VI Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej 2016

gwara 29.11 15

29 listopada 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się

VI Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej.

Wzięło w nim udział dwunastu uczniów z klas III - VI. Na początku Pani Dyrektor Aleksandra Musioł powitała wszystkich uczestników konkursu oraz życzyła powodzenia i dobrej zabawy podczas zmagań gwarowych.

Recytacje były oceniane przez jury w składzie: Pani pedagog - Anna Glinkowska i Pan Mateusz Brol - nauczyciel muzyki.

Uczniowie mogli otrzymać punkty w trzech kategoriach:

• sprawne posługiwanie się gwarą,
  • interpretacja tekstu,
  • ogólny wyraz artystyczny.

Po naradzie jury ogłosiło wyniki:

Kamil Winczakiewicz 4b

Julia Cichoń 3d

Jan Gryglaszewski 5a

Wyróżnienie

Julia Matusik 4c

W trakcie konkursu nie tylko można było wysłuchać pięknych tekstów w gwarze śląskiej (np. „Oda do krepla”, „Murzynek Bambo”, „Lokomotywa”), ale również pośpiewać regionalne piosenki (np. „Poszła Karolinka”, „Szła dzieweczka”).

Część muzyczną przygotował Pan Mateusz Brol. Organizatorką konkursu była Pani Anna Marzec.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 6 grudnia w czasie obchodów Dnia Regionalnego.

Galeria zdjęć