Program InterACT „Każdy z nas jest inny i każdy taki sam”

Celem programu InterACT jest kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci wobec różnych form niepełnosprawności, a także zaburzeń w komunikowaniu się, w tym jąkania.

W roku szkolnym 2021/2022 realizowany był w klasach 1b oraz 3a przez wychowawców: panią Joannę Maselik oraz panią Tamarę Jamróz.

Poprzez udział w zajęciach InterACT dzieci uczyły się szacunku wobec osób z innymi, wyjątkowymi cechami. Dowiedziały się, jak wspierać osoby z różnymi formami niepełnosprawności oraz jąkające się. Uczniowie oglądali filmy animowane prezentujące właściwe postawy, wypełniali kreatywne karty pracy oraz śpiewali piosenkę „Każdy z nas jest inny”.

Program został stworzony przez dr Mary Weidner (West Virginia University, USA), adresowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Na język polski został zaadaptowany przez dr hab. Katarzynę Węsierską, prof. UŚ z udziałem członków Koła Naukowego Młodych Logopedów Uniwersytetu Śląskiego.

 

Galeria zdjęć