XII Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej 

29 listopada 2022r. w bibliotece szkolnej odbył się XII Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej. Wzięło w nim udział szesnastu uczniów z klas III - VIII. 

Recytacje były oceniane przez jury w składzie: Pani Anna Marzec i Pan Marcin Szymik. Uczniowie mogli otrzymać punkty w trzech kategoriach: sprawne posługiwanie się gwarą, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki konkursu:

I miejsce  – Maja Kuśnierczyk kl. IVa

II miejsce – Paweł Golc kl. VIa

III miejsce – Maria Jaskólska VIIIb

 

Wyróżnienia:

Zuzanna Rakoczy kl. IIIb

Gabriel Rogalski kl. Va

Sandra Solińska kl. Vb

Weronika Hasterok kl. VIIIa

 

W trakcie konkursu nie tylko można było wysłuchać pięknych tekstów  w gwarze śląskiej  (np. „Cygonka”, „Tydziyń”, „Oda do krepla”), ale również pośpiewać regionalne piosenki            (np. „Karliku, Karliku”, „Szła dzieweczka”). Organizatorami wydarzenia byli Pani Anna Marzec oraz Pan Marcin Szymik.