BIP

Uwaga

Finał diecezjalny XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych 2018

25 stycznia 2018 r. w domu parafialnym Parafii św. Ludwika w Panewnikach odbył się finał diecezjalny XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych pod hasłem "Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie". Siedemnastkę reprezentował Jan Gryglaszewski 6a.

jan gryglaszewski final biblijny 2018

W zmaganiach konkursowych musiał zaprezentować swoją wiedzę na temat Ewangelii św. Marka:

  • rozwiązując test wyboru,
  • dopisując brakujące słowa w podanych cytatach,
  • odpowiadając na pytania otwarte,
  • łącząc osoby z wydarzeniami, jakie opisywał Ewangelista.

I choć Jankowi zabrało zaledwie 2 punktów, aby zostać nagrodzonym, cieszymy się, że znalazł się w gronie najlepszych uczniów z terenu całej Archidiecezji Katowickiej!
Warto dodać, że finał konkursu był nie tylko czasem zmagań z przygotowanymi zadaniami. Uczestnicy zwiedzili Bazylikę św. Ludwika, żywą i ruchomą szopkę oraz uczestniczyli w Eucharystii, którą specjalnie dla nich celebrował J.E ks. biskup Adam Wodarczyk.

Jan przygotowyał się do konkursu pod czujnym okiem s. Joanny Tomczyk.

Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.