Konkurs plastyczny "Dopalacze kradną życie"

 

8 kwietnia 2016 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 20 im. T. Rejtana w Katowicach.

W kategorii klas I

III miejsce Marta Rudzik 1d

W katergorii klas II

II miejsce Anna Czarnecka 2d

Wyróżnienie Oliwia Gogoła 2d

humor w poezji prozie 1

W kategorii klas III

I miejsce Kamil Winczakiewicz 3b

Wyróżnienie Maria Śmietańska 3b

humor w poezji prozie 2

humor w poezji prozie marta rudzik 1d   humor w poezji prozie anna czarnecka 2d humor w poezji prozie oliwia gogola humor w poezji prozie kamil wiczakiewicz-3b  humor w poezji prozie maria smietanska 3b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

6 kwietnia 2016 r. Anna Czuchra z klasy 5 c i Agnieszka Czuchra z klasy 6 b reprezentowały szkołę w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Dziewcząt. Dziewczęta zajęły V miejsce w województwie. Zawody były rozgrywane w Szkole Podstawowej nr 31 w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach.

badminton06.04   final badminton 06.04   badminton anna agnieszka czuchra 2016

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Marzec 2016

 

31 marca 2016 r. odbyły się rejonowe zawody SZS w turnieju badmintona. Szkołę naszą reprezentowały: Agnieszka i Anna Czuchra. Dziewczęta w rozgrywkach zajęły I miejsce równocześnie zdobywając awans na Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Badmintonie.

 badminton 2016 001

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Gala laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2016

 

Hospicjum dla Dzieci 2016 

 

 mala23.03 001 mala23.03 002 

 

tomasz syrkiewicz 4a dyplom1

 

Finał Turnieju Gier i Zabaw o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych 2015/2016

 

Wyniki konkursów z okazji Święta Matematyki 2016

 

podziekowanie nakretki 2016

 

Luty 2016

 

j kaczmarek 6b orzel 2016

 

SUKCES!!!    
   SUKCES!!!

Tytuł LAUREATA Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zdobyli:

z języka polskiego

Jakub Kaczmarek 6b

z matematyki

Piotr Gryglaszewski 6a

Dawid Siekański 6a

Finalistkami zostały Anna Fojkis 6a i Amelia Rucińska 6a

Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom: p. Annie Kaczmarek, p. Justynie Pliszce, p. Agnieszce Olczyk.

 

10 lutego 2016 r. reprezentacja uczniów klas 3 i klas 4 wzięła udział w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic szkół podstawowych zorganizowanym przez MOS Katowice.

III miejsce zdobyła

Julia Hozumbek 3a

 plywanie 001 10.02 julia hozumbek 3b plywanie10.02  plywanie 002 10.02 

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Styczeń 2016

 

Mistrzostwa Katowic w Badmintonie 2016

 

Wyniki konkursu plastycznego "Zdrowie na talerzu" 2015/2016 

 

podziekowanie zolnierze kartka 2016

 

bukiet

Pięciu uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do finałów

Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

z języka polskiego:

Anna Fojkis 6a

Jakub Kaczmarek 6b

z matematyki:

Amelia Rucińska 6a

Dawid Siekański 6a

Piotr Gryglaszewski 6a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Trzymamy kciuki 11 lutego i 12 lutego 2016 r.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli przygotowujących: p. Agnieszki Olczyk, p. Justyny Pliszke oraz p. Anny Kaczmarek.

Koordynator konkursu: Wicedyrektor p. Katarzyna Czyż

 

Grudzień 2015

 

Rodzinne konkursy bożonarodzeniowe 2015

 

W dniu 16 grudnia 2015 r. w Gimnazjum nr 21 w Katowicach odbył się finał konkursu "Shadows of History, Sunshine of Today, Glory of tomorrow - 150 Years of Katowice", w którym II miejsce zdobyli nasi uczniowie,

Łukasz Jakimowicz 6b oraz Jakub Kaczmarek 6b

l jakimowicz 6b angielski 16.12     j kaczmarek 6b angielski 16.12
angielski16.12 01    angielski16.12 02 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie literackim pt. "Opowieści z wiejskiego podwórka" zorganizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Warunkiem uczestnictwa było napisanie prozą opowiadania, które spełni określone wymagania.

Z wielka radością ogłaszamy:

Artur Bojarski

zajął

II miejsce

artur bojarski 3b opowiesci z wiejskiego podworka

pokonując 271 konkurentów tej kategorii.

Gratulajemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

W dniu 10 grudnia 2015 r. w SP nr 53 w Katowicach Nikiszowcu odbył się Miejski Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla klas 3.

Uczennica klasy 3b Maria Śmietańska

zdobyła I miejsce.

maria smietanska 3b mat przy

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Wyniki Świetlicowego Konkursu Plastycznego na znaczek "PRZYJACIEL ZWIERZĄT" 2015:

I miejsce

Maja Maysiok 1a

Nicole Gawlik 2b

II miejsce

Aleksanda Rutkowska 1a

Wiktor Staszewski 2b

III miejsce

Mateusz Bruchmuller 1d

Wiktoria Kuchta 3b

Magdalena Dąbrowska 3b

Wyróżnienie

Maja Nguyen Viet 4b

Kinga Sapota 4b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

wiktoria poliwoda 6a mfpa     podziekowania mfpa 

 

Turniej Gier i Zabaw o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych

 

Listopad 2015 r.

 

V Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej 2015

 

"Festiwal Talentów" MDK "Koszutka" 2015 

 

zbiorka-dla burka 2015

 

Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2015

 

W dniu 19 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXI KONKURSIE WIEDZY BIBLIJNEJ ETAP REJONOWY w Katowicach.

Jan Gryglaszewski 4a zajął II miejsce.

jan gryglaszewski 4a wiedza biblijna

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Konkurs czytelniczy „Jak dobrze znasz świat Harry’ego Pottera?” 2015

 

W październiku 2015 wszyscy uczniowie klas III uczestniczyli w kursie poświęconemu problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie „Poznaj bezpieczny Internet”. Kurs przeprowadzony został metodą e-learningową na stronie fdn.pl, przygotowany przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange.
Zostały zrealizowane następujące moduły:

  • Niebezpieczne kontakty
  • Niebezpieczne treści
  • Cyberprzemoc
  • Cyberprzestępstwa
  • Zagrożenia dzieci w Internecie- profilaktyka 
dyplom internet 001   certyfikat bezpieczenstwo internet 2015  dyplom internet 002

 

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI a Maria Widera zakwalifikowala się do półfinału wojewódzkiego konkursu pt. "Przyroda wokół nas".

Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie!

 

W dniu 6 listopada 2015 r. odbył się półfinał i finał XXIV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Nudna Matematyka" w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczennica kl. 5c Małgorzata Pardela zakwalifikowała się do finału, do którego na 30 uczestników przeszło 12 uczniów.

nudna mat 2015 0001   nudna mat 2015 0002

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W dniu 5 listopada 2015 r. reprezentacja szkoły w piłce nożnej w składzie:

Karcz Marcel VIa, Adamaszek Szymon VIb, Soboszek Adrian VIa, Ryndak Piotr VIa, Terlecki Jakub VIa, Kopała Olaf Vb, Ścigała Dominik Vb, Gajdzik Bartosz Vb, Wasylewicz Borys IVa

rozegrała mecze eliminacyjne w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych.

Zajęliśmy II miejsce w grupie awansując do dalszych rozgrywek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Paździermik 2015

 

Konkurs plastyczny „Jesień przynosi nam zdrowe dary natury” 2015

 

W dniu 20 października 2015 r. odbył się XXIV Wojewódzki Konkurs "Nudna Matematyka" dla klas VI szkół podstawowych. Do finału zakwalifikowali się

Piotr Gryglaszewski 6a oraz Dawid Siekański 6a.

nudna mat 0001      nudna mat 0002

Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów.

 

"Opowieści stąd" 2015

 

podziekowania 0001

 

Wrzesień 2015

 Magdalena Juszcze 6b została Laureatem Miejskiego Konkursu Palstycznego pt. "Czar Katowic - Rodzinne Odkrywanie Miasta" organizowanego przez MDK Ligota.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Czerwiec 2015

 

wielka liga czytelnikow 2015

nai 2015   makulatura 2015

 

Departament Współpracy Międzynarodowej Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia z przyjemnością i dużą satysfakcją ogłasza wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Rodzinne i zdrowe podróże z EKUZ”.

II miejsce

w kategorii 11 - 12 lat

zdobył

Jakub Dyl 6b

Tytuł pracy:"Najlepiej służy EKUZ w podróży"

 

jakub dyl 6b ekuz     jakub dyl nfz 2015

 

Szczegóły na stronie TUTAJ

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W dniu 18 czerwca 2015 r. odbyły się zawody pływackie zorganizowane przez Międzyszkolny Klub Sportowy MOS Katowice. W zawodach uczestniczyło 5 szkół. Nasi uczniowei zaprezentowali się bardzo dobrze.

Julia Hozumbek 2a

zajęła I miejsce stylem klasycznym oraz III miejsce stylem grzbietowym.

Bartek Achtelik 2c

zajął III miejsce stylem grzbietowym.

Dzieci świetnie się bawiły, a rywalizacja wszystkich uczniów przbiegła w atmosferze fair play.

julia hozumbek 2b I plywackie

 Julia Hozumbek 2a

julia hozumbek 2b III plywackie

Julia Hozumbek 2a

bartosz achtelik 2c III plywackie

Bartosz Achtelik 2c

Zdjęcie1251

Zdjęcie1249

Zdjęcie1244

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Konkurs "Anglista roku"

 I miejsca:
Klasy IV Michał Pardela 4c
Klasy V Jakub Kaczmarek 5b
Klasy VI Jędrzej Gortel 6b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

statystyka

 

W piątek 12 czerwca 2015 r. odbył się IV etap, a zarazem został zakończony całoroczny Szkolny Konkurs Matematyczny Rozkosze Łamania Głowy. W konkursie wzięło udział 51 uczniów z klas IV-VI.
 
Klasy IV
I miejsce Małgorzata Pardela 4c
II miejsce Anna Czuchra 4c
III miejsce Anna Olczyk 4c
 
Klasy V
I miejsce Szymon Adamaszek 5b
II miejsce Piotr Gryglaszewski 5a
III miejsce Amelia Rucińska 5a
 
Klasy VI
I miejsce Klaudia Mudy 6a
II miejsce Weronika Syrkiewicz 6b
III miejsce Adam Czuchra 6a
 
Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
 
Koordynator konkurs: p. Bogumiła Pocheć

  Wyniki końcowe

 

W III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie" zorganizowanym przez Centrum Edukacyjne IPN im. J. Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie

III miejsce

za pracę "Pamiętnik Achima"

zdobył Jakub Dyl uczeń klasy 6b.

jakub dyl epizody 2015

Na konkurs wpłynęlo 175 prac uczniów szkół podstawowych.

Wyniki konkursu

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

patrycja sarnecka zakladka ksiazki   podziekowania pola nadziei 2015  wiktoria zipper trzeba pomagac

 

Dzień Sportu i Dzień Dziecka 2015

 

Maj 2015

 

Finał V Edycji Miejskiego Programu Profilaktycznego "Kibicuję Fair Play" 2015

 

W dniu 27 maja 2015 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się "Wielobój Ciekawskich", w którym drużyna naszej szkoły

Jakub Kaczmarek 5b i Tomasz Lasek 6a

zdobyła

II miejsce

 nauka dla ciekawych 1    nauka dla ciekawych 2

Wielobój był podsumowaniem całorocznego projektu eduakcyjnego pt. "Nauka dla ciekawskich" /biologia, chemia, fizyka, matematyka/.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W dniu 26 maja 2015 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w Biegu Patrolowym zorganizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny  nr 1 w Katowicach.

Reprezentacja szkoły w składzie:

Klaudia Mudy, Olga Polanin

Adam Czuchra, Piotr Karolak, Marcel Mroczek, Piotr Wasik 

zdobyła

III miejsce

Uczniowie oprócz umiejętności sportowych musieli wykazać się wiedzą z j. polskiego, matematyki, przyrody oraz j. angielskiego.

Gratulujemy i życzycmy dalszych sukcesów!

 

W dniu 20 maja 2015 r. uczestniczyliśmy w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Wełnowca zorganizowanych przez Gimnazjum nr 9 w Katowicach.

Reprezentacja szkoły składała się z 22 uczniów z klas szóstych oraz 2 uczniów z klas piątych. Uczniowie nasi zdobyli medale w następujących konkurencjach:

Rzut piłką lekarską:

I miejsce Wiktoria Poliwoda 5a

III miejsce Paulina Gebauer 6a

II miejsce Maksymilian Langosz 6b

III miejsce Kacper Gromadzki 6b

Bieg na 600 m:

II miejsce Olga Polanin 6a

Bieg wahadłowy:

II miejsce Emilia Wilczek 6a

I miejsce Jakub Zorychta 6a

III miejsce Michał Boluk 6b

Gratulujemy i życzycmy dalszych sukcesów!

 

W ogólnoplskiej olimpiadzie przedmiotowej OLIMPUS Sesja wiosenna tytuł LAUREATA otrzymali:

z języka angielskiego:

Małgorzata Pardela 4c

Jakub Kaczmarek 5b

 jakub kaczmarek sesja wiosenna    malgorzata pardela sesja wiosenna 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

V Edycja Miejskiego Programu Profilaktycznego "Kibicuję Fair Play" 2015

 

Wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego "SIATKÓWKA - SPORT, CO ŁĄCZY A NIE DZIELI!" 2015

 

W dniu 15 maja 2015 r. podczas XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy Wymaga"

Jakub Dyl 6b

zajął

II miejsce i wygrał tablet.

jakub dyl 6b bezpieczenstwo

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W dniu 13 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 33 w Katowicach odbył się drużynowy konkurs matematyczny dla uczniów klas 5 "Zostań mistrzem". Drużyna w składzie: Amelia Rucińska, Piotr Gryglaszewski i Dawid Siekański zdobyła Wyróżnienie.

zostan mistrzem 5

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

13 maja 2015 r. uczennice naszej szkoły Agata Schmidt 3a oraz Anna Fojkis 5a wzięły udzial w konkursie pierwszej pomocy

PCK "Olimpiada Zdrowego Stylu Życia".

Dziewczyny zdobyły

II miejsce

w swojej kategorii wiekowej.

pck13.05
pck agata schmidt      pck anna fojkis 

Etap rejonowy konkursu odbył się w SP nr 59 w Katowicach. Uczennice przygotowywała p. Joanna Dziuba nauczyciel świetlicy zajmujący sie szerzeniem wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w naszej szkole.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2015

 

Wyniki konkursu z języka angielskiego "FOX 2015"

   fox15 kaczmarek 5b

Jakub Kaczmarek 5b

   I miejsce w powiecie   

   fox15 jakimowicz 5b

Łukasz Jakimowicz 5b

    II miejsce w powiecie   

   fox15 pardela 4c

Małgorzata Pardela 4c

   V miejsce w powiecie    

pod kierunkiem p. Marty Tkocz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Kwiecień 2015

 

Piotr Karolak 6a, pracujący pod kierunkiem p. Anny Kaczmarek, został

laureatem XIII edycji Małej Olimpiady Matematycznej.

 MOM karolak 6a 2014 2015     piotr karolak 6a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Maria Śmietańska 2b - Gala Święta Śląskiej Godki 2015

 

W dniu 27 kwietnia 2015 r. uczniowie klas III w składzie: Agata Schmidt 3a, Alicja Matyasik 3b i Tomasz Syrkiewicz 3a wzięli udział w międzyświetlicowym konkursie "Przysłowia mądrością narodu" zajmując IV miejsce. Przygotowania do konkursu prowadziła p. Anna Pietrzczyk. Organizatorem konkursu była świetlica szkolna Szkoły Podstawowej Nr 19 w Katowicach.

przyslowia madroscia 0001  przyslowia madroscia 0002 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dzień Ziemi 2015 "Przychylmy pszczołom nieba"

 

"Szkoła marzeń" rozstrzygnięcie konkursu 2015

 

W dniu 16 kwietnia 2015 r. drużyna naszej Siedemnastki w składzie:

Amelia Rucińska, Piotr Gryglaszewski, Dawid Siekański

zajęła

II miejsce

w międzyszkolnym konkursie matematyczno - przyrodniczym dla klas 5 pod hasłem "Z biegiem Wisły".

z biegiem wisly

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 59 w Katowicach i składał się z dwóch etapów: część matematyczna - test matematyczny, praca indywidualna, część przyrodnicza - teleturniej, praca drużynowa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

IV KONKURS GRYFNY GODKI w Piekarach Śląskich 2015

 

Marzec 2015

 

Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w pływaniu 2015

 

W dniu 14 marca 2015 r. odbył się Finał VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Warszawie.

Jakub Kaczmarek 5b zdobył III miejsce.

jakub kaczmarek 5b biblijny

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W ogólnoplskiej olimpiadzie przedmiotowej OLIMPUS Sesja zimowa tytuł LAUREATA otrzymali:

z matematyki:

Piotr Gryglaszewski 5a

z języka angielskiego:

Anna Fojkis 5a

Amelia Rucińska 5a

Jakub Kaczmarek 5b

olimpus anna fojkis 5a  olimpus jakub kaczmarek 5b  olimpus Amelia rucinska 5a  olimpus piotr gryglaszewski 5a 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 spoldzielnia Pingwinek 2014 2015

portret graniastosplupa

 

W dniu 5 marca 2015 r. w Miejskim Domu Kultury „Ligota” w Katowicach odbyły się Eliminacje Miejskie Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych w ramach „Małego OKR”. Naszą szkołę reprezentowała Anna Czarnecka 1d, uzyskując

I miejsce w kategorii klas 0 - III

anna czarnecka 1d recytatorski

Ania zakwalifikowała się do etapu regionalnego, który odbędzie się 16 marca 2015 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

 

Uczennica Olga Polanin 6a została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zdobywając 47 z 50 punktów.Uczennicę do konkursu przygotowywała p. Anna Kaczmarek, nauczyciel matematyki.

olga polanin 6a kuratorium

W dniu 27 marca 2015 r. odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015.

zaswiadczenie olga polanin 6a  olga polanin 6a   gratulacje olga polanin 6a  gratulacje anna kaczmarek

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Luty 2015

 

XI Wojewódzki Międzyszkolny Turniej pt. "Zbiórka dla Burka" 2015

 

Styczeń 2015

 

czyste rece 2015 567x800

 

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Portret Św. Mikołaja" organizowanym przez świetlicę szkolną SP 44 w Katowiach

III miejsce zdobyła

Julia Skrzypiec 1d

FOT954 552x800   FOT23EC 449x800   FOTC466 516x800

Gratlujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Uczennica klasy 6a Olga Polanin

przeszła do Finału Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

Grudzień 2014

 

W ogólnoplskiej olimpiadzie przedmiotowej OLIMPUS Sesja jesienna tytuł LAUREATA otrzymali:

z przyrody:

Zuzanna Szaniewska 6a

z języka polskiego:

Piotr Gryglaszewski 5a

Jakub Kaczmarek 5b

olimpus zuzia szaniewska 6a przyroda    olimpus piotr gryglaszewski 5a j pol    olimpus jakub kaczmarek 5b j pol

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

klub gaja rzeka

 

Wyniki Rodzinnych Konkursów Bożonarodzeniowych 2014

 

W dniu 15 grudnia 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Katowicach - Załęże odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Plastyczno - Informatycznym pt. "Projekt okładki mojej ulubionej baśni J. Ch. Andersena".

III miejsce

     Magdalena Duda 2c    

magda duda 2c dyplom okladka

Wyróżnienie

     Julia Cichoń 1d    

julia cichon 1d dyplom okladka

magda duda 2c nagroda     nagroda     julia cichon 1d nagroda

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

mateusz sadowski 3a przebudzenie artystyczne    anna ksiadz 2b pomysly

 

Listopad 2014

 

Uczennica Anna Ksiądz 2b zajęła

II miejsce

w XIII Miejskim Konkursie Regionalno - Plastycznym "Projektujemy wzory na porcelanie".

Nagrodzona praca

anna ksiadz 2b porcelana2

 anna ksiadz 2b porcelana1

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

IV Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej 2014

Uczeń Jakub Kaczmarek 5b po raz drugi zajął I miejsce w etapie rejonowym w konkursie biblijnym. Pokonał 63 uczestników z całych Katowic i będzie reprezentował naszą szkołę w finale.

jakub kaczmarek 5b

W tym samym konkursie uczeń Piotr Gryglaszewski 5a zajął IV miejsce.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy!!!

 

Uczennica Anna Ksiądz 2b wygrała Nagrodę główną zajmując I miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez SKO  Banku Polskiego w kategorii praca plastyczna

"WAKACYJNA PRZYGODA Z FINANSAMI"

Nagroda główna - konsola do gier.

   Praca konkursowa   

2anna ksiadz 2b

Nagroda główna 

1anna ksiadz 2b 

Gratulujemy i życzymy dalszych wygranych!

 

Finały Mistrzostw Katowic w Turnieju Gier i Zabaw

 

I miejsce w kategorii: klasy IV - VI w technice AKWARELA oraz Nagrodę gwardiana Niepokalanowa o. Mirosława Bartosa w konkursie plastycznym pt. "Rozkwit Niepokalanowa" IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie zdobył

Jakub Dyl 6b

 jakub dyl ofo2014  olimpiada maksymiliana praca 2014 1jakub dyl 6b

 sp17 001

Gratylujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

schronisko 2014

 

Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2014 etap szkolny

 

wspolpraca sie oplaca

 

Wyniki konkursu plastyczno - literackiego SKO "Żyrafka lokatka uczniem SP 17" 2014

 

muzeum niepodleglosci 

W dniu 7 listopada 2014 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji konkursu "NIEPODLEGŁA. Tradycja w zderzeniu ze współczesnością". Organizatorzy konkursu chcieli przypomnieć różne okoliczności obchodów Święta Niepodległości w Polsce od czasów II Rzeczypospolitej, poprzez II wojnę światową, lata powojenne, okres PRL-u, czas stanu wojennego, aż do roku 1989.

W kategorii szkół podstawowych kl. 4 - 6 praca plastyczna

"Niepodległość w oczach dziecka"

I miejsce Piotr Wasik 6b

poitr wasik niepodlegla

piotr wasik niepodlegla

 III miejsce Jakub Dyl 6b

jakub dyl niepodlegla

 jakub dyl niepodlegla

 PB072061 PB072063 

Koordynatorem konkursu w szkole był p. Mirosław Rusinowski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 Prace konkursowe "Prawa Dziecka Oczami Dziecki" 2014

 

Prace konkursowe na Konkurs plastyczno - informatyczny pt. "Projekt okładki mojej ulubionej baśni J. CH. Andersena" 2014 - etap szkolny"

 

Uczniowie klasy 6a: Adam Czuchra, Klaudia Mudy, Olga Polanin, Zuzanna Szaniewska zakwalifikowali się do udziału w programie na rzecz uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie "Młodzi Matematycy". Progamem są objęci uczniowie klas 6 szkół podstawowych. Podstawą do zakwalifikowania się uczniów do programu były wyniki uzyskane w konkursie Kangur Matematyczny w roku szkolnym 2013/2014.

Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!

 

Wyniki Konkursu plastycznego "Bohaterowie naszych bajek" 2014

 

Wyniki Świetlicowego Konkursu Plastycznego na znaczek „PRZYJACIEL ZWIERZĄT” 2014

 

Półfinały Mistrzostw Katowic w Turnieju Gier i Zabaw

 

Memoriał Franciszka Witkowskiego 2014

 

Październik 2014

 

Wyniki I etapu konkursu Rozkosze Łamania Głowy 2014/2015

 

Eliminacje Mistrzostw Katowic Szkół Podstawowych w Mini piłce nożnej 2014

 

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego pt. "Jestem widoczny na drodze" 2014

 

Wrzesień 2014

 

Mistrzostwa Katowic w Biegach Przełajowych 2014

 

Ekoklasa 6a wraz zwychowawcą P. Mirosławą Malczewską ogłosiła we wrześniu 2014 r.

szkolny konkurs na „Rzeczy użyteczne z odpadów”

I miejsce Maja Jakubik 6a

maja jakubik 6a 1   maja jakubik 6a 2

II miejsce Aleksandra Sierż 6a

ola sierz 6a 1   ola sierz 6a 2

III miejsce Piotr Gryglaszewski 5a

piotr gryglaszewski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Czerwiec 2014

 

gora grosza 2013

 

Konkurs "Kulturalny na co dzień i od święta" 2014 rozstrzygnięty

 

makulatura 2014

 

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce na szable 2014

 

dyplom nai

 

Maj 2014

 

W Wojewódzkim Konkursie Informatyczno - Humanistycznym "KULTURA LUDOWA MOJKEJ OKOLICY, REGIONU, KRAJU" - GRAFIKA KOMPUTEROWA

I miejsce zajęła

Konstancja Kołton 6c

dyplom kk 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Sukces Marii Śmietańskiej "Już pięknie czytam" 2014

 

Mistrzostwa Śląska Młodzików 2014

 

Wyniki Konkursu Matematycznego "Kangur 2014"

 

Wyniki konkursu „English Word Master” – „Mistrz Słówek z Języka Angielskiego” 2014

 

VII edycja Międzyszkolnego Konkursu - Bieg Patrolowy 2014

 

Konkurs PCK "Mały Ratownik" 2014

 

W dniu 20 maja 2014 r. w Gimnazjum Nr 14 w Katowicach odbył się I Powiatowy Katowicki Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych.

I miejsce Konstancja Kołton 6c        II miejsce Jędrzej Gortel 5b

konkursinfsp 0001                        konkursinfsp 0002

Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!

 

XI Drużynowy Konkurs Matematyczny "Pikuś 2014"

 

XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski 2014

 

VI Lekkoatletyczne Mistrzostwa Wełnowca 2014

 

Finał konkursu "Moja Polska w 2050 roku"

 

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w szabli młodzików Poznań 2014

 

 Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS Sesja wiosenna 2014

 

Uczniowie klasy 4a wzięli udział w konkursie "Nasza piękna okolica".

4atrzexwyumysl

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Kwiecień 2014

 

W Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno - Informatycznym

"Sławni Matematycy w PowerPoint" 

Wyróznienie zdobyła

Klaudia Mudy 5a

dyplom km

W konkursie naszą szkołę reprezentowały również 

Weronika Syrkiewicz 5b i Konstancja Kołton 6c.

dyplom ws   dyplom kk1

Prace konkursowe koordynowała

P. Bogumiła Pocheć i P. Ewelina Zbrońska - Langner.

podz bp 2   podz ezl 2

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo - Planeta Plus uczniowie naszej szkoły zdobyli

Dyplom Wyróżnienia

Aleksandra Jagoda 6a - I miejsce w szkole (25 punktów)

a 001

Kamil Strusz 6b - 24 punkty

Jan Ploska 6c - 23 punkty

Michał Czarnecki 6c - 23punkty

Weronika Syrkiewicz 5b - 22 punkty

Piotr Karolak 5a - 22 punkty

Jakub Dyl 5b - 20 punktów

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W konkursie z języka angielskiego FOX 2014 Łukasz Jakimowicz i Jakub Kaczmarek otrzymali bardzo dobry wynik, plasując naszą szkołę na piewrszym miejscu w rankingu szkół w Katowicach w kategorii najwyższego wyniku dla kategorii "kittens". W tej samej kategorii nasi uczniowie zdobyli w rankingu w Katowicach 5 miejsce pod względem średniego wyniku.

Gratulujemy!

 

Malgosia Pardela

 

Wyniki zbiórki surowców wtórnych 2014

 

Wielkanocne Konkursy Rodzinne 2014

 

Galileo 2014

 

"Moja Polska w 2050 roku" rozstrzygnięcie konkursu 2014

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II 2014

 

Marzec 2014

 

dyplom papieski         IBE31.03

 

Międzynarodowy Turniej Szermierczy Challenge Wratislawia 2014

 

martajakimowicz matematyk

 

Ogólnopolski Konkurs "Logicznego myślenia" 2014

 

"Moja Polska w 2050 roku" Konkurs plastyczno - literacki 2014

 

baterie SP 17

 

"Śladami Tadeusza Kościuszki" konkursy na Święto Szkoły 2014

 

W dniu 18 marca 2014 r. Miejski Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec" w Katowicach wraz ze Szkołą Podstawową Nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi im. Fryderyka Chopina w Katowicach zorganizował I edycję Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Gwarze Śląskiej "Śląskie jest piekne".

Uczennica klasy 5a

Aleksandra Sierż

zdobyła

III miejsce.

Ola Sierz gwara

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W dniu 7 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Katowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Super Matematyk".

W kategorii klas szóstych III miejsce zdobył 

Kamil Strusz z 6b

dyplom K. Strusz 6b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

jkaczmarekbiblia

 

Nasza szkoła uczestniczyła w IV edycji Akademii Czystych Rąk Carex, promując wśród uczniów prawidłowe nawyki mycia rąk zgodnie z zasadą ZDROWY UCZEŃ, TO WZOROWY UCZEŃ.

czyste rece 2014

 

Luty 2014

 

Konkurs z zakresu pierwszej pomocy „Ważne numery” 2014

 

Ogólnopolska olimpiada OLIMPUS Sesja zimowa 2014

 

English Corner "Mój pierwszy słowniczek obrazkowy 2014"

 

Konkurs plastyczny na nowatorski projekt żarówki energooszczędnej 2014

 

W konkursie zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach na plakat propagujący obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2014

wyróżnienie

zdobył

Jędrzej Gortel 5b

karta platnicza sko 025

Garatulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 21 lutego 2014 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród połączone z prelekcją nt. zagrożeń w Internecie.

dbijgortel    DSC 01691   DSC 01721

 

Wyniki konkursu "Moja karta płatnicza" 2014

 

Wyniki Konkursu na kartkę walentynkową

 Wyniki Szkolnego Konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

 

Herody 2014 dla SP17

 

Styczeń 2014

 

podzikowanie z Chorzowa

 

Szkolne317

 

Doodle4 "Mój pomysł na pomaganie innym" 2013

 

Grudzień 2013

 

Wzorem ubiegłych lat nasza placówka brała w roku 2013 udział w Kasztanobraniu. Ten rok był bardzo nietypowy, gdyż było znacznie mniej kasztanów niż w innych latach. Nasi uczniowie zgromadzili pokaźną ilość kasztanów. Serdeczne podziękowanie otrzymaliśmy od firmy Pharmeko Sp z o.o.

kasztanobranie2013

 

olimpusgryglaszewski

W dniu 10 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 19 w Katowicach odbył się Miejski Konkurs Regionalny "Mieszkam na Śląsku", w którym uczniowie klasy 3c zdobyli

III miejsce Alicja Szostak i Oliwia Sikora

mieszkam na slasku A.Szostak    mieszkam na slasku O. Sikora

Gratulujemy!

 

Konkurs plastyczny "Kartka bożonarodzeniowa" 2013

 

Tradycyjnie, jak co roku tak i w tym, Szkolne Koło PCK uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji PCK "Radosne Święta" - zorganizowało zbiórkę darów dla dzieci. 

pck2013

 

W ogólnopolskim konkursie Multitest 2013 z języka angielskiego:

Wyróżnienie 15 miejsce Jakub Kaczmarek 4b

Multitest j.ang J.Kaczmarek

W ogólnopolskim konkursie Multitest 2013 z przyrody:

Tytuł LAUREATA IX miejsce Aleksandra Jagoda 6a

Wyróżnienie 12 miejsce Kamil Strusz 6b

Wyróżnienie 13 miejsce Jakub Kaczmarek 4b

Wyróżnienie 15 miejsce Julia Grudzień 6b

multitestprzyroda 0001   multitestprzyroda 0002   multitestprzyroda 0003   multitestprzyroda 0004

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dorównać Mistrzom 2013 

 

W zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach Wojewódzkim Konkursie dla Uczniów klas VI Szkół Podstawowych pod hasłem "Przyroda wokół nas"

II miejsce zdobyła

 Aleksandra Jagoda 6a

Ola Jagoda 6a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 Wyniki Szkolnych Konkursów z okazji Dnia Regionalnego 2013

 

Półfinały Gier i Zabaw Ruchowych 2013

 

Listopad 2013

 

W II Powiatowym Konkursie fotograficzno - plastycznym "Katowice miejscem sportu i rekreacji" zorganizowanym przez Gimnazjum Nr 14 im. Juliusza Słowackiego w Katowicach

I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe zdobyła

 Marta Jakimowicz 6c

 

 Marta Jakimowicz1

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W ramach VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe odbył się konkurs plastyczny, technika mieszana dla klas IV - VI "Św. Maksymilian w Grodnie".

Naszą szkołę zeprezentowały prace uczniów klasy 5b: Weroniki Syrekiewicz, Michała Boluka i Jakuba Dyla.

 

II miejsce zdobył

 

Jakub Dyl 5b

 

OFOWoMMK

 

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W dniu 21 listopada 2013 r. uczeń klasy 4b Jakub Kaczmarek zdobył

I miejsce w etapie rejonowym XIX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

wiedza biblijna

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 

Świetlicowy Konkurs Plastyczny na znaczek "Przyjaciel zwierząt" 2013 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Lokomotywa" 2013

 

"Rozkasze łamania głowy" edycja 2013/2014

 

Szkolny Konkurs Recytatorski "Stoi na stacji lokomotywa ... - Julian Tuwim w wierszach"

 

W dniu 8 listopada 2013 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie:

  • Kacper Pietrak 6b,
  • Paweł Samson 6a,
  • Konrad Sewerynek 6c,
  • Jakub Peteja 5b,
  • Michał Boluk 5b,
  • Olaf Kozina 5b,
  • Dominik Żuchowski 5b,
  • Szymon Adamaszek 4b

wzięła udział w Turnieju ćwierćfinałowym piłki nożnej w SP 44 w Katowicach, zdobywając III miejsce.

Gratulujemy!

 

Październik 2013

 

"Zaistniej jako młody w pokazie mody" 2013

 

Konkurs na najpiękniejszy różaniec własnoręcznie zrobiony

 

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Konin 2013

 

Makroregionalne Mistrzostwa Śląska Młodzików w szermierce na szable

 

Wyniki i prace konkursowe "Pomysłowa skarbonka" 2013

 

Eliminacje w grach i zabawach ruchowych dla klas II i III

 

zawody02.10

W dniu 2 października 2013 r. w Dolinie Trzech Stawów odbyły się Mistrzostwa Katowic w Sztafetowych Biegach Przełajowych .

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Busdygon Jessica,Urbanik Klaudia,Jakimowicz Marta,Gwardyś Emilia,Kaczmarczyk Julia, Kozacka Weronika, Jagoda Aleksandra oraz chłopcy w składzie: Ploska Jan,Sewerynek Konrad,Tyla Mikołaj,Korpas Alex, Maciaszek Daniel,Samson Paweł.

Dziewczęta wywalczyły 5 miejsce w Katowicach, a chłopcy 12 miejsce. Gratulujemy!

 

Wrzesień 2013

 

trzezwyumysl2013 kucharczyk    trzezwyumysl2013 kowalski

 

Czerwiec 2013

 

Rozgrywki sportowe z okazji Dni Dębu 2013 

 

Anglista 2013

 

Filip Wrona 2a PROOFF TENNIS TEAM 2013

 

Konkurs plastyczno - literacki „Bohaterowie wiersza A. Fredry” 

 

sznupek1      makulatura1

 

Maj 2013

 

czytamkl1 

 

Wyróżnienie

dla

Jakuba Dyla 4b

w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego dla dzieci i młodzieży NFZ"

w kategorii - szkoła podstawowa.

nfz jakub dyl

 Gratulujemy!!!

 

bajka1

W miejskim Konkursie Profilaktycznym "RAZ, DWA, TRZY Z BAJKĄ OSZCZĘDZASZ TY", zorganizowanym przez Straż Miejską w Katowicach przy współpracy z Radą Pedagogów i Psychologów Szkolnych Miasta Katowice oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziałem Eduakcji Urzędu Miasta Katowice, laureatami zostali:

II miejsce w kategorii klas I - Jan Gryglaszewski 1a

wyróżnienie w kategorii klas III - Maria Widera 3a

bajka2     bajka3

Gratulujemy!!!

W dniu 29 maja 2013 r. odbyła się środowiskowa impreza sportowa "Sportowa wiosna z 17-tką" w ramach odchodów Dnia Dziecka. Zaprosiliśmy zaprzyjaźnione szkoły: SP 18 i SP 19. Wszyscy świetnie się bawili.

Wyniki rozgrywek sportowych "Sportowa wiosna z 17-tką" 2013 

 

"Bieg Patrolowy 2013"

 

W dniu 21 maja 2013 r. wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom

w Szkolnym Konkursie Sudoku, zorganizowanym przez P. Annę Kaczmarek.

img 4111

I miejsce klas 4 - Aleksandra Sierż 4a

I miejsce klas 5 - Nicole Żbik 5b

I miejsce klas 6 - Alicja Ochwał 6b

Gratulujemy!!!

 

IX Zawody Lekkoatletyczne o Mistrzostwo Wełnowca 2013 

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2013 

 

dyp5cszabla 0001   dyp5cszabla 0002   dyp5cszabla 0003

 

W dniu 10 maja 2013 r. uczennice klasy szóstej w składzie:

  • Natalia Bednarz,
  • Marzena Budzińska,
  • Joanna Jadczak,
  • Monika Machura,
  • Sandra Oleksiak,
  • Jessica Wojtyś

uczestniczyły w Mistrzostwach Katowic  w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta startowały w następujących konkurencjach:

bieg na 60 metrów (najlepsze wyniki uzyskały Marzena i Monika),

rzut piłeczką palantową (najlepszy wynik – Marzena - III miejsce),

budzinska 6a pika palantowa

skok w dal(najlepszy wynik – Joasia),

bieg na 600m (najlepszy wynik – Natalia).

 

Mistrzostwa Śląska Młodzików w szermierce na szable 2013

 

 Mały Ratownik 2013

 

Kwiecień 2013

 

Galileo z Języka Angielskiego 2013 

 

I Wiosenny Turniej Mini Piłki Ręcznej kl. III 2013 

 

24 kwietnia 2013 r. odbył się Miejski Międzyszkolny Konkurs "Eko-Asy z III klasy". Uczestniczyła w nim, wyłoniona w drodze eliminacji, drużyna naszej szkoły w składzie: Szymon Adamaszek i Jakub Cichoń.
Chłopcy z klasy 3 b zdobyli wysokie miejsce w ogólnej punktacji
(100 punktów na 106).
Zadania konkursowe obejmowały edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, plastyczną i ruchową. 
W punktacji indywidualnej
II miejsce zdobył Szymon Adamaszek
wśród wszystkich 52 uczestników konkursu.
Otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody.
 
ekoasyadamaszek    ekoasyadamaszek
 
Gratulujemy sukcesu !!!

 

Międzynarodowy Turniej Szermierczy Challenge Wratislavia we Wrocławiu 2013 

 

ALICJA OCHWAŁ  z kl. 6 b
otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas 6 organizowanym w Zespole Szkół nr 7 w Katowicach. 

 

 Wyniki konkursów z okazji Dnia Ziemi 2013

 

W dniu 17 kwietnia 2013 r. uczniowie klas II: Kaplik Paulina, Nowicka Anna, Olczyk Anna, Szostak Alicja, Druch Jakub, Druch  Mikołaj, Noras Paweł, Uliasz Krzysztof oraz klas III: Burzymska Wiktoria, Chmielowska Adrianna, Cichoń Paulina, Poliwoda Wiktoria, Adamaszek Szymon, Dąbrowski Jakub, Kurzyk Piotr, Okwieciński Michał naszej szkoły uczestniczyli w półfinałach Katowic w Grach i Zabawach Ruchowych w Szkole Podstawowej nr 47. Po bardzo wyrównanej walce niestety ulegliśmy gospodarzom i zajęliśmy drugie miejsce w grupie, daje to nam 5 do 8  miejsca w Katowicach.

Gratulacje dla naszych sportowców!!!

 

W dniu 9 kwietnia 2013 r. w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" odbył się Przegląd Dziecięcych Form Teatralnych "Z Bajką w Tle" zorganizowany w ramach VI Festiwalu Bajek. Szkolny Teatrzyk Raj - Baj otrzymał dyplom i puchar za właściwe wykorzystanie klasycznych środków teatralnych w inscenizacji utworu pt. "Kopciuszek".

teatrzykbajka 0001    pucharbajka2013

Wielkie podziękowanie dla p. Anny Glinkowskiej i p. Jolanty Syrek za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie dzieci.

teatrzykbajka 0002     teatrzykbajka 0003

Gratulujemy!!!

 

dyplom 0002 

 

Dnia 11 kwietnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Miejskim Konkursie Komputerowym pt. "ABC komputera", który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 5 w Katowicach.

Szkołę repezentowali ucziowie:

Klasy I - III

Anna Fojkis 3a

Adrian Soboszek 3a

Klasy IV - VI

Alicja Ochwał 6b

Dawid Kosmała 6b

Sebastian Kowalski 6b

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Ania, Adrian i Sebastian.

I miejsce:

Anna Fojkis 3a

 dyplom 0001

Gratulujemy!!!

 

magicznewiersze1 

 

II miejsce w finale Wielkiej Ligii Czytelników

 

Jakub Dyl 4b uzyskał

wyróżnienie

w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ptaki w mieście – wspólna przestrzeń” 

(kategoria wiekowej - klasy III-VI szkoły podstawowej).

jakub dyl konkurs 0002      jakub dyl konkurs 0001

Konkurs plastyczny spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z całej Polski, wpłynęło ponad 2,5 tys. prac plastycznych. Jakub został zaproszony na uroczystość wręczenia nagród dla laureatów do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Od 13 kwietnia 2013 r. planowana jest wystawa wyróżnionych prac na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.

 

Marzec 2013

 

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w szabli młodzików w Koninie 2013

 

W marcu 2013 r. Szkoła Podstawowa nr 52 w Krakowie zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ozdoby wielkanocne" skierowany do uczniów klas I - III. Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem pań ze świetlicy: Joanny Dziuby i Moniki Matysiok, wykonali piękne prace. W konkursie wzięło udział 200 osób z całej Polski.

II miejsce: Jakub Cichoń 3b

kuba cichon ozdoba

ozdoba wielanocna j cichon       podziekowanie monika matysiok

Gratulujemy!!!

 

Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w pływaniu 2013 

 

pgryglaszewski3a 

 

Plastyczne rodzinne konkursy wielkanocne 2013

 

Konkurs na palmę wielkanocną 2013

 

7 marca 2013 r. uczennica klasy 3a Anna Fojkis reprezentowała nasza szkołę w XVIII Miejskim Konkursie Ortograficznym "Mali Mistrzowie Ortografii" pod hasłem – "Ortograficzne baśniowe postaci". Ani udało się zdobyć V miejsce na prawie 50 drużyn z całych Katowic. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 konkurs ortograficzny 2013 

 

Skalanka Zwardoń 2013

 

Luty 2013

 

fox j.kaczmarek

W dniu 26 lutego 2013 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX", zorganizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe "KAGANEK" w Bielsku - Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Bielsku - Białej, w którym bardzo dobry wynik otrzymał

Jakub Kaczmarek kl. III b

(V miejsce w regionie, II miejsce w powiecie).

Gratulujemy!

 

Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych

 

Grudzień 2012

 

Szkolny Konkurs Kolęd 2012 "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś"

 

Szkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych 2012

 

Tradycyjnie, jak co roku tak i w tym, Szkolne Koło PCK uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji PCK "Radosne Święta" - zorganizowało zbiórkę darów dla dzieci.


 

W zawodach szermieczych z okazji dnia Mikołaja II miejsce zdobyli

Marta Jakimowicz

Daniel Maciaszek

Gratulujemy!!!

Zdjęcia w zakładce Klasy sportowej.

 

11 grudnia 2012 r. odbył się Wojewódzki Konkurs

dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych pod hasłem

"Przyroda wokół nas",

w którym II miejsce zajęła uczennica klasy 5a Aleksandra Jagoda.

Gratulujemy!!!

Galeria zdjęć z wręczenia nagród w konkursie przyrodniczym "Przyroda wokół nas"

 

XIII Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Bajkowe zadania" dla klas III

 

jakub dyl konkurs 0003 

 

Szkolny Konkurs Plastyczny "Nasz piękny Śląsk" 2012

 

II Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej 2012

 

Listopad 2012

 

29 listopada 2012 r. dziewięcioro trzecioklasistów wzięło udział w XIII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Bajkowe zadania" organizowanym przez Pracownię Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach. 
Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie uczestnicy otrzymali do rozwiązania zestaw 6 zadań testowych i 3 zadania otwarte (o charakterze zagadek matematycznych).
Do Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie przyjechało ponad 240 trzecioklasistów  z całego województwa śląskiego. 
Ogromnie cieszymy się, że dwóch uczniów naszej szkoły:
  • Szymon Adamaszek 3b
  • Jakub Cichoń 3 b
zakwalifikowali się do drugiego etapu, czyli do finału. 
 
Już  6 grudnia 2012 r. będą rozwiązywać 6 zadań - łamigłówek o różnej skali trudności.
 
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !

 

  

 

     

 

W dniu 8 listopada 2012 r. odbył się I etap

Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii.

Do II etapu rejonowego zakwalifikowały się:

Alicja Ochwał 6b

Julia Grudzień 5b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Październik 2012

 

W świetlicy szkolnej odbył dię konkurs plastyczny na znaczek "Przyjaciel zwierząt", którego organizatorem była Pani Monika Matysiok. Uczniowie wykonali piękne znaczki.

I miejsce

Maja Nguyen Viet 1b

II miejsce

Alicja Matyasik 1b

Wiktoria Busdygoń 2b

III miejsce

Zuzanna Plska 1b

Małgorzata Pardela 2a

Alicja Wajchert 2b

Adam Purgał 2b

 

Gratulujemy!

 

Mistrzostwach Katowic w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

Czerwiec 2012

     

Serdeczne podziękowania dla P. Renaty Gaweł,

opiekuna drużyny SP 17 podczas turnieju piłkarskiego

Junior Euro 2012 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

Konkurs PCK 2012

 

Rzecznik Praw Ucznia - p. Ewa Krawczyk ogłosiła konkurs

"Moje dobro jest najważniejsze - znam swoje prawa".

Był to Międzyszkolny Konkurs Plastyczny.

Patronat nad konkursem w naszej szkole objęła p. Paulina Bocheńska - nauczyciel plastyki.

W efekcie ucennica klasy 4c Marta Jakimowicz zdobyła II miejsce.

Gratulujemy!!!

 

W dniu 5 czerwca 2012 r. odbył się

Festiwal piosenki europejskiej 2012

Zwycięzcami okazali się:

I miejsce Piotr Gryglaszewski 2a

II miejsce Maria Widera 2a

III miejsce Paulina Niemiec 6a

     

Gratulujemy!!!

 

Maj 2012

 

AWF Turniej gier i zabaw dla klas III "Od smyka do zawodnika"

 

Konkurs plastyczno-literacki w ramach projektu "Janusz Korczak - przyjaciel dzieci"

 

  

 

V edycja Międzyszkolnego Konkursu "Bieg patrolowy"

V Mistrzostwa Wełnowca w lekkiej atletyce

 

Kwiecień 2012

  

W dniu 26 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Katowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 4, 5 i 6. Do konkursu naszych uczniów przygotowywały p. Justyna Pliszke oraz p. Agnieszka Olczyk. Lauretami w tym konkursie okazały się:

klasy 4

I miejsce Julia Grudzień 4b

III miejsce Aleksandra Jagoda 4a

  

klasy 6

II miejsce Paulina Niemiec 6a

Gratulujemy!

 

W dniu 20 kwietnia 2012 r. uczennice naszaj 17 - tki:

  • Klaudia Mudy 3a
  • Aleksandra Sierż 3a
  • Zuzanna Szaniewska 3a

wzięły udział w międzyświetlicowym konkursie "Przysłowia mądrością narodu", w którym zdobyły I miejsce.

Gratulujemy!

     

Do konkursu przygotowała naszą drużynę p. Joanna Bochynek.

  • dsc00208
  • dsc00209
  • dsc00210
  • dsc00211
  • dsc00212

Simple Image Gallery Extended

W dniu 19.04.2012 roku uczniowie klas 2,3,4 i 5 – tych (40 osób) brali udział w Półfinałach Katowic w Grach i Zabawach Ruchowych „5 milionów”.

Klasy 2 i 4 zajęły w swojej grupie zajęły II miejsce, natomiast klasy 3 i 5  - III miejsce. W sumie na wszystkie szkoły podstawowe  zajęliśmy szóste miejsce w Katowicach.

 

RODZINNE KONKURSY PLASTYCZNE

Tydzień przed obchodami Święta Szkoły uczniowie klas I i II wraz ze swoimi rodzinami wykonali rodzinne prace plastyczne na konkurs plastyczny

Klasy I -„Jajko wielkanocne”

Klasy II-„Kartka wielkanocna”.

W konkursie wzięło udział bardzo wielu uczniów, a prace, które powstały były przepiękne.   

Wszystkie prace zostały wyeksponowane w holu „małej” szkoły. 

Oto lista nagrodzonych:

za „Jajko wielkanocne”

przyznano wyróżnienia

  • Wiktoria Sobiesiak (I b),
  • Olga Henel-Celis (I b),
  • Patrycja Sarnecka (I b),
  • Wiktoria Zipper (I a),
  • Piotr Jaskuła (I a),
  • Piotr Kubiak (I c),
  • Krzysztof Uliasz (I c),
  • Mikołaj Druch (I c)
  • Filip Wrona (I a).

za „Kartkę wielkanocną”:

I miejsce Anna Fojkis (II a),

II miejsce Jakub Cichoń (II b),

III miejsce Marcel Karcz (II a),

oraz wyróżnienia:

  • Julia Nowodworska (II b)
  • Dawid Siekański (II a).

Konkursy przeprowadziły panie ze świetlicy:

  • Joanna Dziuba w klasach I,
  • Monika Matysiok w klasach II. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Uczniowie naszej świetlicy pod kierunkiem pań ze świetlicy

  • Joanny Dziuby,
  • Moniki Matysiok,
  • Joanny Bochynek,

wykonali wiele ciekawych prac na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny - „Bohaterowie wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima”  zorganizowany przez nauczycieli świetlicy Szkoły Podstawowej nr 31 w Katowicach.

Tutaj możemy pochwalić się wyróżnieniem dla

Angeliki Urbańczyk-uczennicy klasy I a.

Gratulujemy!

 

W dniu 3 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej Nr 15 im. Jana Pawła II w Katowicach

w Międzyświetlicowym Konkursie "Cztery łapy"

nasza drużyna w składzie:

  • Ania Czuchra z klasy I a,
  • Agnieszka Czuchra z klasy II b,
  • Klaudia Mudy z klasy III a,
  • Julia Grudzień z klasy IV b,

zdobyła I miejsce.

Konkurs dotyczył zakresu tematów i zadań związanych z pozycją książkową Jan Brzechwa: "Brzechwa dzieciom", sprawdzana była również podstawowa wiedza dotycząca życia takich zwierząt jak: niedźwiedź, wilk, lew, słoń, kangur, wielbłąd. Każda drużyna także przedstawiała krótką prezentację jednego z wierszy Brzechwy, były też konkurencje sportowe. Uczennice do konkursu przygotowała p. Monika Matysiok. Gratulujemy!

  • cztery apy grupowe
  • cztery apy-mi
  • konkurs cztery apy
  • konkurs sp 15
  • konkurs sp15

Simple Image Gallery Extended

 

Marzec 2012

 

 

W dniu 15 marca 2012 r. w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Katowicach odbyły się zawody pływackie o Mistrzostwo Katowic Szkół Podstawowych, na których

I miejsce

Laura Stecz 3b

na dystansie 25 metrów stylem klasycznym

III miejsce

Martyna Gontarz 3a

na dystansie 25 metrów stylem klasycznym

VI miesce

Szkoły Podstawowej nr 17

na dystansie 4x25 metrów stylem dowolnym

 

W dniu 1 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 w Katowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Plastyczny

"Świat figur - pomnik graniastosłupa".

I miejsce

zdobyła nasza drużyna

Paulina Niemiec 6a i Kinga Kroczek 6a

Gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 marca 2012 r. w SP 10 w Katowicach.

      

A oto praca naszych uczennic:

     

 

Luty 2012

 

W dniu 28 lutego 2012 r. odbył się w Gimnazjum nr 4 w Katowicach

Międzyszkolny Konkurs "Łamigłównki matematyczne",

w którym spośród klas szóstych zdobyli:

I miejsce Mateusz Malik 6a

II miejsce Agnieszka Rabstein 6a

Gratulujemy!

 

Styczeń 2012

 

W dniu 24 stycznia 2012 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się Konkurs

"Przyroda Górnego Śląska"

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstych:

  • Barbara Bogdan 6a;
  • Paulina Niemiec 6a;
  • Agnieszka Zacharska 6b;

które do konkursu przygotowała p. Mirosława Malczewska.

Oficjalne wyniki podają, że nasza drużyna przeszła do finału, który odbędzie się w marcu.

Gratulujemy! Trzymamy kciuki. Powodzenia!

 

Międzyświetlicowy Konkurs "Śląska Rymowanka"

IV miejsce

Julia Franke 3a,

Maja Jakubik 3a

Aleksandra Sierż 3a

Gratulujemy!

 

     

 

Nasza 17-stka została

Laureatem w Konkursie

"Na najlepiej prowadzoną edukację dla zrównoważonego

rozwoju w placówkach oświatowo - wychowawczych

woj. śląskiegow roku szkolnym 2010/2011".

Organizatorem tego Konkursu była

Fundacja Ekologiczna "Silesia" w Katowicach.

 

Grudzień 2011

 

Konkurs plastyczny "Katowice - Miasto Ogrodów"

III miejsce - Partyk Czaja kl. 5b

 

Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I - III

"Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie" - Święty Mikołaj w oczach dzieci

I miejsce Paulina Wasylewicz 3b

II miejsce Wiktoria Busdygon 1b

III miejsce Jakub Dyl 3b

     

Wyróżnienie:

Klaudia Pilarska 1a

Anna Olczyk 1c

Anna Fojkis 2a

Wiktoria Jasińska 2b

     

Natalia Stelmach 3a

Wiktoria Pawliszewska 3a

     

 

Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas IV

"Hej, w kopalni praca wre" - o pracy górnika

 

I miejsce Marta Jakimowicz 4c

II miejsce Konstancja Kołton 4c

III miejsce Nicole Żbik 4b

     

 

Szkolny Konkurs Palstyczny dla klas V

"Dzieweczko ze Śląska, na trzewiczku wstążka" - kolorowe stroje śląskie

 

I miejsce Dawid Nyl 5c

II miejsce Laura Myślińska 5a

III miejsce Agnieszka Wilczyńska 5c

      

 

Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas VI

"Wełnowiec moja dzielnica. Katowice moje miasto"

 

I miejsce Agnieszka Zacharska 6b

II miejsce Paulina Soboszek 6b

III miejsce Martyna Sadowska 6b

     

 

Szkolny Konkurs Plastyczny

"Listopad miesiącem honorowego dawcy krwi" - PCK

 

Wyróżnienia:

Zuzanna Szaniewska 3a

Julia Donat 3a

Klaudia Mudy 3a

Wiktoria Pawliszewska 3a

Paulina Wasylewicz 3b

Laura Stecz 3b

Jakub Peteja 3b

Piotr Wasik 3b

    

 

Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej

 

I miejsce Aleksandra Sierż 3a

II miejsce Konstancja Kołton 4c

III miejsce Maja Jakubik 3a

     

 

Wyróżnienia:

Wiktoria Głuch 3b

Weronika Kozacka 4a

Roland Myśliwiec 5a

 

Listopad 2011

22 listopada 2011 r. odbył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach I etap

Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego

"Przyroda wokół nas".

Do półfinału zakwalifikowały się:

  • Kinga Kroczek 6a
  • Paulina Soboszek 6b

Gratulujemy!!!

Życzymy dalszych sukcesów.

Powodzenia w półfinale i finale 12 grudnia 2011 r.

 

Do II etapu

Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego

z "Języka Polskiego z Elementami Historii"

zakwalifikowała się trójka naszych szóstoklasistów:

  • Kinga Kroczek 6a
  • Paulina Niemiec 6a
  • Agnieszka Zacharska 6b

Gratulujemy!!!

Życzymy dalszych sukcesów.

Powodzenia w etapie rejonowym 9 stycznia 2012 r.

 

W dniu 15 listopada 2011 w ZSO nr 7 w Katowicach odbył się

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY - „JESIENNE DRZEWO”

 

II miejsce:

Julia Donat 3a 

III miejsca:

Wiktoria Sobiesiak 1b

Julia Franke 3a

 

Wyróżnienia:

Maja Jakubik 3a

Roksana Żylak 3a

Paulina Kaplik 1c

 

Prace z uczniami przygotowały: p. Joanna Dziuba, p. Monika Matysiok, p. Agnieszka Gładysz.

 

Październik 2011

 

Świetlicowy Konkurs Plastyczny na znaczek

„Przyjaciel zwierząt”

 

I miejsce:

Aleksandra Sierż z kl.III a

Anna Nowicka z kl.I c

Maria Widera z kl.II a

 

Wyróżnienia:

Maja Jakubik z kl.III a

Wiktoria Poliwoda z kl.II a

Paulina Cichoń z kl.II a

 

Konkurs zorganizowała p. Monika Matysiok.

 

 

 

Czerwiec

A gdybym tak został marszałkiem województwia śląskiego- KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ.

Maj

 

Maj obfitował w matematyczne osiągnięcia. Uczeń klasy IV a ADAM KOŚNY zajął pierwsze miejsce w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM. Jego nagrodą jest wycieczka do Legolandu. Naprawdę gratulujemy z całego serca.


Drużyna przygotowana przez panią Teresę Nędzę
w składzie Klaudia Iwaniec, Patrycja Deptuła
oraz Bartłomiej Poser zajęła III miejsce w finałach
Wojewódzkich XXXIX Ogólnopolskiego
Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego



Jakub Cichoń- uczeń klasy Ib zdobył wyróżnienie
w konkursie PIĘKNIE PISZĘ.



Nasza szkoła zdobyła I miejsce w
TRÓJBOJU TRAUGUTTOWSKIM








Drużyna uczniów z klas IV- Alicja Ochwał, Adam Kośny oraz Roland Myśliwiec zajęła 3 miejsce w miejskim konkursie matematycznym PIKUŚ. Gratulacje!

images/rok20142015/konkursy/w/nauka_dla_ciekawych_2.jpg

I miejsca:

Klasy IV -Michał Pardela
Klasy V - Jakub Kaczmarek
Klasy VI - Jędrzej Gortel

kibicuje fair play 2016

odbył się




Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.