czerwiec 2022

Gratulujemy! uczeń klasy 1b Makary Jach zdobył wyróżnienie w III Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym “Przyjaciel i ja - zabawa na 102”. Makary wykonał piękny album prezentujący zabawy z bliskimi. Konkurs organizował Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 11 w Gliwicach.

Maj 2022

Wielki sukces na poziomie wojewódzkim

Wyniki powiatowego etapu Wielkiej Ligi Czytelników/ Gratulujemy sukcesów

W dniach 19-20 maja br. w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Jach (kl. 8a), Patrycja Stawiarska (kl. 8d) i Wiktoria Kaleta (kl. 8d) pod opieką Pani Ewy Lisak.

Sukcesy „Siedemnastki” w Wojewódzkim Konkursie „Wielka Liga Czytelników” 2021/2022 Wojewódzki Konkurs „Wielka Liga Czytelników” miał na celu wyłonienie najlepszych czytelników ze szkół podstawowych oraz promocję czytelnictwa. Polegał na bardzo szczegółowym czytaniu wielu książek podanych przez organizatora konkursu. Z naszej szkoły w I etapie (szkolno - bibliotecznym) wzięło udział 39 uczniów z kl. I-VIII. W II etapie (test kwalifikacyjny) brało udział 35 uczestników, natomiast do etapu III (powiatowego) zakwalifikowało się 8 uczniów. W IV etapie (wojewódzkim) wzięło udział 3 uczestników. Konkurs trwał cały rok szkolny i wymagał od uczniów wytrwałości i wiele pracy. Wyniki konkursu: w kategorii kl. VII-VIII Tytuł Mistrza Województwa – I miejsce otrzymała drużyna Wiktoria Kaleta kl. VIIId Julia Podsiadła kl. VIIIc Natalia Wyszyńska kl. VIIb w kategorii kl. IV-VI Tytuł Mistrza Powiatu – I miejsce otrzymała drużyna Maciej Dyl kl. Va Paweł Golc kl. Va w kategorii kl. I-III Tytuł Mistrza Powiatu – I miejsce otrzymała drużyna Maria Piosczek kl. IIIb Makary Jach kl. Ib Miłosz Kowalski kl. Ic Są to kolejne sukcesy dla szkoły w WLC, a przede wszystkim dla uczestników konkursu. Drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym roku. Wszystkim uczestnikom WLC należą się podziękowania za trud i wytrwałość w czytaniu książek oraz rozwiązywaniu testów. Koordynatorami szkolnymi WLC byli bibliotekarze: Pani Anna Marzec i Pan Robert Kajstura.

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennice klasy 8 c: Lena Baron, Laura Dytkowska, i Agata Mackiewicz zajęły I miejsce w XXI edycji konkursu o zasięgu ogólnopolskim: Mój Szkolny Kolega z Misji w kategorii muzycznej. Jednocześnie w tym samym konkursie i takie samo miejsce zajęli nasi nauczyciele: p. Paulina Bocheńska i s. Katarzyna Hałas w kategorii scenariuszy lekcyjnych. Gratulujemy!

Kwiecień 2022

Nasi uczniowie brali udział w konkursie literackim w ramach Katowickich Spotkań z Bajką 2022. Był on organizowany przez MDK „Koszutka”. Uczniowie napisali wiele ciekawych bajek, które miały rozśmieszyć słuchacza i czytelnika. Laureatami konkursu zostali: Alicja Sas Ignacy Ochwał Kajetan Dłubis Nicole Gawlik Lena Baron Aleksandra Jach Uczniowie wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu, które odbyło się 29 kwietnia w MDK „Koszutka” w filii „Dąb” przy ul. Krzyżowej 1. Pieczę literacką nad uczniami sprawowały p. Marta Kazuch i p. Hanna Wilk. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Grudzień 2021

W archidiecezjalnym konkursie plastycznym dla uczniów klas I-IV pt. " Sceny z życia Sługi Bożego ks. Jana Machy"
II miejsce zajął uczeń klasy II a Franciszek Jamróz.
Serdecznie gratulujemy.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy laureatów konkursów ogłoszonych przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.
Wyniki Konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „Opowieść niesamowita, wiejskością podszyta”
Kategoria klasy IV-VI szkół podstawowych:
Viktoria Spyra - uczennica Marty z 4a
Patryk Głogowski, Julia Skowronek,
Wyróżnienie – Jonasz Godlewski.
Kategoria klasy VII-VIII szkół podstawowych:
Adrianna Tofilska, Mikołaj Frelich, Kinga Bogajewska,
Wyróżnienie – Aleksandra Jach - z klasy 8a

Listopad 2021

Osiągnięcia indywidualne ucznia z klasy 8d Mateusza Turowskiego.

Październik 2021

28 października w Bibliotece Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Cukierku, Ty łobuzie”.
Dwuosobowe drużyny odpowiadały na pytania związane z treścią pierwszej części przygód niesfornego kota.
Reprezentanci z naszej szkoły (Maria Piosczek i Mateusz Borowski – uczniowie kl. IIIb) zajęli I miejsce.

Osiągnięcie indywidualne ucznia klasy 8d Mateusza Turowskiego - GRATULUJEMY

Rok szkolny 2021/2022

CZERWIEC 2021

Międzynarodowy Turniej Szermierczy Challenge Wratislavia we Wrocławiu - 21.06.2021.

W dniu 21 czerwca 2021 we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy Challenge Wratislavia w szabli , uznawany za nieoficjalne mistrzostwa świata w szermierce dla dzieci w trzech broniach. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca: Miśka 10, Igor 14, Maciek 15, Olga 16, Lena 24, Zuza 26, Borys 33 i Olek 34
.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W SZABLI - 2021 - WICEMISTRZOSTWO

Chłopcy walczący w składzie: Igor Koczwara, Maciej Walczak, Aleksander Świerz i Borys Krawczyk po dobrym występie indywidualnym zostali rozstawieni drużynowo z numerem 3 i w związku z tym w pierwszej rundzie zawodów drużynowych mieli wolny los i nie musieli walczyć o najlepszą 16 turnieju , w kolejnym meczy o 8 pokonali pewnie pokonali drużynę z Konina a następnie w meczu o strefę medalową wygrali z drużyną z Pałacu Młodzieży Katowice w półfinale nasi uczniowie spotkali się z zawodnikami AZS AWF Warszawa i po zaciętym meczu wygrywając 36-30 awansowali do ścisłego finału, w którym po emocjonującym meczu musieli uznać wyższość zawodników z klubu sportowego Szabla Ząbki Srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Polski w szabli młodzików jest najlepszym osiągnięciem tej grupy na oficjalnych mistrzostwach organizowanych przez Polski Związek Szermierczy ( choć są oni medalistami Mistrzostw Śląska , oraz zajmowali już indywidualnie wysokie miejsca w turniejach ogólnopolskich )

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła uczestniczyła w całorocznym Powiatowym Konkursie „Katowicka Wielka Liga Czytelników” (w I etapie wzięło udział w kl. I-IV - 17 uczestników, a w kl. V-VIII – 5 uczniów, natomiast w II etapie brało udział w kl. I-IV – 16 uczniów, a w kl. V-VIII – 5 uczestników, do III etapu finałowego zakwalifikowało się po trzech uczniów z każdej kategorii wiekowej. Wyniki finału: uczniowie - Mateusz Borowski kl. IIb oraz Wiktoria Kaleta kl. VIId zdobyli tytuł Mistrza Powiatu – I miejsce; uczennica – Oliwia Ociepa kl. VIc, wywalczyła tytuł I Wicemistrza Powiatu – II miejsce; natomiast uczniowie Kinga Pol kl. Ib i Maciej Dyl kl. IVa zdobyli tytuł II Wicemistrza Powiatu – III miejsce). Zwycięzcom gratulujemy! Szkolnymi koordynatorami konkursu byli bibliotekarze: Anna Marzec i Robert Kajstura.

MAJ 2021

Ogólnopolski Turniej Młodzików w Szabli

Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych

W dniach 20-21 maja 2021r. odbył się Finał Konkursu Ogólnopolskiego Forum Ekonomiczne Młodych organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Stawiarska (kl. 7d), Wiktoria Kaleta (kl. 7d) i Patrycja Pilarz (kl. 8c). Nasze Uczennice uzyskały tytuł finalistek Konkursu Ogólnopolskiego Forum Ekonomiczne Młodych.

Wojewódzki Konkurs Literacko - Artystyczny " Do zaczytania jeden krok"

KWIECIEŃ 2021

Ogólnopolski Konkurs " Galileo z Języka Polskiego

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 8 uczniów klas VI - VII. Tytuł Laureata otrzymały : Wiktoria Kaleta z klasy VII d Michalina Gumienna z klasy VI c wyróżnienie w konkursie zdobyła Katarzyna Kempa z klasy VI c . Gratulujemy!

MARZEC 2021

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

Marysia Śmietańska z kl. VIII B uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Gratulujemy sukcesu!

LUTY 2021

Uczeń klasy 8 C Szymon Wiewiór zakwalifikował się do kolejnego etapu I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych objętej honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.
II etap odbędzie się 26 marca 2021 r.

STYCZEŃ 2021

Ponad 3 tysiące prac z ponad 700 szkół w całej Polsce! Rysowane, malowane, wypalane w drewnie, robione z tektury, modeliny i wielu innych materiałów. To efekt ogłoszonego przez Rzecznika Praw Dziecka konkursu plastycznego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020.
Wyróżnienie II stopnia uzyskał uczeń klasy IV Maciej Dyl Gratulujemy

GRUDZIEŃ 2020

Konkurs dla dyslektyków " Wiem, że potrafię"

W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Miejskim Konkursie dla uzdolnionych uczniów z dysleksją „WIEM ŻE POTRAFIĘ”
Konkurs by ł objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowic. Konkurs odbywał się w kilku kategoriach.
Jedna z nich były osiągnięcia sportowe. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć sportowych .
W tej kategorii reprezentowali naszą szkołę Iga Jasiota kl. 5a, Jakub Maślankowski kl. 6 b oraz Patrycja Pilarz kl. 8 c.
Iga oraz Patrycja zajęły I miejsce natomiast Kuba zajął II miejsca.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcą.

Konkurs " Mistrz wypracowań"

LISTOPAD 2021

Ogólnopolski Konkurs " Orzeł Matematyczny"

W ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matematyczny" online w roku szkolnym 2020/2021 (sesja jesienna)
Tytuł Laureata otrzymali:
Katarzyna Kempa - 6c i zajęła IV miejsce w kraju
Jan Jacher - klasa 6c i zajął VII miejsce w kraju.

Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Tak dla czystego powietrza" zostali:
w kategorii wiekowej 10 - 11 lat
Maciej Dyl klasa IV a (III miejsce)
W kategorii wiekowej 14 - 15
lat Anna Ksiądz (I miejsce)
Dorota Antosz (III miejsce)
Maria Śmietańska (IV miejsce)

PAŹDZIERNIK 2020

Światowe Forum Miejskie 2022 - Jak widzisz nasze miasto w 2022 roku?

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Miasto Katowice "WUF11".
Konkurs odbył się w ramach akcji mającej na celu poszerzenie wiedzy dotyczącej problematyki zrównoważonego rozwoju. Uczniowie startowali w trzech kategoriach - w każdej udało się im zdobyć miejsce lub wyróżnienie:
Kategoria I – konkurs plastyczny:
1 MIEJSCE – Julia Jacher
2 MIEJSCE – Gabriel Rogalski
Kategoria II – budowa miasta przyszłości przy wykorzystaniu gry Minecraft:
3 MIEJSCE – Magdalena Duda
Kategoria III – wirtualne wyzwanie
WYRÓŻNIENIE – Kamil Winczakiewicz
Serdecznie gratulujemy.

Osiągnięcie indywidualne

Sukces indywidualny Mateusz Turowski z klasy 7d wywalczył brązowy medal w sztafecie 4 x 100 na Mistrzostwach Śląska Juniorów w pływaniu, które odbyły się w Gliwicach 28 października. Gratulujemy

Mistrzostwa Polski Młodzików w Szabli

Dobry wytęp na Mistrzostwach Polski w wykonaniu naszych zawodników... W turnieju indywidualnym szablistów Maciej Walczak zajął 11 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy z powodzeniem walczyli i wszyscy poprawili swoje lokaty z ubiegłego roku.
Miejsca naszych zawodników
11- Maciej Walczak
27 – Aleksander Świerz
28 – Igor Koczwara
56– Borys Krawczyk
W turnieju szablistek, również wszystkie nasze zawodniczki z powodzeniem walczyły w fazie grupowej i wszystkie awansowały do eliminacji bezpośredniej, a dwu z nich udało się awansować do 32
A miejsca naszych zawodniczek
26 – Lena Stawiarz
27- Oliwia Gogoła
34- Zuzanna Krot
40 –Oliwia Krot
W turnieju drużynowym mimo bardzo młodego wieku wszyscy walczyli bardzo dobrze i ambitnie. Chłopcy wygrali mecz o wejście do pierwszej ósemki, i w fazie finałowej jeszcze jeden mecz ( walczący w składzie, Igor Koczwara, Maciej Walczak ,Aleksander Świerz, i Igor Koczwara ). Dziewczyny ( walczyły w składzie Zuza Krot , Oliwia Gogoła, Lena Stawiarz, Olga Krot ) i zajęły dzisiaj 9 miejsce. Gratulacje!!

Wojewódzki Konkurs Pieśni Powstańczej i Patriotycznej

ROK SZKOLNY 2020/2021

CZERWIEC 2020

KLASYFIKACJA W KLASACH IV-VIII KONKURSU O MIANO KLASY SZTANDAROWEJ
ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
I miejsce klasa 5c
II miejsce klasa 7b
III miejsce klasa 5b
Gratulujemy!

Wyniki całorocznego konkursu KULTURALNY UCZEŃ SIEDEMNASTKI:
I miejsce: klasa 5b, 6a, 6c
II miejsce: klasa 5c, 7c
III miejsce: klasa 8a
Koordynatorzy: Alina Olszewska, Marta Kazuch

Wyniki całorocznego konkursu literackiego z języka polskiego:
I miejsce: Lena Baron
II miejsce: Kamil Winczakiewicz
III miejsce: Magdalena Duda
Wyróżnienie: Patrycja Pilarz
Serdecznie gratulujemy.
Koordynator: Marta Kazuch.

W roku szkolnym 2019/2020 uczestniczyliśmy w całorocznym V Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”.
W I etapie wzięło udział w kl. I-IV - 13 uczestników, a w kl. V-VIII – 18 uczniów, natomiast w II etapie brało udział w kl. I-IV – 6 uczniów, a w kl. V-VIII – 12 uczestników. Do III etapu finałowego zakwalifikowało się po trzech uczniów z każdej kategorii wiekowej.
Wyniki finału:
uczniowie - Emilia Jagielska kl. VId, Wiktoria Kaleta kl. VId, Jan Gryglaszewski kl. VIIIa zdobyli tytuł Mistrza Powiatu – I miejsce,
natomiast uczniowie – Maciej Dyl kl. IIIa, Miłosz Grzelachowski kl. IIIa oraz Maria Piosczek kl. Ib wywalczyli tytuł I Wicemistrza Powiatu – II miejsce.
Wszystkim gratulujemy!
Szkolnymi koordynatorami WLC były panie bibliotekarki: Anna Marzec i Iwona Rechowicz.

WYNIKI KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY 2020
Watała Matylda - bardzo dobry
Ochwał Ignacy bardzo dobry
Grzelachowski Miłosz bardzo dobry
Kempa Katarzyna bardzo dobry
Kieruzal Zofia- wyróżnienie
Jeż Damian - wyróżnienie
Śmietańska Maria - wyróżnienie
Bojarski Artur - wyróżnienie
Hertlein Irena - wyróżnienie
Gryglaszewski Jan - wyróżnienie
Hertlein Irena - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego
""Rozkosze Łamania Głowy" w roku szkolnym 2019/2020

Wśród klas 5
I miejsce - Małgorzata Ficek 5c
II miejsce - Jan Jacher 5c
III miejsce - Barbara Malik 5c

Wśród klas 6
I miejsce - Wiktoria Kaleta 6d
II miejsce - Emilia Jagielska 6d
III miejsce - Patrycja Stawiarska 6d

Wśród klas 7
I miejsce -Mateusz Perfecki 7a
II miejsce - Maria Śmietańska 7b i Wiewiór Szymon 7c
III miejsce - Magdalena Duda 7c

Wśród klas 8
I miejsce - Tymon Dziechciarz 8b
II miejsce - Agata Schmidt 8a
III miejsce - Irena Hertlein 8a

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w całorocznym konkursie.
Gratuluję wyników!!!.
Dziękuję również tym uczniom, którzy wzięli udział w III etapie przeprowadzonym podczas zdalnego nauczania na platformie Moodle.
Zapraszam do matematycznego łamania głowy od nowego roku szkolnego.
Koordynator: Bogumiła Pocheć

Szkolny Konkurs Matematyczny ""Rozkosze Łamania głowy"
Wśród klas 6
I miejsce Wiktoria Kaleta 6d
II miejsce Emilia Jagielska 6d
III miejsce Patrycja Stawiarska 6d
Wśród klas 7
I miejsce Mateusz Perfecki 7a
II miejsce Maria Śmietańska 7b i Wiewiór Szymon 7c
III miejsce Magdalena Duda 7c
Wśród klas 8
I miejsce Tymon Dziechciarz 8b
II miejsce Agata Schmidt 8a
III miejsce Irena Hertlein 8a

MAJ 2020

Wyniki konkursu kaligraficznego MISTRZ PIÓRA
I miejsce – Aleksandra Jach 6a
II miejsce - Patrycja Pilarz 7c
III miejsce - Tomasz Syrkiewicz 8a
Serdecznie gratulujemy :)
Koordynatorzy: Alina Olszewska, Marta Kazuch.

KWIECIEŃ 2020

Wyniki konkursu „ TO JA AUTYZM. CO WIESZ O MNIE?”
Najwięcej punktów i tytuł laureata zdobyli:
Barbara Błaszczyk 6a
Tomasz Syrkiewicz 8a
SERDECZNIE ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!
Organizatorzy:
Marta Kazuch - Samorząd Uczniowski
Alina Olszewska - Rzecznik Praw Ucznia
Joanna Dziuba – Pedagog Szkolny

Miło nam poinformować, że zwyciężczynią ogłoszonego w lutym br. przez XIV LO Katowice Sucharski Konkursu Plastycznego pt. “Osobliwości hiszpanojęzycznego świata” jest Anna Ksiądz ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach. Uczennica pod kierunkiem Pani Mirosławy Malczewskiej przygotowała wielobarwny plakat przedstawiający zabytki będące znakiem rozpoznawczym państw, których mieszkańcy posługują się językiem hiszpańskim.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki konkursu „Załóż maseczkę- chroń siebie i innych”
Ze względu na wysoki i wyrównany poziom prac konkursowych, wszystkie maseczki ochronne zostały wyróżnione i zajęły I miejsce.
Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!!!!
Koordynatorzy konkursu:
Marta Kazuch – Samorząd Uczniowski, Alina Olszewska – Rzecznik Praw Ucznia

10 kwietnia 2020 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka". Na konkurs spłynęły 152 piękne prace z całej Polski.
Jury zdecydowało wyróżnić 10 prac, które zostaną wysłane drogą elektroniczną do Papieża Franciszka!
Wśród wyróżnionych prac znalazła się praca Macieja Dyla 3a.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maciej Dyl 3a zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym TEATR TO... organizowanym przez
Teatr Lalki i Aktora Ateneum.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MARZEC 2020

Maria Śmietańska 7b, Magdalena Duda 7c i Szymon Wiewiór 7c zakwalifikowali się do II etapu konkursu Potyczki Ekonomiczne.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Jan Gryglaszewski 8a jest Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Gratulujemy Rodzicom oraz p. Annie Kaczmarek przygotowania ucznia do finału.

9 marca 2020 w Szkole Podstawowej Nr 19 w Katowicach uczestniczyliśmy w Halowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych.
Drużynowo dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy I miejsce.
Indywidualnie uczniowie zajęli następujące miejsca:
Rzut piłką lekarską; III miejsce Julia Cichoń I miejsce Bartosz Młynarczyk II miejsce Karol Knapik
Skoki w dal dodawane: II miejsce Emila Jagielska I miejsce Dawid Dudek
Bieg wahadłowy: I miejsce Dawid Purtak II miejsce Marcin Puśledzki
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu KODOWANIE W PROGRAMIE SCRATCH "STOP CYBERPRZEMOCY"
III miejsce
Paweł Wasik 5c
Wyróżnienie
Szymon Wiewiór 7c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki eliminacji szkolnych VI edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości!
Drużyna w składzie: Maria Śmietańska 7b, Agata Schmidt 8a i Jan Gryglaszewski 8a
zajęła 14. miejsce podczas eliminacji szkolnych i zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych.
Koordynatorem konkursu w szkole była p. Anna Kaczmarek.
Trzymamy kciuki! Powodzenia podczas dalszych etapów!

LUTY 2020

26 lutego 2020 r. odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy o Puchar Dyrektora SP nr 65 Katowice 
„Lotta w Szkole Dobrych Manier”.
Drużyna w składzie:
Julia Budzowska 3a, Maja Gogoła i Zofia Kieruzal 3b 
wywalczyła I miejsce.
Koordynatorem konkursu w szkole była p. Anna Marzec.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego pt. "Zimowe krajobrazy i zabawy"
W kategorii Obraz
I miejsce Anna Ksiądz 7b
Wyróżnienie Maria Śmietańska 7b
W kategorii Film
III miejsce Oliwia Gogoła 6b 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Ksiądz 7b wzięła udział w plastycznym konkursie ogólnopolskim organizowanym przez CK Agora Wrocław NUDZI – MISIE/ Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży/. Praca Ani techniką łączoną przedstawia Misia z dużego niebieskiego domu. Rozwiązanie konkursu 20 lutego 2020 r.
Trzymamy kciuki!

11 lutego 2020 r. w Dniu Bezpiecznego Internetu w Pałacu Młodzieży w Katowicach zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców w Konkursie na plakat profilaktyczny pod hasłem: "Bądź sobą - nie bądź stalkerem".
II miejsce w tym konkursie zajęła Anna Ksiądz 7b.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Ksiądz 7b otrzymała tytuł Laureata w konkursie Polsko-Japońskim ,, Chodź pokażę Ci mój kraj" oraz wyróżnienie i nagrodę specjalną
Port of Humanity Tsuruga Museum.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

STYCZEŃ 2020

Z wielką przyjemnością informujemy, że Jan Gryglaszewski przeszedł do ostatniego - III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematycznego z wynikiem 58 na 60 punktów. Gratulujemy, jesteśmy bardzo dumni i trzymamy kciuki za sukces w kolejnym etapie. Równocześnie gratulujemy wiedzy Marii Śmietańskiej, która osiągnęła w etapie drugim bardzo wysoki wynik. Trzymamy kciuki za kolejne konkursy.

GRUDZIEŃ 2019

12 grudnia 2019 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w turnieju piłki siatkowej zorganizowanym przez Radę Jednostki Pomocniczej Nr 7 - Załęże. Reprezentacja w składzie: Wiktoria Knopik, Patrycja Pilarz, Alicja Matyasik, Ksenia Papierz, Zuzanna Ploska, Kamila Vatms - Bekher, Dawid Marcinek, Borys Wasylewicz, Paweł Pirkos, Oskar Łabęda, Jacek Leśniowski, Patryk Chojnacki zdobyła II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

9 grudnia 2019 r. reprezentacja dziewcząt : Aleksandra Jasiota 7a oraz Oliwia Pilarz 8a uczestniczyły w finale wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Dziewcząt. Finał odbywał się w Pszczynie. Dziewczęta po zaciętej walce zdobyły szóste miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

LISTOPAD 2019

22 listopada 2019 r. w MDK "Koszutka" Filia Dąb odbył się VI Wojewódzki Festiwal Talentów. W kategorii taniec
III miejsce zdobyła Vanessa Papis 8a
Wyróżnienie Zespół "Taneczne Gwiazdeczki" klasa 1a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym Multitest. 5 miejsce i tytuł laureata oraz nagrodę książkową zdobyła uczennica klasy VII b Maria Śmietańska. Ponadto tytuły laureata uzyskąły również Agara Schmidt z klasy VIIIa oraz Magdalena Duda z klasy VIIc, zaś wyróżnienia otrzymali Jan Gryglaszewski VIIIa i Patrycja Pilarz VIIc. GRATULUJEMY.

21 listopada 2019 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się etap rejonowy XXV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły: Julia Cichoń 6d, Emilia Jagielska 6d i Jan Gryglaszewski 8a.
II miejsce zajął Janek, któremu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20 listopada 2019 roku reprezentacje dziewcząt grupa młodsza i starsza uczestniczyły w ½ finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Dziewcząt. Finał odbywał się w Bieruniu. Dziewczęta po zaciętej walce zajęły:
grupa młodsza III miejsce
grupa starsza II miejsce zdobywając równocześnie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 9 grudnia 2019 roku w Pszczynie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marta Kazuch, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach, zajęła II miejsce w IX wojewódzkim konkursie na scenariusz z języka polskiego organizowanym przez WOM. Praca została wydana na łamach kwartalnika Forum nauczycieli 3 (74) 2019.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

18 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 12 w Mysłowicach odbywały się zawody rejonowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie.
Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:
 grupa młodsza:
Iga Jasiota klasa 4a, Małgorzata Ficek klasa 5 c , Patrycja Pilarz klasa 7 c

  grupa starsza:
Aleksandra Jasiota klasa 7 a, Oliwia Pilarz klasa 8 a

Dziewczęta w obu grupach wiekowych zajęły I miejsce , co dało im awans do półfinału wojewódzkiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Trzymamy kciuki!
    

Paweł Golc z 3a zajął III miejsce w międzyszkolnym konkursie matematyczno - przyrodniczym pt."Cztery pory roku".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

7 listopada 2019 r. Iga Jasiota z klasy 4 a, Małgorzata Ficek z klasy 5 c oraz Patrycja Pilarz z klasy 7 c reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Katowic w Badmintonie Dziewcząt - grupa młodsza, które odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 53. Dziewczęta wywalczyły II miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Katowic i awans do zawodów rejonowych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczennice klas siódmych Maria Śmietańska oraz Magdalena Duda zdobyły w konkursie wojewódzkim "Nudna matematyka" drugie oraz trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PAŹDZIERNIK 2019

Anna Ksiądz 7b jest laureatem konkursu polsko - japońskiego "Chodź pokażę Ci mój kraj" z okazji 100 lecia polsko- japońskiej przyjaźni , a jej praca znalazła się w 15 wybranych na wystawę w Tokio. Laureaci otrzymają paczki-niespodzianki, a ich prace trafią na specjalną wystawę podsumowującą konkurs.
Pracę Ani można podziwiać podczas Festiwalu Polskiego, który odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Tokio.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

29 października 2019 r. podczas Mistrzostw Katowic Szkół Podstawowych w Badmintonie Dziewcząt - grupa starsza, drużyna w składzie
Aleksandra Jasiota 7a
Oliwia Pilarz 8a
zajęła I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Ksiądz 7b wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad pt. "Drogi przyszłości".
Trzymamy kciuki!
Powodzenia!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji konkursu „List do taty” zorganizowanego przez biuro senatora Leszka Lichoty.
Celem akcji było zwrócenie uwagi na rolę ojca w życiu dziecka.
Uczennica naszej szkoły – Lena Soboń otrzymała wyróżnienie, zaś pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania za udział w akcji.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Koordynatorem konkursu w szkole była p. Marta Kazuch.

WYNIKI KONKURSU NA SŁOWNIK "ŚLĄSKO - NIEMIECKI"
I miejsce Magdalena Duda 7c
II miejsce Dorota Antosz 7a
III miejsce Patrycja Pilarz 7c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Koordynatorzy konkursu: p. Alina Olszewska, p. Marta Kazuch 

WRZESIEŃ 2019

 Miejski Dom Kultury "Koszutka" Filia "Dąb" w ramach obchodów 100. lecia Powstań Śląskich zorganizował konkurs plastyczny pt. "POWSTANIEC ŚLĄSKI".
Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali:
Maciej Dyl 3a
Weronika Delijewska 6c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Ksiądz (klasa 7b) wzięła udział w Polsko- Japońskim konkursie "Chodź pokażę Ci mój kraj"  z okazji 100 lecia polsko- japońskiej przyjaźni.  Trzymamy kciuki!

Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział uczniów w Dniach Wełnowca - Józefowca oraz w konkursie "Nakręć się na klimat".

12 czerwca 2019 r. odbyło się wręczenie dyplomów w projekcie
Katowickiej Wielkiej Ligi Czytelnictwa. W kategorii klas V - VIII
Tytuł II Wicemistrza Katowic Wielka liga 2019 otrzymała drużyna Siedemnastki w składzie:
Emilia Jagielska 5d
Zuzanna Krot 5b
Maria Śmietańska 6b
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!.