"Opowieści stąd" 2015

opowiesci stad 562x800

Do naszych rąk trafiła publikacja w ramach projektu Opowieści stąd.

Projekt Opowieści stąd został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzicwta Narodowego w ramach programu "Edukacja kulturalna" i zrealizowanego przez Miejski Dom Kultury "Koszutka" w Katowicach.

Zaprezentowane opowieści są efektem projektu Opowieści stąd, którego celem było sprowokowanie mieszkańców dzielnic Dąb i Józefowiec - Wełnowiec do spojrzenia na iejsce zamieszkania jak na obiekt twórczych poszukiwań.

Rozdział Wysłuchane to opowieści dorosłych i seniorów, które zostałt zebrane podczas zajęć dziennikarskich oraz arteterapeutycznych.

Druga część - Dostrzeżone - to wybrane wypowiedzi i prace powstałe podczas warsztatów fotografii otworkowej, w których wzięli udział dorośli oraz młodzież.

Ostatnią część stanowią collage będące efektem warsztatów arteterapeutycznych Moja dzielnica, realizowanych z dziećmi i młodzieżą.

W programie uczestniczyli uczniowie klasy 5a (obecnej klasy 6a) pod kierunkiem P. Agnieszki Olczyk.

opowiesci stad

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie MDK Koszutka

Opowieści stąd (5 minuta filmu)

oraz na stronie Wasztaty arteterapeutyczne.

Publikacja do pobrania na powyższej stronie lub do wypożyczenia w bibliotece szkolnej SP 17 w Katowicach.