Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam” 2022

W dniach 17-19 października 2022 r. w bibliotece w obu budynkach szkoły odbył się konkurs czytelniczy „Pięknie czytam”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – VIII.

Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać krótki fragment swojej ulubionej lektury, a także fragment książki wskazanej przez jury. W tym roku wszystkie czytane  fragmenty poruszały temat przyjaźni. Jurorzy w składzie: Jadwiga Koniczyńska, Anna Marzec i Robert Kajstura zwracali uwagę na takie aspekty jak płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację czytanych tekstów.

Wyniki konkursu: 

  1. I-II

I miejsce – Makary Jach - kl. IIb

 

  1. III-V

I miejsce – Maria Piosczek - kl. IVb

 

  1. VI-VIII

I miejsce – Paweł Golc - kl. VIa

 

Organizatorami wydarzenia byli szkolni bibliotekarze Anna Marzec i Robert Kajstura.